У селі Розквіт на Одещині підпалили машину активістки. РГБ та Аратта взяли справу на контроль

У селі Розквіт на Одещині підпалили машину активістки. РГБ та Аратта взяли справу на контроль

В ніч з 2 на 3 жовтня в селі Розквіт, що в Березівському районі Одеської області, спалили машину сім’ї патріотів

Все почалось з того, що мешканка села Сапункова Лариса проявила власну позицію щодо якості навчання дітей у сільській школі. Жінка, котра виховує чотирьох діток,  публічно заявила, що відмовляється від примусового вивчення російської мови. Активістську діяльність з відстоювання законних прав Лариса провадила разом з ще однією мамою Іванною Витопоренко. Спочатку жінки звертаються до департаменту освіти ОТГ з критикою керівництва школи. Але місцевий департамент освіти ніяк не реагував, адже керує ним не призначений директор департаменту, а дружина голови ОТГ Лозова.

Тим часом велась робота з підбурення односельчан проти жінок – щоб налаштувати село Розквіт проти Сапункової та Витопоренко, голова ОТГ Лозов пригрозив, що «зробить так, що село саме заб’є цих дуреп камінням»,  а також розпустив чутки, що через цих двох «притирених» мам розквітянська школа закриється. І хоча абсурдність такої інформації очевидна – не можна просто так взяти і закрити освітній заклад, в якому навчаються 170 учнів, – все ж частина місцевих мешканців насторожилась. Тепер з жінками  побоюються заводити розмови, стороняться. Таким чином створювалась ізоляція двох сімей з дітьми, котрі просто вимагали поваги до свої громадянських прав. Більше того, голова ОТГ погрожував вивезти Сапункових з села, а методист з управління освіти йому радить «давіть ету плєсєнь, чтоби галави нє маглі паднять». Тим часом так звані освітяни збирають в школі підписи проти дітей двох мам, за те, щоб виключити їх зі школи, – мовляв, нехай їздять в сусідні села.

Далі, отримавши відмови та прогрози на місцевому рівні, жінки звертаються до Одеського обласного управління освіти. В листі описують, як керівництво школи ігнорує вже другий рік вимогу провести опитування серед батьків, щоб вони самі могли вибрати для своїх дітей потрібні додаткові заняття, адже такі уроки є в навчальних планах і саме батькам надається право обирати. Активні мами апелювали до законів, де чітко прописано, що до повноліття за своїх дітей і за дитячі потреби відповідають батьки, і ає ніяк не директор школи. А ще в кожній школі є Статут,  згідно з яким батьки беруть участь у вирішенні шкільних питань щодо процесу навчання.

Зрозуміло, що примусове вивчення російської мови, тобто відверто антиконституційні та антидержавницькі діяння, йдуть поруч з масою корупційних схем. Мами Сапункова та Витопоренко пишуть у скарзі і про ці аспекти “освітньої” діяльності. Так, на базі школи відбуваються відмивання грошей шляхом закупівлі вкрай дешевого обладнання за достатньо високою ціною. З грубих порушень навчального процесу: часта відсутність уроків з різних предметів, за котрі дивовижним чином з’являються оцінки, заміна вчителів прибиральницею, вихід на канікули раніше за офіційно визначені у офіційних освітніх планах, тощо.

Але й профільна обласна комісія не стає на бік небайдцжих мам. З Одеського обласного департаменту освіти приїздить комісія, член якої привселюдно заявляє – «Вы ни на что не имеете права». Отже, члени комісії, які є елементами заскорузлої корумпованої системи, повідомляють невгамовним мамам, що директор та педколектив будуть самі вирішувати, що і як їм викладати. Ось така майже офіційна заява – абсурд, що став нормою у пострадянській корумпованій системі кругової поруки.

А в ніч на 3 жовтня автомобіль родини Сапункових спалили. Так система і її посіпаки намагаються придушити розквіт всього українського, у селі Розквіт.

 

Сьогодні представники ГО “Рада громадської безпеки” та ГО “Аратта-Одеса” відвідали село. Найближчим часом активісти повідомлять про результати, а справа Розквіту тепер на контролі одеської громади.

 

 

Поділитися статтею