Затримано 11 “активістів” з ГО “Україна це ми”, в тому числі голова – наркоділер Голодок. Шестеро з затриманих – раніше судимі

Затримано 11 “активістів” з ГО “Україна це ми”, в тому числі голова – наркоділер Голодок. Шестеро з затриманих – раніше судимі

Рік тому, в липні 2016 р. в Одесі з’явилась новоспечена організація так званих активістів “боротьби за правду” з гучною патріотичною назвою “Україна це ми” (далі  – УЦМ). У вересні 2016 р. почались перші прояви передплаченої патріотичної діяльності.

Спочатку з метою створення суспільно-політичної напруги на користь зацікавлених осіб в Одесу приїхав автобус з учасниками АТО з Полтавської області. Далі було активне втручання в справи громади смт Затока, спроба збройного захоплення приміщення на вулиці Літературній, сутички та пошкодження майна Господарського суду Одеської області, намагання поширювати наклеп на інші громадські організації. Ось деякі загальновідомі факти діяльності організації:

В Одессе полиция задержала микроавтобус с «бойцами АТО»

Полиция задержала вооруженных «патриотов», пытавшихся захватить помещение на Литературной

Захват суда в Ширяево: полиция начала производство по пяти статьям

В Одесі під виглядом патріотів члени організації “Україна це ми” вирішували господарський спор в камуфляжі зі зброєю

Неодноразово ЗМІ повідомляли, що керівник організації УЦМ є колишнім працівником ВБНОН, що отримував дивіденди від професійного зв’язку з гравцями ринку наркоторгівлі. В якості прикриття в ГО були включені учасники АТО – де-факто, та відомі в народі “аватари” – де-факто. В момент, коли свої незаконні дії вищевказане ГО обгрунтовувало виключно боротьбою учасників АТО за світле майбутнє України, ГО “Рада громадської безпеки” отримувала від бійців 28-ї ОМБр інформацію про “здобутки” АТО-шників під проводом наркоділера Голодка.

 

криворучка

 

В квітні 2017 р., коли діяльність сумнівної організації стала загрожувати мешканцям міста та області, одеські патріотичні організації виклали офіційну заяву з закликом до правоохоронних органів припинити незаконні дії “аватарів” під проводом наркоділера Голодка – Офіційна заява патріотичних організацій Одеси , Одесские патриоты выступили против экс-милиционера, который рядится в тогу «активиста» .

20427204_1514446811953391_847613745_o

В той час, поки поліція розслідувала факти злочинної діяльності псевдопатріотів, представники УЦМ встигли влаштувати масові заворушення в Ширяєвому Одеської області. Так, 21 липня невідомі особи під керівництвом Голодка захопили буддівлю суду та тиснули на суддю з вимогою звільнення. На перший погляд патріотам зі всієї країни могло здатись, що “активісти” намагаються встановити справедливість, і багато небайдужих громадян спостерігали за перебігом справи в мережі Інтернет. Кульмінації встановлення так званої справедливості УЦМ досягла за тижень, коли 26 липня група складом кілька десятків осіб закидала будівлю Ширяївського районного суду коктейлями Молотова та нанесла тілесні ушкодження співробітникам поліції.

Чого ж хотіли досягти організатори цього протизаконного перфомансу? Чи так має виглядати початок розхквіту країни? По факту все виявляється набагато прозаїчшіше. Спроба захоплення а пошкодження будівлі суду замовлена та сплачена Полюганичем Віктором, олігархом районного масштабу, відомого здібностями до захоплення земель. Дружина Полюганича є головою Ширяївскої райради, а син є головою місцевої громади. Отже, Голодок отримав кошти за безчинства в суді, метою чого був зрив засідання суду, де розглядалась справа про корупційні махінації дружини Полюганича.

 

На фото – лидер преступной группировки “Україна-це ми” Виталий Голодок , пытался сегодня вместе со своими помощниками сжечь Ширяевский районный суд. (Фейсбук, допис очевидця) , Участников беспорядков у райсуда в Одесской области привлекают за групповую хулиганку ,

Пізніше ситуація біля суду була врегульована. Начальник управління превентивної діяльності ГУ НП в Одеській області Іван Іщенко повідомив, що по факту хуліганських дій в Ширяєвому затримано 11 правопорушників. Також у заяві заначалось, що 8 з 11 осіб затримані за статтею 208 УПК та поміщені в ізолятор тимчасового утримання. Також правоохоронцями заявлена попередня кваліфікація правопорушень – частина 4 ст. 296 (хуліганство) УК України. Серед затриманих — лідер організації УЦМ Віталий Голодок.

27 липня, після ідентифікації осіб та обробки пов’язаної інформації, стало відомо про причетність “активістів” до кримінальної діяльності та отримання винагороди за сутички біля суду. З цього приводу 27 липня на сторінці у Фейсбук заяву зробив радник голови ГУНП в Одеській області Руслан Форостяк: “Вважаю буде чесним повідомити суспільство та мешканців області, і це не слід приховувати чи соромитись. Серед 11 затриманих “ширяєвських активістів” – шестеро, раніше судимі за ст. 185, 187, 190 та 263 ККУ це крадіжки, грабежі, шахрайство, зброя та вибухові речовини. Грошова винагорода за хуліганські дії була в діапазоні від 1000 до 2000 грн за акцію, скільки отримав ватажок, поки не з’ясовано. Чи вдасться притягнути до відповідальності “замовників” – питання

Заява радника голови ГУНП по подіям в Ширяєво

Заява Форостяка за фактом подій у Ширяєвому

20374225_10209952270469715_8483181521056147755_n

 

Справа сумнівної організації наркоділера та злочинців-аватарів закінчується сумно, адже заявлені гасла не мають нічого спільного з дійсністю, і про це стало відомо вже не тільки патріотичній спільноті, а і широкому загалу разом з правоохоронцями. Дії, що мають кримінальні ознаки, мають бути розслідувані, не зважаючи на назву організації. РГБ попереджало Голодка, що він йде по стопам псевдоволонтера Ярощука, який зараз переховується від правоохоронців та активістів. Голова УМЦ застереження до уваги не прийняв, тому його чекають ще менш позитивні перспективи.

 

 

Поділитися статтею