Світське життя голови сільської ради Великодолинського

Світське життя голови сільської ради Великодолинського

До нашої організації звернулась вдова Миколи Сотника (Миколай Волков) Гетманець Інна Василівна. Звернулась Інна з насущним питанням у відмові їй надання земельної ділянки у селищі міського типу Великодолинське, де головою селищної ради є такий собі Граб Володимир Олександрович. Але про нього трохи згодом.

Вчора у СМТ Великодолинське відбулась сесія селищної ради, на якій були присутні активісти «Ради Громадської Безпеки». На цієї сесії 27-мим питанням порядку денного було рішення про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність сімом громадянам України, серед яких була Гетманець Інна Василівна вдова загиблого воїна в АТО. Активісти РГБ чітко ультимативній формі пояснили депутатам селищної ради, що у разі вручення Гетманець Інні Василівні відмови у наданні земельної ділянки наша громадська організації буде відбирати ділянки у представників селищної ради з подальшою їх передачею сім’ям воїнів АТО та іншим громадянам, які більше заслуговують на такі ділянки.

Варто зазначити, що у самого голови селищної ради є цілих 6 земельних ділянок. Дійсно, де ж тоді брати ділянки для «якихось там АТОшникі»?

Кількість гострих, невирішених проблем в Великодолинском викликає тривогу і, кажучи офіційною мовою – служить джерелом виникнення соціальних конфліктів. Свідчення цього – безперервний потік скарг від жителів в різні інстанції. Розпочнемо з самого початку правління Граб Володимира.

Для конкретизації звернемося до передвиборчої програми нинішнього селищного голови Володимира Олександровича Граба.

У березні 2010 року, ще будучи кандидатом на цей пост, В.Граб обіцяв впровадження «раціонального підходу до вирішення виникаючих проблем і питань, що збігається з побажаннями мешканців», підвищення ролі та ефективності виконавчої влади (щоб «місцеві депутати не виконували тільки роль статистів» ), створення газети, зниження тарифів ЖКГ, приведення в належний вигляд територій дошкільних і шкільних установ, вирішення проблеми черг на земельні ділянки за рахунок земель запасу, реконструкцію спортивних споруд, очищення русла річки Аккаржанка, ліквідацію незаконних звалищ сміття і т.д. Люди обурені, що поглиблюється невідповідністю обіцянок, звітів, дій місцевої влади та реальної дійсності.
Для ясності кілька цитат Глави Овідіопольської райдержадміністрації Михайла Жидкова:

  • «За повідомленням Великодолинське селищної ради в межах населеного пункту за три останні роки не розглядалися питання                 відведення земельних ділянок жителям селища і не проводився розподіл землі».
  • «Очищення річки Аккаржа проводиться за власні кошти жителів і на кошти спонсорів без затвердження проектно-кошторисної документації та відповідних дозволів».
  • «Газета ВВ міститься за рахунок підприємців селища … Ремонт приміщення селищної ради (а також закупівля меблів) проводиться за рахунок спонсорів … Загальна чисельність апарату ради знаходиться в компетенції самого ради».
  • «Існувала усна домовленість зі спонсором про поліпшення стану футбольного поля по вул. Паркова, яке потребувало ремонту, однак, непрофесійність спонсора погіршила стан футбольного поля».

Цей список можна продовжувати дуже довго.

Тепер ми переносимось в 2015 рік. Ще одна цікава ситуація відбулась з нашим головою Грабом. Служба безпеки України і Генпрокуратура розслідують кримінальне провадження, відкрите за фактом службового підроблення, вчиненого головою Великодолинське селищної ради Овідіопольського району Володимиром Грабом. Як повідомили джерела в прокуратурі, чиновник на прохання свого друга-підприємця видав якомусь «біженцю» з Донецької області довідку про місце проживання.

Видав в обхід всіх процедур. Мовляв, живе такий у Великій Долині з незапам’ятних часів. При цьому в якості адреси проживання даного громадянина було вказано давним-давно зруйнований і безлюдний будинок.

«Біженець», проте, виявився непростим. Скориставшись довідкою, він отримав грошовий переказ – 700 тисяч доларів США. Як вважає СБУ, кошти ці призначалися для фінансування терористичної діяльності.

2016 рік. Тепер кілька слів за цивільну дружину Граба Галаеву Ірину Вікторівну, яка є власницею 50% пакета акцій ТОВ «Сфера ЛТД», а також розпоряджається нерухомістю в ЖК «Маріїнський». Цікаво, як підприємство цивільної дружини селищного голови побудувало житловий комплекс на землях сільськогосподарського призначення, не сплативши компенсацію за втрату сільськогосподарських земель в сумі 859 тис. грн, і постійно забуває сплачувати 4% від продажу кожної квартири на розвиток інфраструктури Великодолинське. Сподіваємося, що Граб Володимир Олександрович не має до цього ніякого відношення.

2017 рік. Ще одна цікава ситуація з сільським головою. 6 лютого цього року ініціативна група громадян в кабінеті у Великодолинського селищного голови намагались з’ясувати причині підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, які були затверджені на останньої сесії Великодолинської селищної ради. Діалог вийшов дуже напруженим і живим. Достигнути компромісу не вдалось. Селищний голова Граб В.О. був безкомпромісним і вважає, що іншого виходу з ситуації, що склалася просто немає. Після напружених дебатів, жителі залишили свої звернення, де виклали свої вимоги. Голова пообіцяв в найкоротший термін розглянути звернення і надати всі запитувані документи.

Зараз «Рада Громадської Безпеки» бере під свій контроль роботу сільського голови СМТ Великодолинське Граб Володимира Олександровича. Ми не дозволимо процвітати корупції в сільській раді. І ми обіцяємо, що представники селищної ради виділять земельні ділянки сім’ям воїнів АТО та іншим громадянам, які більше заслуговують на такі ділянки.

Поділитися статтею