Припинити діяльність міжнародних аферистів піраміди “Криптоленд” під прикриттям полковника поліції, охоронної фірми екс-беркутів “Самсон” та кишенькового ГО “Народний щит правосуддя” в Одесі / Звернення до міністра Арсена Авакова

Припинити діяльність міжнародних аферистів піраміди “Криптоленд” під прикриттям полковника поліції, охоронної фірми екс-беркутів “Самсон” та кишенькового ГО “Народний щит правосуддя” в Одесі / Звернення до міністра Арсена Авакова

З метою збереження миру, правопорядку та безпеки в Одесі вважаємо за необхідне терміново поінформувати Вас, що починаючи з вересня 2017 р. в місті почало активно діяти злочинне угрупування з великою кількістю учасників. Організаторами та ключовими керівниками є наступні особи: іноземці Купер Роман Яшевич, Тєтов Віктор В’ячеславовичем (раніше громадяни РФ) і громадянин України Бабенко Андрій Васильович. Дані особи заснували охоронну фірму “Самсон” (ТОВ Самсон-групп-06) та ГО “Народний щит правосуддя” задля так званого кришування – прикриття незаконної діяльності та отримання за це грошової винагорорди. В сферу впливу та контролю угрупування входять наступні різновиди незаконної діяльності: торгівля неякісним алкоголем (так звані  наливайки), нелегальні казино, нелегальні газові заправні станції, пункти приймання металу, фінансова піраміда “Криптоленд”.

 

Два міжнародні аферисти Купер Р.Я. та Тєтов В.В. влаштували нелегальну криптовалютну піраміду в Одесі, задіявши у реалізації та прикритті своєї незаконної схеми більше 4000 осіб. Раніше перший фігурував у кримінальній справі у США, а другий – відновлював діяльність фінансової піраміди МММ в Росії та інших країнах Світу серед представників пострадянської діаспори.

 

  • В 2004 р. в Сан-Дієґо (штат Каліфорнія, США) двоє російських іммігрантів Роман Купер разом з батьком Яшею Купером були заарештовані після викриття поліцією штату їхньої шахрайською схемою, завдяки якій вони заволоділи коштами членів російської та вірменської громади Сан-Дієго. У справі фігурували шістнадцять жертв, котрих обікрали на сотні тисяч доларів. Проте поліція також заявила, що список постраждалих буде поповнюватись, адже є багато інших жертв, що спочатку боялись заявити про використання щодо них шахрайських дій. Застава для Романа Купера було встановлено у розмірі 1 мільйон доларів США. Купери розповідали жертвам, що вони нещодавно приїхали в країну та не мають номерів соціального страхування та банківських рахунків. Купери шляхом маніпуляцій змушували жертв надавати свої номери банківських рахунків на умовах, що гроші з рахунків Куперів в Росії будуть спрямовуватись на рахунки жертв в США за певну винагороду. Проте ніяких банківських переказів з Росії на рахунки ошуканих іммігрантів не надходило, а згодом вони виявили, що  кошти з їхніх власних рахунків зникли. Також зазначалось, що своїх жертв Купери знаходили через оголошення, розміщені в російськомовних газетах. Джерело: The San Diego Union Tribune, “2 immigrants accused of bank scam, Russian, Armenian community targeted” http://legacy.sandiegouniontribune.com/uniontrib/20040318/news_7m18fraud.html

 

  • Віктор Тєтов – до 2000-х проживав в Російській Федерації, потім емігрував. У 2012 р. розвивав проект МММ-2012. Цитата зі статті “Грустная, но поучительная пирамидная история” 23.02.2013, розміщеної за посиланням http://mexxaseonetworks.com/mmm/grustnaya-istoriya-uchastiya-v-i-mmm-kipi.htm  . А ось цитата Тєтова з його вебінару на каналі YouTube під назвою “Виктор Тетов – Введение в МММ 2012”, джерело https://www.youtube.com/watch?v=lvff3aWI5jEКерувати: “ -“Почему люди не понимают, что если они носят звание “лох”, то их нельзя воспринимать как лохов и поступать с ними также? Вчера их кинул СПМ, сегодня мы, завтра очередной “всадник апокалипсиса”. Мы должны понимать, что таких людей жалеть нельзя, ничего личного, только бизнес. И не обращайте внимания на их стоны о больных матерях и детях – они сами подписались на обман. В пирамиде не бывает всех выигравших. А уж у меня богатый опыт в построении MLM-сетей. Я всю жизнь сталкиваюсь с такими “несчастными”. Воспринимайте их как расходный материал, как побочный эффект, как бизнес. И не жалейте…””

