Трубі труба: РГБ вимагало та вимагає розслідувати дії ще очільника ДБР

Трубі труба: РГБ вимагало та вимагає розслідувати дії ще очільника ДБР

Найближчим часом сумнозвісний очільник Державного бюро розслідувань Роман Труба втратить поточну посаду. Така очікувана зміна стане можливою після остаточного голосування більшості народних обранців за законопроект №2116 про перезапуск Державного бюро розслідувань, що окрім іншого передбачає дострокову зміну глави ДБР та його заступників. Саме ці правки були внесені та більшістю голосів прийняті у Верховній Раді на засідання 15 листопада.

Нагадаємо, громадська організація “Рада громадської безпеки” неодноразово направляла заяви про сумнівні дії директора ДБР Романа Труби в державні правоохоронні структури. Зокрема, у зверненнях до Президента, Генерального прокурора та голови СБУ було викладено інформацію щодо співпраці Р.Труби з колишнім радником біглого екс-президента Януковича, спрямовані на дискредитацію українських реформ, керівництва, тощо. Окремо також було зауважено, що дії голови ДБР Труби раз за разом співпадають з пропагандистською лінією країни-окупанта РФ. Так, з метою дестабілізації ситуації в Україні та Одесі Портновим було подано заяви до ДБР про начебто винуватість громадян, що не дали сепаратистському угрупованню разом з громадянами РФ влаштувати захоплення міста терористами 2 травня 2014 р. Саме ці заяви були зареєстровані в ЄРДР відомством під керівництвом Труби. Також ми акцентували увагу на тому, що провал розслідування подій 2 травня став можливий також за сприяння останнього.

З 16.07.2014 Труба Р.М. обіймав посаду заступника начальника Головного слідчого управління – начальника управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ, а з 17.09.2014  – начальника управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Отже до передачі справи в новостворене управління спеціальних розслідувань ГПУ (грудень 2014 р.), кримінальна справа щодо одеських подій  розслідувалася безпосередньо під керівництвом начальника управління ГПУ Труби Р.М. Відсутність оперативних дій та непритягнення до відповідальності організаторів нападу на штаб РГБ і згодом на марш футбольних фанів призвело до втечі та реабілітації винних. (заява від 4 вересня 2019 р.  – https://rgb-ua.com/zvity/vvazhayemo-za-neobhidne-terminovo-vidkryty-kryminalne-provadzhennya-za-faktom-nezakonnyh-dij-dyrektora-derzhavnogo-byuro-rozsliduvan-romana-truby-zayava-generalnomu-prokuroru-ukrayiny/ ,  заява від 9 вересня 2019 р. – https://rgb-ua.com/zvity/yak-golova-dbr-truba-ta-kolyshnij-radnyk-yanukovycha-portnov-namagayutsya-dyskredytuvaty-vsi-dosyagnennya-revolyutsiyi-gidnosti-ta-ukrayiny-zvernennya-generalnomu-prokuroru-ukrayiny-prezydentu-ukrayin).

Сподіваємось, що після прийняття законопроекту вже державний правоохоронний орган ДБР (а не центральний орган виконавчої влади, який здійснює правоохоронну діяльність, як було раніше) очолить фахова людина, що не піде на сумнівні угоди з ознаками  ст. 111 Закону України.

 

 

Поділитися статтею