Чи припустимі спекуляція військовою формою та носіння недержавних нагород? Відповідає Міністерство оборони

Чи припустимі спекуляція військовою формою та носіння недержавних нагород? Відповідає Міністерство оборони

Навесні 2018 року наша країна відзначить четверту річницю початку російської окупації та неоголошеної війни, початку жахливих, сумних та одночасно героїчних сторінок сучасної історії України. З перших днів російської агресії самовіддані захисники – люди різних цивільних професій – добровільно йшли захищати рідну землю. Безумовно, ці люди написали й продовжують писати славну історію українського народу, та назавжди здобули повагу та вдячність громадян.

В той же час не варто забувати, що з плином часу, коли напруга запеклих битв спадала, в ряди військових вступали люди, що обіймали державні посади чи представляли певні політичні сили. Вже неодноразово суспільство обурювалось новинами про отримання статусу учасників бойових дій прокурорами, суддями та іншими високопосадовцями, котрі отримали статус шляхом короткотривалих подорожей в зону АТО. Водночас, інші представники політичних рухів вступають на військову службу задля подальшого використання нового статусу в політичній площині. До прикладу, нещодавно громадська організація “Рада громадської безпеки” отримала відповідь командування Сухопутних військ Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення щодо неприйнятності носіння орденів та інших відзнак з порушенням порядку військовослужбовцем. Іншими словами, на цивільних акціях носіння на військовій формі невійськових відзнак є неприпустимим для військовослужбовця ЗСУ. Лист стосується молодшого сержанта в/ч А1619 Гуцалюка С.В., котрий у своїй громадсько-політичній діяльності використовує статус військовослужбовця та створює хибне уявлення про військові відзнаки. В дійсності медалі на формі вищезазначеної особи не мають відношення до виконання військових завдань, а були надані цивільними організаціями.

Повага до захисників України є непохитним правилом для громадянина нашої країни. Саме тому вкрай важливо, щоб носіння військової форми та відзнак здійснювалось з дотриманням уставу та встановлених Міністерством оборони норм. В свою чергу, демонстрація фейкового героїзму та спотворення уяви суспільства про захисників є неприпустимими, адже ведуть до нівелювання, знецінення військових здобутків безпосередніх учасників бойових дій. Враховуючи вищевикладене, просимо громадян, що представляють Збройні Сили України, з гідністю нести військовий мундир та не створювати хибне/негативне уявлення про українського захисника.

 

26981522_1515722355193268_1478068558_o

2

3

1

 

 

Поділитися статтею