Згодом Віктор Тєтов та Роман Купер почали розвивати по Світу новий проект під назвою I-MMM – осучаснену криптовалютною темою стару добру піраміду. В тому ж 2012-му році відбулась віртуальна презентація проекту I-МММ, про що більш детально можна дізнатись за посиланнями https://www.youtube.com/watch?v=UEFK6UNrJYc “Виктор Тетов – Презентация I-МММ От 22.07.2012, https://www.youtube.com/watch?v=aevQx0ZcNn0 “Виктор Тетов один из лидеров i-MMM” на каналі iMMM2012TUBE. Зазначимо, що презентація інтернет-піраміди починається з демонстрації банеру з написом “Предупреждение!!! Осторожно! Это финансовая пирамида!”

 

Дві вищезазначені особи прибули в Україну в 2017 р. задля пошуку нових жертв серед наших співгромадян. Задля прикриття своєї діяльності вони створили громадську організацію “Народний щит правосуддя” (41523987). Засновники ГО є особи, підконтрольні Бабенко А.В.: ПАНАСЮК ВАЛЕНТИН БОРИСОВИЧ, (Адреса засновника: 65082, Одеська обл., місто Одеса, Приморський район, ПРОВУЛОК МАЯКОВСЬКОГО, буд. 5) та СТОРОЖУК МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ (Адреса засновника: 66740, Одеська обл., Захарівський район, селище міського типу Затишшя, ВУЛИЦЯ ТОРГОВА, буд. 8).

Діяльність Купера та Тєтова прикриває також охоронна агенція “Самсон”, створена колишнім співробітником міліції спецпідрозділу “Беркут”, вищезазначеним Бабенком А.В, з осіб зі свого професійного оточення – колишніх міліціонерів-беркутів часів Януковича. Таким чином злочинне угрупування “Самсон”  легалізоване під виглядом ліцензійованої охоронної структури та ГО “Народний щит правосуддя”.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “САМСОН-ГРУПП-06” (41229255)

Дата державної реєстрації: 22.03.2017

 

Засновники: БАБЕНКО АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Адреса засновника: 66747, Одеська обл., Захарівський район, село Дружелюбівка

БАБЕНКО ВІКТОРІЯ ОЛЕГІВНА

Адреса засновника: 55114, Миколаївська обл., Кривоозерський район, село Берізки, ВУЛИЦЯ СТЕПОВА, будинок 11

Види діяльності:

Код КВЕД 43.21 Електромонтажні роботи;

Код КВЕД 78.10 Діяльність агентств працевлаштування;

Код КВЕД 78.20 Діяльність агентств тимчасового працевлаштування;

Код КВЕД 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами;

Код КВЕД 80.10 Діяльність приватних охоронних служб (основний);

Код КВЕД 80.20 Обслуговування систем безпеки;

Код КВЕД 80.30 Проведення розслідувань;

Код КВЕД 84.24 Діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “НАРОДНИЙ ЩИТ ПРАВОСУДДЯ”

(ГО “НАРОДНИЙ ЩИТ ПРАВОСУДДЯ”) зареєстрована 15.08.2017

 

Місце реєстрації: 66740, Одеська обл., Захарівський район, селище міського типу Затишшя, ВУЛИЦЯ ТОРГОВА, будинок 8

 

Окремо звертаємо Вашу увагу на той факт, що куратором угрупування “Самсон” є заступник Заступник начальника ГУНП в Одеській області, полковник поліції Махотін Сергій Петрович. Існує неодноразово підтверджена інформація, що даний високопоставлений представник “Нової поліції”за сумісництвом є товаришем колишнього беркутівця Андрія Бабенко, більш відомого як Андрій “Самсон”, а також протеже генерал-полковника Ярового, з яким вони раніше служили в Нацгвардії.

