СБУ затримала поліцейських, що на в’їзді в Одесу пропонували за 1’000 дол США закрити очі на порушення водія

СБУ затримала поліцейських, що на в’їзді в Одесу пропонували за 1’000 дол США закрити очі на порушення водія

31 травня прес-служба СБУ повідомила про затримання на хабарі співробітників Національної поліції, що здійснювали контроль транспортних засобів на в’їзді у місто. Отже, напередодні співробітники Служби безпеки отримали інформацію, що при виявленні порушення з боку власника автомобіля – наявність підробленого номеру кузова, – поліцейські запропонували “владнати справу” за 1’000 доларів США. Водій повідомив, що таких коштів не має, тому в ході “перемовин” сума хабара була знижена до 600 дол США. В то й же день співробітники СБУ відпрацювали інформацію та задокументували отримання першої половини хабара одним з поліцейських екіпажу. Наступного ж дня був затриманий його колега – під час отримання другої половини.

По даним СБУ, у правоохоронців є достатньо інформації, що підтверджує систематичний характер отримання окремими поліцейськими Одещини хабарів за згоду закрити очі на адміністративні порушення та невживання заходів адміністративного покарання, нескладання актів правопорушень тощо. Наразі оперативники продовжують слідчі дії з виявлення всіх поліціянтів, причетних до вимагання грошових хабарів з водіїв.

Викладена вище інформація свідчить про те, що поточна діяльність “Нової поліції” ще дуже далека від декларативного оновлення реформою. Цей факт, як і багато інших, ще раз підтверджують сумнівний характер атестації працівників колишньої міліції, що проводилась в 2016 р під час створення Національної поліції. В то й же час, дії недоброчесних громадян в поліцейській формі паплюжать честь сумлінних поліцейських, котрі цілодобово стоять на варті безпеки громадян. Отже, тільки завдяки пильності громадян та своєчасному інформуванню громадськості та відповідальних служб про факти вимагання хабарів допоможуть нам отримати дійсно нову поліцію.

Нова поліція починається з кожного з нас. Передача хабара, як і вимагання хабара – ланки одного корупційного ланцюга. Не давайте хабаря, давайте будувати нашу Нову поліцію і нову країну разом!

n_3446_26236502n_3446_88998915n_3446_44211776n_3446_57188657

 

 

Поділитися статтею