Щоб змінити статус контрабандного хабу, Україні треба оновити лави ДПСУ / Звернення до Зеленського

Щоб змінити статус контрабандного хабу, Україні треба оновити лави ДПСУ / Звернення до Зеленського

Нещодавно в ході наради з проблем контрабанди, що проходила в Ужгороді 6 липня, Заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук заявив про повну зупинку хабарів високопосадовцям Державної прикордонної служби України. З огляду на такі заяви, громадянське суспільство охоче підтримує рішучі ініціативи адміністрації Президента Зеленського, що започаткують активну боротьбу з контрабандою через українські кордони. В той же час, просимо окремо забезпечити розслідування злочинів попереднього керівництва ДПСУ, що донедавна очолював генерал Петро Цигикал.

 

Нагадаємо, що неодноразово ГО “Рада громадської безпеки” інформувала про випадки масштабних контрабандних операцій з нелегального перевезення цигарок. Зокрема, буксир “Паралель”, який прямував з РФ до Херсону та через шторм втратив вантажену баржу, перевозив рекордну в історії України кількість безакцизних табачних виробів – 5 млн пачок цигарок вартістю більше 100 млн гривень. Знахідка була виявлена прикордонниками 19 листопада 2018 р. З цього приводи РГБ оприлюднила інформацію, надану на умовах конфіденційності інсайдерами, що подібні великі партії тютюнової контрабанди належать особі, що в вузьких колах відомий як Женя Крохмальщик. 20 травня РГБ зверталась до новообраного Президента з проханням контролювати розслідування справ, де фігурують великі контрабандні партії  тютюнових виробів, що мали місце за часів очільника ДПСУ Петра Цигикала (https://rgb-ua.com/zvity/16243/). Окремо ми повідомляли про факт нелегального ввезення в Україну цінних предметів мистецтва – 17 картин, викрадених з музею Кастельвеккіо (Верона, Італія).  31 травня РГБ зверталась до Президента Зеленського з проханням ініціювати оприлюдення Держприкордонслужбою результатів розслідування справи найбільшої контрабандної партії цигарок та ініціювати розслідування причетності голови ДПСУ П.Цигикала до контрабандного ввозу викрадених картин. (https://rgb-ua.com/zvity/16308). Цього ж дня стало відомо, що президентським указом №345/2019 Цигикала звільнено з Держприкордонслужби. В той же час, ми сподіваюмось, що Володимир Зеленський не обмежується звільненнями, та вимагатиме від правоохоронців розслідування злочинів звільнених прикордонників на чолі з Цигикалом.

 

 

Окремим болючим питанням є масштабна контрабанда наркотичних речовин черех український кордон. Тільки навесні цього року були виявлені як мінімум три надзвичайно великі партії. Зокрема, 05 березня 2019 р. на прикордонному пункті “Солотвино-Сігету Мармацієй” в Румунії тамтешніми силовиками було затримано автівку з двома громадянами Нідерландів, що намагались провезти з України 84,3 кг героїну. (https://censor.net.ua/ua/v3114963). 11 березня 2019 р. на пропускному пункті “Лужанка” вже українські силовики затримали громадянина Туреччини з героїном загальною вагою близько 31 кг, вартістю 1 млн євро. Враховуючи короткий проміжок часу між затриманням українською контрабанди в Румунії та затриманням чергової партії героїну, ДПСУ на чолі з Цигакалом намагалась знизити градус напруги у сфері міжнародного співробітництва та недбалості українських прикордонників (https://zaxid.net/u_punkti_propusku_luzhanka_na_zakarpatti_zatrimali_narkokuryera_z_geroyinom_n1477171). 30 березня співробітники СБУ спільно із правоохоронцями Румунії та Німеччини провели спецоперацію, що дозволила перекрити міжнародний канал контрабанди героїну через Україну до країн Євросоюзу. Цього разу було виявлено 120 кг героїну вартістю 10 млн євро (https://24tv.ua/kriminal_tag179/). Враховуючи вищезазначені факти, варто продовжувати боротьбу з наркотрафіком через українські кордон виключно з залученням закордонних прикордонників, а також розслідувати та покарати корупціонерів в ДПСУ, причетних до організації наркотрафіку. Інакше й надалі наші прикордонники  будуть не помічати 84 кг героїну, а у ЗМІ знов і знов з’являтимуться статті на кшталт “ Собака “не спрацював”: закарпатські прикордонники пропустили до ЄС 87 кг героїну ”.

 

Питання перекриття контрабандних каналів важливе для нової влади, адже саме робота в цьому напрямку підтвердить передвиборчі обіцянки побороти корупцію. Взагалі ж, вкрай важливо змінити імідж України як міжнародного контрабандного хабу на імідж країни, в якій є можливості заробляти та інвестувати легальні гроші.

 

Поділитися статтею