Терміново перевірити задіяну в проекті Міністерства оборони IT-компанію та її засновника Алішера Рамазанова / Заява направлена Голові СБУ

Терміново перевірити задіяну в проекті Міністерства оборони IT-компанію та її засновника Алішера Рамазанова / Заява направлена Голові СБУ

Громадська організація “Рада громадської безпеки” продовжує надавати відомості зацікавленим державним установам щодо ситуації з сумнівним партнером Міністерства оборони. Стратегічно важливий проект створення інформаційної інфраструктури Міністерства оборони України, від якого залежать життя військових та ефективність армії під час війни, знаходиться під загрозою. Йдеться про обраних некомпетентними/ корумпованими чиновниками МОУ  партнера з числа IT-компаній задля створення та впровадження комплексної інформаційно-програмної системи для всіх груп військ. Справа стосується ТОВ “Софтлайн IT” , що працює з низкою афілійованих компаній – ТОВ “Айкюжн IT”, ТОВ “Асистанс”, ТОВ “Автозпортал Україна”. В свою чергу, всі вищезазначені товариства пов’язані з офшорною компанією Сорочан Холдінгз Лімітед, Республіка Кіпр та кінцевим бенефіціарним власником (контролером) Софтлайн IT – Куллуарос Міхалакісом. 

Зазначимо, що починаючи з 2013 р.  Софтлайн IT  спеціалізується на проектах для силових структур та Міністерства оборони. З березня 2016 р. ця компанія входить в робочу групу щодо створення інформаційної інфраструктури МОУ. Про результат – 4-х років співпраці та 2-х років безпосередньої участі в розробці – в бойових підрозідлах Збройних Сил нічого не знають. В той же час, на розробку офшорній IT-компанії, що фігурує у 58 провадженнях (в тому числі кримінальних) виділяються кошти з оборонного бюджету країни. І ще декілька цікавих фактів: з 1995 р. існує ТОВ «Софтлайн-IT», що  станом на 01.12.2017 має податковий борг    1 570 000 грн. В 2011 р. створюється фактичний правонаступник з новим ЄДРПОУ та несуттєво зміненою назвою, без дефісу – ТОВ “Софтлайн ІТ”. Оновлена компанія з засновниками першого Софтлайну встигла попрацювати з Міністерством юстиції на чолі з відомою регіоналкою Лукаш. По факту змови чиновників Мін’юсту, представників державних підприємств «Інформаційний центр» та «Інформаційні судові системи» з керівництвом ТОВ “Софтлайн ІТ” відкриті кримінальні провадження, ведуться слідчі дії. Яскравий приклад “діяльності” – кримінальне провадження № 42015000000001624 за фактом організації колишнім Міністром юстиції України Лукаш О.Л. схеми розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах, які виділялися для обслуговування Єдиних та державних реєстрів України, через низку підконтрольних їй підприємств, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Враховуючи великі ризики для держави та громадян, РГБ інформує Голову Служби безпеки України щодо нагальної необхідності перевірки діяльності  ТОВ «Софтлайн-IT», ТОВ «Софтлайн IT», ТОВ «Айкюжн ІТ» та зв’язок даних компаній з особами, що несуть загрозу державній безпеці. Окремої уваги та перевірки потребує особа одного з засновників компанії з сумнівною репутацією та відкритими кримінальними справами, пов’язаними з розкраданням державних коштів у особливо великих розмірах, а саме – перевірка діяльності та зв’язків  Рамазанова Алішера Аскаровича, котрий керує компаніями, що задіяні в оборонному проекті.

 

1

 

2

 

3

 

4-1

 

5

 

 

Поділитися статтею