Інститут МВД та виконавча служба проти захисника України / Історія одного Героя

Інститут МВД та виконавча служба проти захисника України / Історія одного Героя

Останнім часом в громадську організацію “Рада громадської безпеки” часто надходить інформація, що учасники бойових дій отримують постанови про арешт майна. Висновок, що одразу спадає на думку: найкраще в країні працює виконавча служба, і браку працівників там немає. Чого не скажеш про армію захисників, куди добровільно йдуть одиниці.

Спочатку ми отримали інформацію, що добровільно мобілізований військовослужбовець Національної гвардії 2015-2016 рр отримав арешт майна у зв’язку з боргом у 1500 гривень за комунальні послуги, що з’явився у 2015 р. Про це боєць дізнався випадково, коли зайнявся переоформленням правоустановчих документів у 2017 р. На питання про відсутність повідомлень та чи були підстави арештовувати майно, співробітник виконавчої служби відповів, що рішення про арешт вони приймають на свій розсуд. Але цей випадок виявився мало вражаючим після того, як ми довідались історію іншого бійця.

2о листопада в РГБ звернувся наш колишній волонтер, а згодом доброволець батальойну “Донбас” та військовий Національної гвардії України. Протягом двох років, з березня 2015 р. по березень 2017 р. чоловік перебував в зоні АТО у складі військових підрозділів. Незадовго до початку війни хлопець завершив навчання у Одеському державному університеті внутрішніх справ, та згідно законодавства повинен був відпрацювати на державній службі за фахом 3 роки. Можливо, так і було б, якби війна не змінила життя мільйонів.

В жовтні 2017 р. наш герой отримує постанову про відкриття виконавчого провадження про стягнення на користь ОДУВС борг у розмірі 55’792, 27 гривень та постанову на арешт майна. Отже, ані Суворовський районний суд м.Одеси, ані альма-матер учасника бойових дій на Сході країни – жодна державна структура не спромоглась перевірити перевірити сферу діяльності “боржника” протягом останніх років. Виходить, за логікою держвиконавців та керівництва університету внутрішніх справ, що несення служби у зоні бойових дій (зоні АТО) у складі Національної гвардії не є державною правоохоронною службою. В той же час варто відзначити, що згідно ст. 1 Закону України “Про Національну гвардію України” 

  • Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України
  • призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами – із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Виявляється. що захисники України від військової агресії та окупації РФ в цивільному житті повинні воювати з державним бюрократичним апаратом, очолюваним громадянами, чиє мирне життя захищають добровольці на фронті. Враховуючи вищевикладене, РГБ бере справу протиправної діяльності з боку держслужбовців на контроль.

 

3

8

2

4

23798854_1460977030667801_1333080842_o

6

5

Поділитися статтею