Дозвіл на незаконне будівництво на пам’ятці архітектури скасований після проведення робіт / Як корупція та бюрократія руйнують історію Одеси

Дозвіл на незаконне будівництво на пам’ятці архітектури скасований після проведення робіт / Як корупція та бюрократія руйнують історію Одеси

Після чисельних звернень з боку мешканців та громадських організацій департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області протягом лютого 2018 р. намагався зупинити незаконне будівництво на Малій Арнаутській, 57.  Нагадаємо, власником квартир № 2 та 4 за вищезазначеною адресою гр. Бортусенком Ю.Г., – під виглядом так званої реконструкції та начебто з метою покращення житлових умов, – було збудовано третій поверх у будинку, що є пам’яткою архітектури місцевого значення (середина XIX сторіччя, охоронний номер 471-ОД) – Чергове руйнування старої Одеси / Будівництво на М.Арнаутській 57 під виглядом реконструкції квартири .

 

Володіючи наданою мешканцями будинку та публічною інформацією, з самого початку робіт по так званій реконструкції горища стало зрозуміло, що Бортусенко у змові з проектантом Багріною свідомо занизили складність робіт та не повідомили відповідальний за пам’ятки архітектури контролюючий орган – заявлено складність СС1 замість СС2 / СС3, передбаченої для будівництва в межах архітектурної пам’ятки. Дозвіл № 061172820870 було надано Управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, в той час як остаточне рішення щодо історично важливих об’єктів повинен надавати відповідний департамент обласного ДАБІ.

Після направлення заяв у всі відповідальні установи та розголосу у ЗМІ, співробітники обласного ДАБІ протягом двох тижніх намагались вручити лист про припинення будівництва  забудовнику-порушнику, проте ані Бортусенка, ані робітників знайти на об’єкті не змогли. Отже, наразі ситуація наступна – на вимогу Департаменту обласного ДАБІ міським ДАБК (Одеської міської ради) дозвіл  № 061172820870 скасовано. В той же час, незаконно зведений третій поверх, що загрожує цілісності та взагалі збереженню пам’ятки одеської архітектури, вже є. І як тепер прибрати це неподобство – питання, традиційно, риторичне.

 

100

 

101

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею