700 прокурорів зі статусом учасника бойових дій, хто вони? – РГБ запитує у Головного військового прокурора Матіоса

700 прокурорів зі статусом учасника бойових дій, хто вони? – РГБ запитує у Головного військового прокурора Матіоса

Більше року тому в засобах масової інформації з’явилась інформація щодо отримання статусу учасника бойових дій більш ніж 700 прокурорами. Ці особи представлені як такі, що захищали незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції. Варто відзначити, що обіцяного офіційного підтвердження чи спростування цього факту з боку ГПУ в ЗМІ немає.

Процедура визнання співробітників прокуратури учасниками бойових дій та видачі відповідних посвідчень регламентується Наказом ГПУ № 104 від 24.02.2016 р., згідно з яким затверджено положення про Комісію Генеральної прокуратури України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та Інструкцію про порядок видачі Генеральною прокуратурою України посвідчень учасників бойових дій та відповідних нагрудних знаків. В то й же час варто відзначити, що волонтерам  відомо про багаточисельні факти підробки документів для отримання статусу УБД або організації поїздок держслужбовців на короткий термін в зону АТО виключно для отримання статусу учасника бойових дій.

З метою недопущення зловживання почесним статусом учасника бойових дій на тлі пам’яті героїчно загиблих патріотів України, просимо  Головного військового прокурора України надати громадськості відповідь, чи приймалися Комісією рішення щодо присвоєння стутасу учасника бойовиї дій прокурорам України, повідомити про їх кількість, підстави присвоєння статусу  та надати копію Книги обліку військовослужбовуів з числа прокурорів України, яких видані посвідчення учасника бойових дій та відповідні нагрудні знаки.

700 прокур

Поділитися статтею