Професійні патріоти завітали в РГБ: реалії, постаті, факти

Професійні патріоти завітали в РГБ: реалії, постаті, факти

Сьогодні до штабу ГО “Рада громадської безпеки” прийшли кілька десятків так званих активістів, котрі протягом трьох років у складі різних політичних груп відстоюють чиїсь інтереси. Активістська діяльність відомих у патріотичних колах справжніх – як вони самі себе називають – патріотів розпочалась у період місцевих політичних перегонів та безпосередньо виборів мера Одеси у 2014 та 2015 роках. Тоді справжні патріоти відстоювали свого політичного лідера Едуарда Гурвіца, котрий відбув дві каденції у мерському кріслі (1994 – 1998 рр, 2006 – 2010 рр.). Активну агітацію за двічі екс-мера здійснював так званий атаман “Чорноморського гайдамацького з’єднання” Сергій Гуцалюк. Всіх, хто не підтримує його політичного лідера, Гуцалюк називає зрадниками, аферистами, запроданцями та більш нецензурними словами з патріотичного атаманського аресеналу. Три роки поспіль, коли одні люди стали добровольцями на війні, а інші – волонтерами в тилу, проросійські інформаційні війська вкидають одеським патріотам меседж, що лідер патріотичних сил Одеси починаючи з весни 2014 р. – не воює в зоні АТО. Цей інформаційний вкид завзято підтримують фанати Гурвіца, Боровика, Саакашвілі й інші політично орієнтовані активісти. При цьому вищезгаданих осіб ані трохи не цікавить, що організація протягом трьох років війни є надійним тилом для сотень бійців та десятків військових підрозділів. Усунути незручного Гордієнка, котрий не підтримує їхні політичні уподобання – для них головне.

Бажання дискредитувати Марка Гордієнка чітко зрозуміле, адже проросійським та сепаратистським силам зовсім не вигідна наявність потужної сили в українській Одесі. Регулярно в інтернет-ЗМІ на проросійських сайтах можна знайти заголовки, що патріоти в Одесі несправжні, що Одеса насправді не українська, тощо. Скажімо, на “РИА Новости-Украина” в липні з’явилась новина під назвою “И пес сожрет пса. Игры одесских “патриотов””. На цю провокацію плідно попрацював Віталій Устименко – ще один справжній патріот, котрий в 2017 р. оголосив Автомайдан-Одеса несправжнім, організувавши свій осередок з подібною назвою. Отже, коли починаючи з 2014 р. одеський Автомайдан, очолюваний Євгеном Рєзвушкіним, здійснював патрулування у небезпечних для патріотів умовах, коли кожен в прямому сенсі ризикував здоров’ям та життям, це всіх влаштовувало. А ось в 2017 р. виявилось, що Одесі начебто потрібен “справжній патріотичний” Автомайдан Устименка. Отже, коли проросійським силам стало вкрай необхідно розхитати стале спокійне життя міста, вони використали патріотично налаштованих громадян, котрими легко зманіпулювати. Що продовжують робити і зараз.

Сьогодні С.Гуцалюк вчергове промовляв, що Гордієнко терміново треба відправити на фронт. Підтримати його прийшли декілька десятків осіб, котрі теж не були на фронті. Але Сергій чомусь не став закликати своїх поплічників піти в зону бойових дій. Також Сергій замовчує, що власне для влаштування провокації одягнув військову форму та ювілейні медалі, і почав виставляти влаштований ним конфлікт як образу учасників АТО. Це швидко підхопили проросійзькі ЗМІ – Пропаганда без кордонів, або Чим відрізняються українці від росіян? На цій хвилі бойова одиниця партії “УДАР” Гуцалюк привів декілька десятків професійних активістів, котрі за три роки війни створили безліч координаційних рад з нульовим результатом. Який тил ці люди представляють для захисників України, питання риторичне. Але справи кожного говорять самі за себе.

На акції ми побачили професійних активістів з оточення Гуцалюка. Це й скандальна Аліна Радченко (Подолянка) – професійний провокатор, що інколи видає себе за журналіста каналу “Круг”. Це Михайло Кузаконь – з’явився у патріотичних колах у 2016 р., координує провокаційні та комерційно вигідні замовнику акції під патріотичними гаслами. Згадаймо лише антитруханівський майдан, у якому Кузаконь брав участь, щоб відстояти інтереси кримінального авторитета та підконтрольний йому автооринок “Успех”. Також ми побачили постійного активіста Дениса Холостенка, одягненого у камуфляж – це інвалід дитинства, що має вади опорно-рухового апарату та шкульгає на одну ногу. На акціях дана особа видається за учасника АТО. – Відео Громадського (1 хв 7 сек) https://www.youtube.com/watch?v=DNaELa4qrj0

 

