Присвоїти Аміні Окуєвій звання Героя України посмертно. Звернення громадських організацій Одеси

Присвоїти Аміні Окуєвій звання Героя України посмертно. Звернення громадських організацій Одеси

Комісія державних нагород та геральдики при Президентові України

Шановні члени комісії!

 Громадські організації Одещини звертаються до Вас із проханням про звернення до Президента України із поданням про присвоєння державної нагороди – звання «Героя України» видатному громадському діячу, активісту, волонтеру, українському лікарю, військовослужбовцю чеченського походження, учасниці подій Революції гідності та війни на сході України у складі батальйонів «Київ-2», «Золоті ворота»,  кавалеру ордену “Народний герой України”, жінці, яка внесла неоціненний вклад у захисті нашої Вітчизни, відстоюванні її незалежності та цілісності Аміні Вікторівні Окуєвій. Жінці, яка була цинічно вбита 30 жовтня 2017 року біля с. Глеваха Київської області.

З початком Євромайдану Аміна Окуєва вступила до ГО «Самооборона», де була лікарем 8-ої Афганської сотні. З початком війни на сході України, у липні 2014 року, вступила до лав батальйону «Київ-2», куди була записана фельдшером, проте за словами самої Аміни, медициною займалася мало. Брала участь в обороні Дебальцева, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині. Пізніше служила у батальйоні «Золоті ворота». Брала участь у створенні Миротворчого батальйону ім. Дудаєва, служила прес-офіцером батальйону, домагалася надання батальйону офіційного статусу від МВС.

Брала участь у парламентських виборах 2014 року, балатуючись за одномандатним виборчим округом № 136 у Суворовському районі Одеси (самовисунення), однак, до Верховної Ради VIII скликання не потрапила, отримавши 3,72 % голосів виборців (9 місце в окрузі).

Громадські організації вважають, що Аміна Окова вчинила не один геройський вчинок, які заслуговують на оцінку Держави в якості звання Героя України посмертно.

У зв’язку із чим, на підставі ЗУ «Про державні нагороди України», Указу Президента України «Про звання героя України»

 

ПРОСИМО:

Звернутись до Президента України із поданням про присвоєння Аміні Вікторівні Окуєвій звання Героя України посмертно.

 

 

23158274_1444454678986703_386848677_o

23222934_1444454675653370_2039002670_o

 

 

Поділитися статтею