Інфоксводоканал / Як поплічник Януковича тероризує Одесу через “природну” монополію у водопостачанні та відводі

Інфоксводоканал / Як поплічник Януковича тероризує Одесу через “природну” монополію у водопостачанні та відводі

Одеські підприємства з початку 2019 року відчули тиск з боку місцевого монополіста водопостачання  «Інфоксводоканал». На необґрунтовані жорсткі нововведення у вигляді нових муніципальних правил скидання стічних вод зразу відреагували як бізнес, так і підприємства державної та комунальної власності. Варто зазначити, що реалізацію чергового порушення державних нормативів на користь монополіста наприкінці 2018 р. затвердив Виконком Одеської міської ради.

В результаті ось уже три місяці точиться боротьба одеських підприємств з місцевим водопостачальником. Ключові зміни – це нові місцеві правила водовідводу, що не просто суперечать державним правилам, які діють для всієї України, але й встановлюють для споживачів максимально жорсткі норми, які фактично вимагають, щоб стічні води були з показниками ледь не питної. Отже, внаслідок безконтрольності монополіста за підтримки міськради – саме за ініціативи «Інфоксводоканал» було прийнято правила –  компанії масово штрафують за викид стічних вод, нормативи очищення яких відповідають загальнодержавним стандартам, водночас не відповідаючи місцевим.

Наразі до протестів приєдналися портовики – одеська філія Адміністрації морських портів України та Асоціація стивідорних компаній Одеського морського порту. Підприємці не хочуть миритися зі свавіллям та вже направили звернення до Антимонопольного комітету та міського голови. Як зазначив у своєму зверненні почесний президент Асоціації стивідорних компаній ОМП Юрій Губанков, встановлені показники апріорі унеможливлюють відповідність будь-якого підприємства нормам забруднення. Тобто всі представники бізнесу та комунальної сфери автоматично стають «порушниками».

Нагадаємо, “Інфокс” диктує свої умови на ринку Одеси достатньо давно, починаючи з 2003 р., коли рішенням Одеської міськради КП «Одесводоканал» був переданий в оренду ТОВ «Інфокс» терміном на 49 років. Монополіст забезпечував водою близько 1,5 мільйона жителів Одеси і області. В 2014-му “Інфокс” віддали в концесію побудований з нуля за кредитні гроші ЄБРР каналізаційний колектор в місті. І, головне, засновником компанії є екс-міністр охорони навколишнього природного середовища часів Януковича Микола Злочевський. Саме проти нього ГПУ відкрила ряд справ, передавши розслідування НАБУ. Зокрема, проти нього було порушено кримінальне провадження за частиною 3 статті 368-2 КК України, а саме: набуття службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, у власність активів у значному розмірі, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами, або передача таких активів іншій особі.

Повертаємось до сьогодення: поки НАБУ демонструє свою малопомітну ефективність, деякі одесити подають та навіть виграють суди, пов’язані з перевищенням законодавства та зазіхання на права споживачів. Зокрема однією з незаконних схем є використання водоканалом системи «Крот». Справа в тому, що труби, тобто мережі, знаходяться на балансі у ЖЕКу, ОСББ або керуючої компанії. Тому вчиняти будь-які дії з каналізаційною трубою водоканал може тільки за згодою і в присутності представників експлуатаційної організації, чого «Інфоксводоканал» практично ніколи не робить. Отже одесити, що звернулись до суду, змогли довести незаконність дій водного монополіста. Так, наприклад, у справі № 523/15194/15-ц 29 березня 2016 мешканець Суворовського району виграв справу – апеляційний суд виніс рішення, яким зобов’язав водоканал безкоштовно здійснити детампонацію каналізаційної труби, усунувши тим самим перешкоди в користуванні каналізацією.

Тим часом і одеські компанії заявили, що звернуться до суду. Час Антимонопольному комітету зайняти жорстку позицію та врегулювати діяльність монополіста, що перешкоджає як нормальному життю громадян, так і розвитку українського бізнесу.

 

zlochevskij-10

 

1

 

2

 

3

 

45

 

6

 

7

 

port-firmi

 

53747469_307997283193998_2657467368942338048_n

 

Поділитися статтею