 

Наведемо один з яскравих епізодів спільної діяльності “Самсона” та ГО “Народний Щит Правосуддя” (далі, ГО “НЩП”). Вночі 26 серпня 2017 р.  активісти організації “Щит” блокували рух транспорту на Митній площі, виступаючи з гаслами “Ні проституції” і “Одеса – не бордель”. Вони перекрили вулицю, а коли на місце прибули співробітники поліції, намагалися спровокувати з ними бійку. ЗМІ також повідомляли, що проводила акцію проти проституції організація “Щит”, що складається з колишніх співробітників міліції та “Беркута”. Вони не тільки заблокували площу, але і напали на дівчат, які перебували в одному з кафе на Ланжеронівському узвозі. (Джерела: В Одесі шукають агресивного “колишнього міліціонера-качка”: опубліковане фото, 1 Вересня 2017 –

https://www.segodnya.ua/regions/odessa/v-odesse-ishchut-agressivnogo-byvshego-milicionera-kachka-opublikovano-foto-1052100.html , Одесская полиция объявила в розыск одного из «борцов с проститутками» (фото), 01.09.2017 – http://volna.od.ua/2017/09/odesskaya-policiya-obyavila-v-rozysk-odnogo-iz-borcov-s-prostitutkami-foto/ ).

 

Окремо варто наголосити, що зв’язок  ГО “Народний Щит Правосуддя” та Купера Р. разом з Тєтовим В. чітко прослідковується починаючи з 2 травня 2018 р., коли останні разом з одеською сепаратисткою Ніною Кочановською влаштували провокацію на Куликовому полі – https://www.facebook.com/RadaGB/posts/2164574813770635

 

Під час влаштованих людьми “Самсона” заворушень з метою отримання впливу на нелегальний ринок сексуальних послуг та отримання винагороди за прикриття інший заступник Голови ГУНП в Одеській області Іван Іщенко, прибулий на місце подій, був безкарно побитий 26-річним Андрієм Бабенко (він же Андрій “Самсон”). Іщенко не тільки били, а й переслідували, ганяючи чинного полковника як зайця по Одесі. Спочатку Бабенко А.В. переховувався, був оголошений в розшук і навіть попав у базу “Миротворця” – https://myrotvorets.center/criminal/babenko-andrej-vasilevich/ . Проте згодом сам явився до слідства, але справу звели нанівець завдяки старанням компаньйона – полковника поліції Махотіна С.П. та його київського друга генерал-полковника Ярового С.А., першого заступника міністра МВС.

 

Зазначимо, що Махотін С.П. у порушення вимог чинного законодавства поступаючи на службу до Національної поліції та призначаючись на вищезазначені посади не проходив Атестування поліцейських, не приймав участі у конкурсі для визначення кандидата для призначення на відповідну посаду та не проходив первинну професійну підготовку, що в свою чергу унеможливлює його роботу у Національної поліції. Крім того, згідно пункту 3 розділу 1 Порядку присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №177 від 12.03.2016 року – первинні спеціальні звання поліції присвоюються особам, уперше прийнятим або переведеним на службу в поліцію з інших органів державної влади, з наявним військовим або іншим спеціальним званням у порядку переатестування, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації). Відповідно до ст.85 ч.4 Закону України «Про Національну поліцію» – Наказ про присвоєння спеціального звання поліції, виданий з порушенням вимог, установлених цим Законом, має бути скасований незалежно від часу, що пройшов з моменту його видання, наказом керівника органу поліції, який видав такий наказ (його наступника), наказом вищого керівника або на підставі рішення суду. Отже, Махотіну С.П. неправомірно присвоєно звання полковника поліції.

 

Підсумовуючи інформацію щодо діяльності незаконного угрупування під прикриттям громадської організації, охоронної фірми та високопосадовців “Нової поліції”, що вдається до шахрайства щодо заволодіння грошима громадян в особливо великих розмірах, використання озброєного формування та новоспечених псевдопатріотів, заявляємо про неможливість продовження подібної діяльності в Одесі.

 

Враховуючи необхідність збереження миру та законності в центрі Півдня України, просимо Вас:

 

  • Направити в Одесу незалежну комісію та проконтролювати хід розслідування діяльності Купера Романа Яшевича, Тєтова Віктора В’ячеславовича, Бабенка Андрія Васильовича  
  • Ініціювати та проконтролювати службове розслідування щодо діяльності та зв’язків заступника Голови ГУНП в Одеській області полковника поліції Махотіна С.П.
  • Ініціювати розслідування діяльності ТОВ “Самсон-групп-06” (41229255) та  громадської організації “Народний щит правосуддя” (41523987)

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Поділитися статтею