Ціна народження в одеському пологовому будинку № 5: послуги, схеми, вигодоотримувачі

Ціна народження в одеському пологовому будинку № 5: послуги, схеми, вигодоотримувачі

Безумовно, кожна родина в нашій країні має досвід спілкування з персоналом пологових будинків, і кожна історія народження нового громадянина України має свої індивідуальні риси. Але більшість породіль та їхніх родичів об’єднує досвід зіткнення з корупційною складовою у медичній сфері акушерства та гінекології. Громадська організація “Рада громадської безпеки” продовжує викривати реалії державних пологових будинків на прикладі комунальної установи “Пологовий будинок №5” м.Одеси.

Схема фінансових оборудок для більшості пологових будинків однакова – все починається з благодійних внесків розміром в кілька сотень гривень і закінчується оголошенням суми винагороди задіяного в пологах медперсоналу. Про всі стадії стягання плати з породіль можна говорити довго, отже зупинимось на кульмінаційному, найбільш фінансово витратному для родин породіль етапі. В одеському пологовому № 5 в останні декалька років найчастіше використовується наступний підхід: майбутній мамі або татові повідомляють, що сума винагороди лікарям та медперсоналу буде оголошена після народження дитини. Зводячи вкупу інформацію з форумів та безпосередньо розповіді жінок, можна резюмувати, що найнижчий поріг “вартості народження” складає 500 доларів США. Така “такса” зазвичай передбачає народження природнім шляхом, відсутність ускладнень та надання мінімально необхідного комплексу медичних “безкоштовних” послуг. Йдеться про той самий перелік медичних робіт, які будуть здійснені для малозабезпеченої породіллі. При цьому, різниця полягає тільки в тому, що для родини з наявним фінансовим забезпеченням за ті ж обов’язкові процедури кошті будуть витребувані.

 

роддом-1

 

Говорячи про мінімум, треба усвідомлювати, що при наявності показів народжувати шляхом Кесарева розтину, ціна появи дитини на світ може досягнути 1’000 дол США, а в окремих випадках – до 1’600 так званих умовних одиниць.

 

роддом-2

 

Також не варто забувати, що навіть передача оголошеної лікарями суми не гарантує позитивного результату.

 

роддом-3

 

Є також й інша галузь пологової корупції – так звані благодійні фонди при пологових будинках, створені начебто для їхньої розбудови, покращення умов та матеріально-технічної бази. Скажімо, в консультації, підпорядкованій 5-му пологовому будинку Одеси, для вагітних жінок без наявності прописки все починається з благодійного внеску розміром 400 гривень – для постанови на облік та отримання обмінної картки.

 

1479993302-2127

 

“Благодійні” кошти мають бути сплачені на рахунок благодійного фонду “Віта-5”. На цей же рахунок надходять інші “добровільні” внески, запропоновані майбутній матері лікарями. Звичайно ж, керівником вищевказаного “благодійного” фонду є головний лікар КУ “Пологовий будинок № 5” Гордєєв Віталій Сафронович. Цікаво, що “благодійний” напрямок, очолюваний головним лікарем, підтримується зятем Гордєєва – Наустинним Миколою. Саме цей близький родич головного акушера допомагає системі “благодійності” функціонувати без збоїв та нарікань, що стало можливим завдяки високим посадам зятя в Службі безпеки України – спочатку в Управлінні СБУ в Одеській області, а згодом – в київській філії силового органу.

 

Нагадаємо, що у відношенні БФ “Віта-5”, разом з переліком аналогічних фондів інших пологових міста, минулого року відкрито кримінальне провадження №42016160000000599 від 29.07.2016 р.  Прокуратура Одеської області здійснює перевірку рахунків та розслідує незаконні оборудки з благодійними коштами.

 

роддом--4

РГБ продовжує слідкувати за перебігом справи “благодійників”.  В той же час, враховуючи багатопрофільну корупційну діяльність лікарів КУ “Пологовий будинок № 5” під керівництвом Гордєєва В.С., РГБ вважає необхідним вимагати звільнення головного лікаря з посади та проведення відкритого конкурсу на високу, відповідальну, пов’язану з життям людей, посаду.

 

 

 

Поділитися статтею