Позиція в.о. Голови Одеського апеляційного адміністративного суду щодо поведінки судді Запорожана

Позиція в.о. Голови Одеського апеляційного адміністративного суду щодо поведінки судді Запорожана

13 серпня 2019 р. в публічному просторі з’явилась інформація про невідповідну поведінку судді П’ятого апеляційного адміністративного суду Дмитра Запорожана. Оприлюднене Одеським осередком ВО “Автомайдан” відео від 27 травня 2019 р. яскраво демонструє тотальну неповагу судді Запорожана Дмитра Валерійовича до законів України, громадян та державних інституцій.

Зокрема, представник суддівського корпусу Запорожан Д.В. в надзвичайно хамській манері спілкувався з поліцейськими, виявляв неповагу та підкреслював своє “високе соціальне становище”, використовуючи ненормативну лексику. Варто зазначити, що предмет розмови поліцейських та Запорожана Д.В. стосувався дорожньо-транспортної пригоди, одним з фігурантів якої був вищезазначений громадянин. Правоохоронці намагалися наочно вручити судді повістку до слідчого, адже одіозний суддя вирішив, що має якесь виключне право не з’являтись до Слідчого управління поліції. Припускаємо, що подібне ставлення до законів України та манеру поведінки Запорожану Д.В. привили ще в Одеській національній юридичній академії на чолі з одіозним  Ківаловим. В той же час, суддя П’ятого апеляційного адміністративного суду Запорожан є вірним послідовником свого батька, сумнозвісного екс-ректора Одеського національного медичного університету Валерія Запорожан. Нагадаємо, свого часу Запорожан-старший двічі під час виборів був довіреною особою В. Януковича, з 2010 р. мав мандат депутата Одеської обласної ради, відомий близькими зв’язками з С. Ківаловим. Враховуючи наявність потужного батьківського лоббі, син екс-ректора зробів стрімку кар’єру та давно відомий суддівством на користь інтересів фінансових груп. Зазначимо, що попри чисельні скарги та публікації в ЗМІ, Вища кваліфікаційна комісія суддів України вважає суддю Запорожана доброчесним  та таким, що відповідає високим вимогам суддівської справи. Нещодавно ВКМСУ ухвалила рішення щодо переведення двадцяти суддів до новостворених апеляційних судів, згідно якого Запорожан Д.В. переведений до Одеського апеляційного адміністративного суду на посаду судді судді П’ятого апеляційного адміністративного суду.

 

Громадськість Одеси, обурена зухвалою поведінкою судді Дмитра Запорожана, вимагала термінової реакції суддівського корпусу –  колективу Одеського апеляційного адміністративного суду та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. З огляду на ситуацію, що склалась, представники громадських організацій 15 червня відвідали суд та отримали коментар в.о. Голови Одеського апеляційного адміністративного суду, яка засудила поведінку колеги по відношенню до поліцейських. В той же час, все ще вимагаємо публічного вибачення судді Запорожана та адміністративного покарання за неповагу до Національної поліції та законів України.

 

Поділитися статтею