Справа самочинного будівництва на пам’ятці архітектури ( М.Арнаутська 57 ) передана до прокуратури / Стаття передбачає кримінальну відповідальність

Справа самочинного будівництва на пам’ятці архітектури ( М.Арнаутська 57 ) передана до прокуратури / Стаття передбачає кримінальну відповідальність

Отримали відповідь Управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради на запит щодо незаконного будівництва на пам’ятці архітектури за адресою вул. Мала Арнаутська, 57. “Будинок житловий”, сер. XIX ст.занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, охоронний номер 471-Од.

У висновку управління щодо науково-проектної документації, наданого на запит власника квартир № 2 та № 4 Бортусенка, містилось наступне: можливе проведення робіт з улаштування мансардного житлового поверху, встановлення внутрішніх міжповерхових сходів, зміни перегородок та встановлення дверних/віконних отворів без збільшення висоти будівлі. Окремо зазначено, що виконання робіт можливе за умови дотримання вимог Закону України “Про охорону культурної спадщини”. Також у відповіді Управління  заявнику Бортусенку зазначалось, що висновок не є дозволом на виконання робіт на об’єкті культурної спадщини. Після огляду  2.02.2018 р. представниками управління об’єкту будівництва за вищевказаною адресою та виявлення ознак порушення виданих містобудівних умов,  а також недотримання законодавства з питань охорони культурної спадщини, 12.02.2018 р. власникам квартир № 2, № 4 Бортусенко та Бизинському були надіслані приписи з вимогою надати дозвільну та наукову проектну документацію для обґрунтування виконаних будівельних робіт. Зазначається, що у  разі відсутності належних дозвільних документів, конструкція даху та фасаду зазначеної пам’ятки архітектури повинні будуть негайно приведені до належного первинного (попереднього) стану згідно з “Паспортом оздоблення фасаду”. Проте, протягом наданих трьох робочих дніх, і взагалі дотепер, Бортусенком та Близинскьким запитувана документація управлінню не надана.  

Враховуючи ситуацію, що склалася, та з метою зупинення самочинного будівництва управлінням направлено звернення до Одеської місцевої прокуратури № 3, що містить прохання вжити заходів за наданими фактами. Таким чином, передбачається вжиття заходів прокурорського реагування відповідно до ст.43 Закону України “Про охорону культурної спадщини” за умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин, в разі чого винні особи притягються до кримінальної відповідальності.   

 

1

2

 

3

4

 

Поділитися статтею