Надати актуальну інформацію щодо поновленого прокурора-хабарника Модебадзе / Заява в прокуратуру Одеської області

Надати актуальну інформацію щодо поновленого прокурора-хабарника Модебадзе / Заява в прокуратуру Одеської області

В прокуратурі Одеської області одну з державних посад обіймає прокурор Олександра Модебадзе, котрий є фігурантом кримінальної справи за  ч.2 ст.369-2 КК України «Зловживання впливом» (кримінальне провадження № № 42016160690000021 ).

 

Нагадаємо, Модебадзе О. був співробітником прокуратури Малиновського району. Згодом, 14 березня 2016 року, ставленик Сакварелідзе Д. отримав підвищення по службі – з районної прокуратури вищезазначений прокурор Модебадзе був переведений на посаду прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду в кримінальному провадженні. А вже за лічені дні – 29 березня того ж року – Модебадзе затримали оперативники СБУ та співробітники військової прокуратури.

 

Прокурор Модебадзе був затриманий за вимагання хабара у розмірі п’ять тисяч доларів США у громадянки – в обмін на незаконну винагороду прокурор пропонував свою послугу, а саме не залучати жінку до відповідальності за шахрайське заволодіння двокімнатною квартирою померлої родини. Зазначимо, що спільно з Модебадзе діяв слідчий Приморського райвідділу поліції, котрий також був затриманий разом з вищезазначеним прокурором.  

 

Зазначимо, що Модебадзе в грудні 2016 р. зміг відновитися на посаді (постанова Одеського окружного адмінсуду) та продовжив супроводжувати  кримінальні провадження в якості прокурора. Тоді суддя Олена Левчук ухвалила частково задовольнити адміністративний позов тодішнього екс-прокурора. Постановою суд скасував накази ГПУ та прокуратури Одеської області, поновив Модебадзе на посаді, а також призначив компенсацію в розмірі 75 тис. гривен.

 

Далі, як повідомляли ЗМІ, прокуратура подавала касацію до Вищого адміністративного суду на рішення щодо поновлення. Також своє слово сказала військова прокуратура, звернувшись до Приморського районного суду з клопотанням про відсторонення Олександра Модебадзе від займаної посади строком на два місяці, так як кримінальні виробництва № 12015160500004784 та № 12016160500001589 (справи, за закриття яких Модебадзе вимагав хабар) все ще розслідуються і є ризик, що поновлений на посаді прокурор може вплинути на процес, використовуючи своє службове становище. Проте суддя Приморського районного суду Одеси Анатолій Дерус не побачив ніякого конфлікту в викладеної ситуації і рішенням від 12 липня 2017 року відмовив у задоволенні клопотання військового прокурора.


 Враховуючи той факт, що затриманий на хабарі прокурор продовжує працювати на своїй посаді процесуального керівника, а прокуратура (в тому числі військова) демонструють безсилля у боротьбі з корупціонерами та кивалівськими суддями, вимагаємо:

 

  1. Надати інформацію щодо розслідування справи за кримінальним провадження  № 42016160690000021 у відношенні прокурора Модебадзе Олександра

 

  1. Дати правову оцінку рішенням задіяних суддів, що поновили на посаді прокурора, затриманого СБУ та військовою прокуратурою на хабарі   

 

2   1

Поділитися статтею