Одеське ДАБІ та овідіопольські чиновники закривають очі на порушення санітарно-захисної зони довкола елеватору “Агро-Долина”

Одеське ДАБІ та овідіопольські чиновники закривають очі на порушення санітарно-захисної зони довкола елеватору “Агро-Долина”

Громадська організація «Рада Громадської Безпеки» звертається до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, керуючись колективним зверненням мешканців смт Великодолинське Овідіопольського району Одеської області з приводу неналежної роботи ТОВ “Агро-Долина” (ЄДРПОУ 38794412), розташованого за адресою смт Великодолинське, вул. Станційна (Мізікевича), 58-А та 58-Б. Доводимо до вашого відома, що діяльність ТОВ “Агро-Долина” супроводжується наступними  порушеннями:

 

  • Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”; з порушенням Наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження санітарних правил планування та забудови населених пунктів” від 19.06.1996 № 173

 

  • будівельних норм і правил проектування і розміщенні елеваторів, зерноскладів, млинів, комбікормових заводів та інших підприємств, будівель і споруд по зберіганню, обробці і переробці зерна.

 

  • вимог ДБН В.1.1 – 31:2013 “Захист територій, будинків і споруд від шуму” та державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів

 

Наголошуємо, що згідно Наказу МОЗ “Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів” елеватори відносяться до класу IV. Для цього класу підприємств, виробництв та споруд санітарно-захисна зона складає 100 м.   В той же час, фактична відстань від території ТОВ “Агро-Долина” до житлових будинків складає менше 20 м. Окрім свідчень місцевих мешканців та представників ГО “Рада громадської безпеки”,  цей факт опосередковано також підтверджує лист Великодолинської селищної ради Овідіопольського району Одеської області вих. № 07/6-628 від 12 липня 2018 р., де зазначено, що Великодолинською селищною радою встановлено санітарно-захисну смугу 50 м (Генеральний план, поєднаний з планом зонування селища Великодолинське, рішення № 143-VII від 05.05.2016 р.)    Також в листі селищної ради зазначається, що відносно будівель ТОВ “Агро-Долина” зареєстровані Декларації про готовність до експлуатації об’єкта № ОД143153241116 від 20.11.2015 р. (відповідно до якої була здійснена реконструкція виробничих та невиробничих будівель) та № ОД143163582368 від 23.12.2016 р. (відповідно до якої було здійснено будівництво складської будівлі).

 

10

20

 

Враховуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що норма санітарно-захисної смуги у Генеральному плані та Плані зонування територій смт Великодолинське встановлена під тиском/через певну винагороду в інтересах ТОВ “Агро-Долина”. Проте, навіть незаконна норма у 50 м по факту порушується.    

 

 

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19, 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання», просимо надати документи та інформацію стосовно наступних питань:

 

  1. Надати декларації / сертифікати, видані ДАБІ в Одеській області товариству з обмеженою відповідальністю “Агро-Долина” (ЄДРПОУ 38794412)

 

  1. Надати документи, які визначають, до  якого класу наслідків відповідальності (СС1, СС2, СС3) відповідно до ДCTУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) віднесено комплекс будівель та інженерних споруд елеватора ТОВ “Агро-Долина”

 

  1. Надати відповідь, які посадові особи ДАБІ в Одеській області допустили вищезазначені кричущі порушення, надавши ТОВ “Агро-Долина” дозвіл на експлуатацію споруд в межах санітарно-захисної смуги – поіменно

 

Враховуючи резонансність та соціальне невдоволення громадою Великодолинського здійснення елеватором “Агро-Долина” робіт, що шкодять здоров’ю, якості життя та порушують закони України / права громадян, просимо Вас оперативно надати  відповідь в повному обсязі на вищевикладені питання та вжити невідкладних заходів задля припинення роботи елеватора в незаконній зоні.

 

1

2

3

 

 

Поділитися статтею