Просимо очільника Служби автодоріг в Одеські області прокоментувати інформацію щодо розтрати бюджетних коштів

Просимо очільника Служби автодоріг в Одеські області прокоментувати інформацію щодо розтрати бюджетних коштів

Сьогодні, 9 квітня Начальник Служби автодоріг в Одеській області Олег Варивода повідомив про знахідку «Одеських копанок».

У заяві на особистій сторінці в мережі Фейсбук осільник місцевого автодору повідомив наступне: “Якісь невідомі особи характерного вигляду, мов кроти ізрили полосу відведення відремонтованої дороги М15 Одеса-Рені за с. Великий Дальник. Робиться це не тільки з порушенням як елементарних правил безпеки праці, так й без встановленного чинним законодавством погодження із власником. Всі ці дії можуть призвести до передчасного руйнування як самої полоси відведення, так і, згодом, асфальтного покриття! Але копальників мало хвилює, що це призведе до багатомільйонних збитків державі, яка в умовах війни, на гроші платників податків майже з нуля відремонтувала цю дорогу. Вони прикриваються ім‘ям дуже відомої в Одесі громадської організації, а саме Ради громадської безпеки. Не певен що саме ця організація курує цей процес, але це вже будуть встановлювати правоохоронці. Вчора ми вже звернулися по цьому факту на 102, а сьогодні готуємо розрахунок суми збитків від цього копання. Я наполегливо прошу Дмитро Головін та Олега Жученко взяти цю ситуацію під особистий контроль.” Зі свого боку голлова ГО “Рада громадської безпеки” відреагував на заяву наступним чином: “Затримуйте порушників, штрафуйте та відкривайте кримінальні справи. Ми зі свого боку як громадська організація навіть підтримуємо припинення цього багаторічного бізнесу місцевих угруповань”.

Окремо варто зазначити, що заява Начальника одеського автодору зроблена на тлі демаршу голови Одеської ОДА Максима Степанова, що наразі, за інформацією, підтримує нового популістичного кандидата. Сподіваємось, що заяви Олега Вариводи з використовуванням риторики “в умовах війни”, “багатомільйонні збитки” та “гроші платників податків” не є актом політичної спекуляції, що наразі використовує віртуальний кандидат, а дійсно є декларацією про наміри.

Нагадаємо, Олег Варивода очолює САД в Одеській області з 2015-го року. Раніше обіймав посаду голови у Миколаївської районної держадміністрації Одеської області.  В 2018-му році, за інформацією Виборчкому, ТОП-5 порушників тендерного законодавства за результатами державного аудиту очолила саме Служба автомобільних доріг Одеської області. Після проведення аудиту було скасовано торги на закупівлю робіт з капітального ремонту мосту через Хаджибейський лиман автомобільної дороги Одеса-Київ на 346 мільйонів гривень (Джерело – https://izbirkom.org.ua/news/ekonomika-9/2018/odesskii-oblavtodor-vozglavil-top-5-narushitelei-tendernogo-zakonodatelstva-auditory/ ).  Також з окремих джерел надходить інформація, що після здачі об’єкту автодорога “ОДЕСА – РЕНІ” незалежною лабораторією було проведено експертизу. За висновками, очільником САД в Одеській області підписані контракти, вартість яких не віповідає дійсності на 10-20%, що вираховується в десятках мільйонів гривень.

Нещодавно інформацію щодо співпраці одеської САД та ООДА оприлюднив активіст Дем’ян Ганул. Зокрема, в статті видання “Думская” Ганул заявив: “Окрему увагу слід приділити ролі М.Степанова в будівництві доріг. На початку 2017 року, своїм розпорядженням, він створив Державне підприємство «Служба місцевих автомобільних доріг» та дуже активно висвітив вказаний факт у ЗМІ, позиціонуючи це як пілотний проект. Однак, наступного дня іншим розпорядженням пролонгував права Служби автомобільних доріг Одеської області до червня 2018 року (у зв’язку з необхідністю розрахуватися з підрядниками за обслуговування доріг у зимовий період). Разом з цим, за активного лобіювання з боку начальника головного управління фінансів ООДА — М.Зінченко інтересів діючого начальника Служби автомобільних доріг Одеської області – О.Вариводи, всі кошти вказаного пілотного проекту (425 млн.грн), були розподілені між САД, ООДА та ООР і освоювалися тими ж самими підрядниками (за даними з найближчого оточення «корупціонера» М.Степанова він змусив – М.Зінченко та О.Вариводу надати йому досить суттєвий «відкат», який вони вже отримали наперед від ряду підрядних організацій). Всього з 425млн.грн., фактично освоєні всі кошти, сума відкату безпосередньо, яка залишилася Степанову М.В. складає від 1 % до 3 %, що складає, тільки вдумайтесь — від 4, 2 млн. грн. до 12, 7 млн. грн.” (Джерело – https://dumskaya.net/post/tsikavi-fakti-z-zhittya-eks-gubernatora-ste/author/)

Враховуючи вищезазначену інформацію, очікуємо від начальника САД в Одеській області О.Вариводи коментарів щодо можливих фактів розкрадання обласного бюджету – в умовах війни, з грошей платників податків, що приносять багатомільйонні збитки для Одеської області та країни в цілому. Наголошуємо, що ми також не впевнені, що наявна в ЗМІ інформація говорить про корупційні процеси в САД в Одеській області, адже це мають встановлювати правоохоронці. Найближчим часом ми звернемось з приводу ймовірних порушень до начальника ГУНП в Одеській області Дмитра Головіна та прокурора Одеської області Олега Жученка з вимогою взяти розгляд ймовірних порушень в особливо великих розмірах під особистий контроль.

Поділитися статтею