Хто ми

Трохи історії:

Громадська організація «Рада громадської безпеки» була створена у 2007 році для підвищення рівня економічних і правових знань громадян, участі в реалізації економічних, соціокультурних, державних та суспільних програм регіону, направлених на соціально-правовий та економічний захист громадян.

Проте активну діяльність «Рада громадської безпеки» розпочала з квітня 2014 року з благодійної волонтерської допомоги військовим частинам ЗС України, які виходили з Криму, після незаконної анексії півострова Російською Федерацією, збираючи необхідні для побуту речі для дітей і сімей військовослужбовців.

Також проводилась волонтерська благодійна допомога військовим частинам, які дислокуються на території Одеси та Одеської області, проводився збір продуктів, будівельних матеріалів, запчастин, допомагали з ремонтом застарілої техніки та облаштуванням побуту військовослужбовців, організацією іх дозвілля.

З червня 2014 року, коли пішов потік поранених із зони проведення АТО , ГО « Рада Громадської безпеки » почала активно допомагати Військово – медичному клінічному центру Південного регіону, закуповуючи на благодійні кошти ліки, постільну білизну, медичне обладнання, необхідні для лікування бійців ЗС України, які почали надходити в госпіталь.

В цей же час співчуваючі громадяни Одеси почали самостійно приносити і пересилати ліки і гроші в офіс ГО «Рада Громадської безпеки» для допомоги пораненим. На ці гроші купувалися і передавалися по Акту прийому – передачі в госпіталь медикаменти. З червня місяця наша організація почала формувати вантажі з військової форми, запчастин для військової техніки, продуктів, одягу, засобів особистої гігієни, засобів захисту, необхідних в бойових умовах і самостійно відвозити їх у зону АТО. Одночасно проводилася активна соціальна і правова робота в рамках боротьби з корупцією – складалися і прямували позови до суду і прокуратуру, листи з уточнюючими питаннями в різні інстанції, проводилося вуличне пікетування.

З вересня 2014 ГО «Рада Громадської безпеки» зайнялася допомогою у військово – патріотичному вихованні підлітків. Був відкритий табір «Укроп» на території покинутого інституту Сухопутних Військ в місті Одесі.

У березні 2015 ГО «Рада Громадської безпеки» виступила організатором благодійного концерту – марафону зі збору коштів на реанімобіль для бійців АТО «Кузьма з нами», в пам’ять про загиблого в автокатастрофі Кузьму Скрябіна, в якому взяли участь такі відомі виконавці, як Олег Скрипка і група «Гайдамаки».

На даний момент профільними напрямками діяльності ГО «Рада Громадської безпеки» є як волонтерська благодійна допомога госпіталю і військовим частинам в зоні АТО, а також тим, які дислокуються на території Одеської області і на полігоні Широкий Лан у Миколаївській області, допомога сім’ям загиблих військових, і так само військових, які перебувають в зоні АТО, правова допомога учасникам АТО. Профільною для нас залишається діяльність, спрямована на боротьбу з корупцією в місті і області, зокрема на митниці, в міліції, в судах і прокуратурі і окремими відомими корупціонерами. Агітація проти сепаратизму. Патріотичне виховання підлітків та школярів, розвиток громадянського суспільства, правова і психологічна допомога воїнам АТО і безліч інших проектів.

ГО «Рада Громадської безпеки» постійно приймає участь в загальноміських патріотичних акціях, а також проводить свої мітинги, пікети і акції прямої дії, агітуючи проти сепаратизму, корупції, у всіх її проявах і за розвиток громадянського суспільства.

Творцем і організатором ГО «Рада Громадської безпеки» є відомий в Одесі громадський активіст Марк Гордієнко. Організація повністю волонтерська. Близько ста волонтерів здійснюють діяльність на постійній основі, а також близько 300 волонтерів, які ведуть свою діяльність за проектним принципом.

Наша організація – великий колектив однодумців, які щиро вболівають за майбутнє Одеси і всієї України і прагнуть будувати їх європейське майбутнє в рамках підвищення правової та соціальної ролі громадянського суспільства в життя міста і держави.

Місія ГО «Рада Громадської безпеки”:

Основною місією нашої громадської організації є ефективна консолідація зусиль активних членів громадянського суспільства України для забезпечення європейського рівня цивільного контролю над діями всіх гілок влади з метою захисту всіх громадян країни від державної корупції і неправових дій чиновників, а так само забезпечення громадської безпеки шляхом захисту інтересів держави України силами громадянського суспільства.

В рамках нашої місії основними цілями ГО «Рада Громадської безпеки” є:

  1. Консолідація активних членів громадянського суспільства Одеси і Одеської області.
  2. Підвищення рівня правової та соціальної грамотності населення.
  3. Підвищення доступності та відкритості інформації про інформації про діяльність всіх гілок законодавчої та виконавчої влади України, органів місцевого самоврядування Одеси та Одеської області, правоохоронної та судової систем, роботи силових і військових відомств та ін. Структур, що мають безпосередній вплив на життєдіяльність і безпеку громадян України.
  4. Підвищення прозорості антикорупційної інформації про дії чиновників або при неправових діях силовиків. Інформування громадян про зміни місцевого і державного законодавства, які можуть безпосередньо вплинути на їх безпеку.
  5. Розвиток громадянського суспільства, консолідація найбільш активних членів громадянського суспільства для вирішення суспільно значущих завдань і створення різних форм громадянського контролю в соціумі.
  6. Допомога найбільш незахищеним та вразливим членам соціуму.
  7. Патріотичне виховання підлітків та молоді і цивільний контроль над проявами антидержавного сепаратизму