Під тиском РГБ демонтовано горезвісний “будинок Карлсона” на Преображенській, 1

Під тиском РГБ демонтовано горезвісний “будинок Карлсона” на Преображенській, 1

 

Заборона Державної архітектурно-будівельної інспекції ОМР та Управління охорони пам’яток архітектури – не привід для знахабнілих приватних забудовників Одеси. І приклад “будинку Карлсона”, на жаль, не одиничний.

Нагадаємо, восени 2017 р. в будинку XIX сторіччя, збудованого на одній з найдавніших вулиць Одеси, приватна особа вирішила зробити добудову 3-го поверху під виглядом реконструкції. Як пізніше стало відомо, мешканці дому дали на це дозвіл, будучи підкупленими обіцянками про благоустрій двору та ремонт будинку. Звісно, в реальності все відбувалось по плану зухвалого забудовника, і зовсім скоро на даху з’явився результат так званої реконструкції, а обіцяного, як відомо, три роки чекають. Отримавши інформацію про незаконні дії, активісти своїми силами частково демонтували надбудову 30 листопада. Проте невгамовний “архітектор будинку Карлсона”, а по суті руйнівник історичної пам’ятки, вирішив відновити свою незаконну забудову. Так, 8 січня після отримання інформації про підведений кран та встановлення балок, представники РГБ вчергове завадили беззаконню  .

Сьогодні, 11 січня профільна міська служба нарешті знайшла можливість зайнятись демонтажем. В свою чергу, активісти РГБ надали посильну допомогу та забезпечили можливість демонтажу, адже незаконну будівлю охороняли найняті особи. Вроховуючи гіркий для одеситів досвід, просимо всіх бути пильними і не надавати свою згоду на руйнівну забудову історичного центру.

 

19125338_640514773006012_1775741602_o

 

 

Поділитися статтею