“Денис Холостенко – сирота с детства. Имеет диагноз ДЦП. Воспитывался в детском интернате в  г. Одесса для детей с ДЦП. «В интернате было хорошо, мы учились, летом на каникулах бывали в санаториях и лагерях». Но по окончанию интерната Денису сообщили, что он отправляется в дом инвалидов. Так парень оказался в Балтском психоневрологическим интернате, где пробыл с 2001 по 2007 год. «До интерната я ни разу не был в психиатрической больнице, но почему-то оказался в интернате психиатрического профиля». В 2004 году Дениса лишили дееспособности. ” (Джерело: сайт Громадської місії по правам людини http://cchr.org.ua/tag/nedeesposobnost/ )

 

Нагадаємо, що Гуцалюк звинувачує Гордієнка в образі всіх (за висловлюванням проросійських ЗМІ) учасників АТО, що є абсолютною вигадкою провокатора. А ось пропонуємо вашій увазі відео від 17 серпня 2017 р. – прибічниця Гуцалюка розмовляє з учасником АТО.

 

 

Відео закінчується постановкою для ЗМІ, що має викликати резонанс. “Гордиенко убил ребенка” – кричить схвильований Ігор Зюбін. Нагадаємо, що історія про жінку, у якої стався викидень, використовується кожного разу на провокативних акціях. В дійсності ж громадянка Мазуренко хотіла привласнити частину будинку, а активісти РГБ підтримали багатодітну сім’ю, у якої був акт на цю житлову площу, виданий Київською районною адміністрацією м.Одеси. Декілька тижнів ваготності громадянки, до якої не вчинялись ніякі фізичні дії, закінчились викиднем. Тепер професійні активісти закидають лідеру РГБ вбивство!, дитини! – майже в найкращих традиціях російської пропаганди, дарма що не в трусиках і без розп’яття.

Після того, як обвинувачувач Зюбін зайшов у штаб РГБ, його звинувачення звузились до грошей, які він передавав для бійців безпосередньо голові штабу навесні 2014 р. і начебто його гроші Голова РГБ привласнив. На питання, чому про “шахрайство” він мовчав та досі не подавав заяв у поліцію, Зюбін продовжив обвинувачення та погрози. Цікаво ж інше – 2 серпня 2016 р. Ігор Зюбін приходив у штаб на Жуковського,36 та чудово спілкувався з Марком Гордієнко – https://www.facebook.com/markgordienko.rgb/posts/928163203977605  . Тоді постає питання – коли цей галасливий чоловік, що прийшов звинувачувати Гордієнка у шахрайстві, вирішив, що його гроші пішли не для підтримки захисників? Невідомо, але точно, що не раніше 2 серпня 2016 року. Але з того часу минув рік, а ніяких доказів окрім беззмістовних образ в бік людини, котра організувала та три роки поспіль скеровує допомогу захисникам України на фронті, ми не бачили. І не побачимо. Адже сказати образливе слово – не потребує великих зусиль, а ось зроби діло – справа інша.

 

Зюбін в РГБ

 

 

Також на акції атамана Гуцалюка ми бачили волонтера Віктора Погодіна. Декілька років поспіль волонтери РГБ співпрацювали з ним, передавали особисто йому зібране гуманітарне майно, коли останній їхав у зону АТО. Погодін був одним із спікерів прес-конференції в штабі РГБ щодо шахрая Ярощука, що називав себе волонтером, виконуючи політичне замовлення та заробляючи кошти на довірливих громадянах, а згодом був викритий активістами РГБ – https://www.facebook.com/markgordienko.rgb/posts/779156678878259 . Тобто забувши про декілька років спільної праці, Погодін прийшов підтримати політичного активіста Гуцалюка? Так. Безумовно, кожен має право змінювати думку, особливо в умовах, коли хочеться обрати більш зручне для себе становище, можливо, долучитись до розподілу актикорупційних фондів, а можливо й з інших причин. Проте, факт залишається фактом.

І ще один цікавий момент: в патріотичних колах нещодавно поширилась інформація, що волонтер Погодін хоче отримати посвідку учасника війни – за свої волонтерські поїздки в зону АТО. В той же час багато волонтерів РГБ за три роки війни так само самостійно доправляли гуманітарну допомогу в зону АТО, але нікому не спало на думку отримувати документи та називати себе учасником війни. Отже, якщо через деякий час громадянин Погодін за підтримки своїх нових товаришів отримає таку посвідку, він зможе разом з Гуцалюком ходити мирною Одесою та кожного зустрічного звинувачувати в тому, що він не в АТО.

 

Погод

 

 

Ось такі події відбуваються на четвертому році кровопролитної війни – професійні патріоти розвалюють те мирне стабільне життя, за яке віддають життя кращі сини.

PS А ось свіженькі заголовки російських ЗМІ: “Патриоты против патриотов. В Одессе начались разборки”
(РИА Новости Украина). Для тих, хто думає.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею