Вимога заборонити пропагандистський медіа-продукт РФ «Маша та ведмідь» направлена до Держкомітету телебачення і радіомовлення України та інших компетентних держслужб

Вимога заборонити пропагандистський медіа-продукт РФ «Маша та ведмідь» направлена до Держкомітету телебачення і радіомовлення України та інших компетентних держслужб

Громадська організація “Рада громадської безпеки” направила офіційне звернення щодо трансляції пропагандистського російського медіа-продукту для дітей «Маша та ведмідь» до профільних комітетів Верховної ради України, Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, Державного агентства України з питань кіно та Державного комітету телебачення і радіомовлення України:

Громадська організація «Рада громадської безпеки» звертається до Вас від імені громадськості Одещини з метою захисту свідомості громадян України  від потворних лап російської пропаганди та російської медіа війні, яка здатна вплинути на свідомість дорослих сформованих людей, не кажучи вже про не здатних до відсіювання викривленої неправдивої інформації маленьких громадян нашої країни. Держава-агресор не тільки загарбала частини територій України, а й ігноруючи будь-які норми моралі, розповсюджує на території нашої Держави пропагандистські мультиплікаційні твори, спрямовані на деформацію свідомості українських дітей. Варто зауважити, що за поширювану пропаганду медіа-компанії агресора заробляють чималі грошові кошти, виводячи їх через офшорні підприємства та обертаючи в подальшому проти українців, фінансуючи війни проти України та вбивства наших Побратимів.

 

Звертаємо вашу увагу, що протягом трьох років російсько-української війни в українських телевізійних медіа продовжується трансляція мультиплікаційного твору «Маша та ведмідь». Даний медіа-продукт є абсолютним втіленням найжахливіших пропагандистських ідей РФ, що вже давно виявили експерти Естонії та Литви. В начебто звичайному мультфільмі для маленьких глядачів з інших країн російські пропагандисти відправляють дітям чітке повідомлення – медвідь, що традиційно вважається символом РФ та асоціюється з цією країною, представляється в ролі великого сильного героя, котрий безкарно захоплює чуже майно, дім, землю. Прибалтійські та українські експерти з інформаційної безпеки одноголосно заявляють, що мультфільм «Маша та ведмідь»  демонструє військові дії, а вірніше – використання російськими військами “м’якої сили”. Спеціалісти переконані, що вищевказаний мультфільм був знятий з єдиною метою – донести до світу своєрідне послання, в якому жорстокий образ Росії (Медведя) замінюється м’яким і добрим. Подібними посланнями РФ не просто “пом’якшує” свій образ, а й намагається розхитати підвалини державності сусідніх країн.

Враховуючи гібридну війну в Україні, котру руками кадровх військових та терористів веде РФ, активна громадськість переконана, що мультфільм «Маша та ведмідь» є пропагандистським інструментом нав’язування дітям позитивного образу Росії, що є вкрай небезпечним для безпеки України.

 

При цьому, ТОВ «Маша та ведмідь», якому належали авторська права на створення мультфільму, в 2014 році передало останні на користь офшорного підприємства на о. Кіпр Анімаккорд ЛТД. Покази відповідного мультфільму та території України, збагачують агресорів, які безперешкодно виводять отримані кошти на безмитних територіях. Більш того, в деяких серіях взагалі вбачаються елементи пропаганди позитивного образу захисника Російської федерації, що є недопустимим згідно діючого законодавства України. Адже, в 2015 році Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо захисту інформаційного та телерадіопростору України» було чітко надано визначення в ЗУ «Про кінематографію» тих елементів, які свідчать про приналежність героїв до держави-агресора та підстави для заборони транслювання на території України радянських та російських творів. Однак, питання щодо заборони вказаного мультфільму залишилось поза увагою уповноважених органів.
На думку громадськості, в наведеному мультиплікаційному кіно саме і вбачаються ознаки небезпеки територіальної цілісності України, які містять популяризацію органів держави-агресора (наприклад, головний убір у вигляді фуражки співробітників прикордонної служби чи НКВД з червоною зіркою). Все описане викликає обурення у громадськості та потребу на законодавчому рівні врегулювати питання заборони транслювання мультиплікаційного фільму «Маша і ведмідь» та будь-якого використання візуальних образів з цього мультфільму на території України всіма можливими засобами та на усіх засобах передачі інформації. Мультиплікаційний твір «Маша та ведмідь» слід негайно заборонити транслювати на усіх телеканалах України та Інтренет-ресурсах.

 

19807985_1336078389824333_1781477741_o

19830098_1336078393157666_282238819_o

Поділитися статтею