Новий вид нахалбуду – поверх Тарпана з видом на Дюка / Як одіозний бізнесмен руйнує Приморський бульвар

Новий вид нахалбуду – поверх Тарпана з видом на Дюка / Як одіозний бізнесмен руйнує Приморський бульвар

В українську епоху посткомунізму на перетині соціокультурної та економічної сфер з’явилось популярне поняття меценат. Проте хрестоматійні поняття про вільний ринок та соціально відповідальне ведення бізнесу для громадян України й досі не стали непорушним постулатом – “меценати” з 90-х все ще правлять бал. На сьогодні яскравою ілюстраціє бандитсько-корумпованого стилю ведення бізнесу для Одеси є намагання “мецената” Руслана Тарпана перебудувати пам’ятку національного значення, візитну картку Південної Пальміри та гордість одеситів – один з напівциркульних будинків на Приморському бульварі, біля пам’ятника Дюку де Рішельє.

Декілька тижнів тому одесити помітили дивну надбудову, що раптом з’явилась на даху будинку № 7. Активісти почали бити тривогу, адже зміна автентичного вигляду легендарної споруди призвела б до порушення гармонійного архітектурного ансамблю всього Приморського бульвару, головними акцентами якого є Потьомкінські сходи, бронзовий Дюк та напівциркульні будинки архітекторів Авраама Мельникова і Франческо Боффо. 26 червня крайознавець Олександр Бабіч оприлюднив фото незаконної надбудови та висловив обурення з приводу надзвийчайно нахабного самоуправства та руйнації ансамблю Приморського бульвару, та що такими темпами скоро і пам’ятник Арману де Рішельє перенесуть на Слободку, а на місці Оперного театру збудують торгівельний центр.

Зазначимо, що власником споруди є будівельно-інвестиційна компанія «Інкор-Груп» Руслана Тарпана. Після оприлюдння фактів незаконної реконструкції будинку представництво компанії заявило, що здійснює реставраційні роботи, а надбудова – це нібито технічний вихід для обслуговування даху, що не вплине на автентичний вигляд пам’ятки. Проте “меценати” замовчують, що не мають жодних дозволів на будь-які роботи, окрім впевненості в своїй безкарності та підтримці корумпованого чиновництва. Адже будинок № 7 по Приморському будьвару – не просто архітектурний шедевр Авраама Мельникова, створений під наглядом Франческо Боффо. Напівциркульний будинок з майже 200-річною історією – це пам’ятка архітектури та історії національного значення, та згідно з законом, здійснення будь-яких ремонтних робіт може бути тільки після отримання відповідного дозволу в Обласному управлінні Державного архітектурно-будівельного контролю. При цьому, на офіційному сайті Обласного ДАБК ніяких підтверджень на дозвіл робіт немає (!) – ні в реєстрі виданих ліцензій, ні в реєстрі дозвільних документів. На запитання одного з ЗМІ телефоном в обласному ДАБК дали зрозуміти, що знають про проведення  робіт в будинку № 7, але офіційно ніякої інформації не надають. В.о. начальника обласного ДАБК Ігор Черкасов відповів коротко: “Ми працюємо за цією адресою. Але це таємниця слідства. Я не можу дати ніякої інформації.” Ось так працюють “меценати” на кшталт Тарпана, поки чиновники вдають правоохоронців та зберігають якусь міфічну “таємниці слідства”.

 

На щастя, суспільний резонанс змусив горе-компанію Тарпана прибрати надбудову, а уповноважені наглядати за пам’ятками архітектури місцеві органи нарешті приступили до виконання своїх безпосередніх службових обов’язків. У мерії створили спеціальну комісію, яка перевірила стан будівлі: чиновники зафіксували надбудову, склали акти про порушення та направили документи до Міністерства культури, а підрядника за приписом змусили демонтувати незаконну надбудову. 27 червня неподобство у вигляді стіни з бетонних блоків на даху з боку Воронцовського провулка розібрали. Проте вже 29 червня будівельників знову помітили на даху – незаконні роботи продовжились!

 

Нахабна неправомірна поведніка компанії Тарпана навряд чи здивує одеситів. Хіба «Інкор-груп» під керівництвом одеського “мецената” не може реконструювати свій офіс, що є пам’яткою архітектури національного значення? Адже розтрата 320 мільйонів гривень бюджетних коштів при будівництві стратегічного для Одеси об’єкту «Глибоководний випуск» в акваторії Одеської затоки вже котрий рік Тарпану сходить з рук. Нещодавно горезвісний Приморський суд навіть виніс рішення без розгляду по суті. А тут якась візитівка Одеси, будинок 1830-го року, історія та пам’ять ..  – з цього ж гешефту  не матиме “меценат”.

 

На завершення, попереджаємо: РГБ уважно слідкує як за судовими розглядами справи глибоководного випуску, так і за станом будинку за адресою Приморський бульвар, 7. Будь-які намагання Руслана Тарпана порушити букву закону та внести своє тлумачення у класичні закони містобудування отримають жорстку відповідь.

 

3

2

4

 

 

 

 

 

Поділитися статтею