Великодолинці та екологи за підтримки РГБ виграли суд у справі агрогеноциду ТОВ “Агро-Долина”

Великодолинці та екологи за підтримки РГБ виграли суд у справі агрогеноциду ТОВ “Агро-Долина”

В Одеському окружному адміністративному суді відбулося засідання у справі №1540/4171/18 за зверненням Державної екологічної інспекції в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДОЛИНА» (ЄГРПОУ 38794412) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду. Суд постановив зупинити діяльність ТОВ “Агро Долина” до отримання висновків експертів у сфері спецводокористування та викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Суть справи – в тому, що більше 3 років мешканці селища Великодолинське Овідіопольського району скаржаться на те, що 24 години на добу їм доводиться жити в умовах підвищеного рівня промислового шуму і забрудненості повітря. Ситуація виникла після того, як у селищі влаштувалося ТОВ “Агро Долина”. Люди безрезультатно намагалися вирішити питання, весь цей час звертаючись до різних інстанцій. У червні цього року питанням зайнялися активісти “ради Громадської Безпеки” і “Самооборони Одеси”, до яких по допомогу звернулися селяни. Кілька разів одеським активістам доводилося виїжджати в Великодолинське, залучати комісії, правоохоронні та держ органи. 14 серпня відбулася зустріч мешканців селища і представників “РГБ” і “Самооборони Одеси” з керівництвом одеської облдержадміністрації, де з’ясувалося, що ТОВ “Агро Долина” працює без відповідних дозвільних документів Департаменту екології.
Вивчаючи матеріал, ми з’ясували, що, незважаючи на те, що в установчих документах на ТОВ “Агро-Долина” в якості основної діяльності вказано зберігання і перевезення зерна, підприємство також займається його переробкою. І все це – в безпосередній близькості від житлових приміщень. Мешканці селища хворіють, ходять по інстанціях, і … повертаються додому дихати цим самим пилом, засипати під “колискову” працюючого цілодобово підприємства.
Засновник ТОВ “Агро-Долина” (дата реєстрації – 4.09.2013 рік) – ТРАНС-АТЛАНТІК ГРУП ДМСС, зареєстрований в Дубаї. Кінцеві бенефіціари – мешканці Туреччини, мають адреси реєстрації також в Арабських Еміратах і Одесі, відповідно: ХАКАН БАХЧЕДЖІ і ВАТАН ОНУР, і ще один кінцевий бенефіціар одесит Яків Черняков, також, спільно з Ватаном Онуром, що є співзасновником і ТОВ “Валею Трейд”. Керівник підприємства – Ілля Маринов.
Підприємства проходять по ряду кримінальних проваджень, що ведуться слідчими з особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури.
“… вбачається, що групою невстановлених осіб на території України упродовж 2016, 2017 років створена схема експорту з переміщення за межі митної території України зернових та технічних культур невідомого походження на адресу підконтрольних Групі компаній – нерезидентів, представники яких входять до складу Групи і діють в її інтересах.”- кінець цитати. Перелік статей, за якими розслідуються кримінальні провадження:
364 Зловживання владою або службовим становищем
358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів
209. Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом
212. Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів.
205. Фіктивне підприємництво
Обшуки, арешти майна ТОВ “Агро-Долина” зафіксовані в державних реєстрах.
Отже, 5 жовтня Одеський Окружний адміністративний суд ухвалив рішення зупинити діяльність ТОВ “Агро Долина” до Отримання вісновків експертів у сфері спецводокористування та вікідів забруднюючою Речовини в атмосферне Повітря. Мешканці Великодолинського, радіючі цій події, налаштовані на подальшу боротьбу. Вони висловлюють подяку тим, хто допоміг їм зрушити питання з мертвої точки

Джерело: stv-media.tv . Підготовано за допомогою аналітичної системи YOUCONTROL

Докладніше >> http://stv-media.tv/vazhnoe/34127-sud-prizupiniv-dyalnst-tov-agro-dolina.html

 

 

Поділитися статтею