Як привести судові решення по агрогеноциду ТОВ «Агро-Долина» в дію? / Листи Президенту та прем’єр-міністру

Як привести судові решення по агрогеноциду ТОВ «Агро-Долина» в дію? / Листи Президенту та прем’єр-міністру

Громадська організація «Рада Громадської Безпеки» звертається Президента та прем’єр-міністра України з приводу негативної екологічної ситуації та беззаконня, що 5 років поспіль спостерігається в смт Великодолинське Овідіопольського району Одеської області внаслідок роботи елеватора ТОВ «Агро-Долина».  

 

Активна фаза правової боротьби розпочалась в червні 2018 р., починаючи з моменту об’єднання громадян – місцевих мешканців та активістів Одещини – з метою припинення незаконних дій ТОВ «Агро-Долина» (ЄДРПОУ 38794412; Засновники компанії ТРАНС-АТЛАНТІК ГРУП ДМСС. Адреса засновника: ДУБАЙ, ДЖУМЕЙРА ЛЕЙКС ТАУЕРС, ДІЛЯНКА JLTE-PH2-BB1, МАЗАЯ БІЗНЕС АВЕНЮ ВВ1, ОФІС №2221-В, ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ. Кінцеві бенефіціари, ХАКАН БАХЧЕДЖИ, ВАТАН ОНУР (Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати). Основний вид діяльності за КВЕД: 52.10 Складське господарство)

Вісім місяців поспіль триває боротьба мешканців смт Великодолинське за конституційне право на гідні умови життя, без шкоди для здоров’я та навколишнього середовища. Все розпочалось з того, що 5 років тому в селищі під виглядом складських приміщень з’явився елеватор. Окремі заяви в (тоді ще) міліцію та селищну раду наштовхувались на стіну кругової поруки та тотальної корупції, тому з кожним роком життя в Великодолинському все більше нагадувало боротьбу за виживання. Виробничий пил вкривав будинки, осідав на легенях, проникав у оселі, шум елеваторів не припинявся ані вдень, ані вночі, підприємство розросталось, підкуповувало так званих кришувальників, та з посиленою міццю та безкарністю продовжувало отруювати місцеве населення. Так тривало 4 роки, поки мешканці селища не звернулися до громадської організації «Рада Громадської безпеки» (далі – РГБ). З моменту звернення, з ініціативи громадян та за підтримки активістів, в судах виграно 2 справи за позовами, пред’явленими Департаментом екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації та Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, а також апеляції. Але! Станом на 22 лютого 2019 р. при наявності 4-х судових рішень, підприємство з визнаними судом порушеннями законної фінансово-господарської діяльності продовжує агрогеноцид у великому селищі області.

 

Нам достеменне відомо, що безкарність ТОВ «Агро-Долина» забезпечує  Халід Мусаєв, відомий в кримінальному світі Одеси як кадирівський емісар. Дана особа шантажем та підкупом створила свою мережу корупціонерів в погонах, що й дозволяє займатись так званим кришуванням. Яскравим підтвердженням є той факт, що за 8 місяців жодного разу державні наглядачі не були допущені на територію підприємства для здійснення перевірки – навіть за підтримки активістів з числа місцевих жителів, які відкрили ворота під час проведення мітингу, не вдалося переконати керівництво  допустити присутніх державних перевіряльників безпосередньо на завод – “Мешканці проти ТОВ “Агро-Долина” у Великодолинському / 22.06.2018

https://www.youtube.com/watch?v=ocN9bG-I5KE

 

У той же час, в черговий раз акцентуємо увагу на тому, що напад Халіда Мусаєва на голову РГБ Марка Гордієнко сталося після анонсу пікету мешканців та активістів біля Одеської обласної державної адміністрації з вимогою вжити заходів щодо беззаконня ТОВ «Агро-Долина»   – після того, як Мусаєв не зміг в черговий раз прикрити “Агро-Долину” – https://www.facebook.com/photo.php?fbid=721954701486732 . Враховуючи цей факт, вчергове нагадуємо ГУНП в Одеській області, що збройний напад на керівника РГБ Гордієнка, безпосередньо пов’язаний з активістською діяльністю, має бути розслідуваний – заява, свідчення та докази знаходяться в розпорядження поліції. Просимо також звернути увагу на відеозапис другої частини нападу, який Мусаєв не поширив в мережі Інтернет, тому що на ньому зафіксований Мусаєв з озброєними до охоронцями – https://www.facebook.com/RadaGB/videos/229708964404008/.

 

Хронологія акцій, заяв, судів

 

13 червня 2018 р.

 

Мешканці смт Великодолинське направляють заяву до РГБ з проханням підтримати їх в усуненні незаконної роботи елеватора ТОВ «Агро-Долина» – “Спільні дії РГБ та громади Великодолинського призупинили шкідливе виробництво ТОВ “Агро-Долина”” https://rgb-ua.com/zvity/14245-1/. Після об’єднання зусиль великодолинців та громадських організацій Одеси, укладення десятків  запитів і заяв, було отримано відповіді Одеської обласної державної адміністрації (далі – ООДА) – листи № Ко-2260-ВЗП-03, № Ко-2516-ВЗП-03 від 26.07.2018, який свідчить, що ТОВ «Агро-Долина» не має дозвільних документів в сфері екології та природокористування, видачу яких здійснює обласний Департамент екології та природних ресурсів:

 

  • дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
  • висновок державної екологічної експертизи
  • висновок з оцінки впливу на навколишнє середовище
  • дозвіл на спецводокористування.

 

Тим часом РГБ отримує відповідь Овідіопольського відділу поліції ГУ НП в Одеській області № М48 / Г-748 від 28.08.2018 р., що свідчить начебто про відсутність порушень – так в черговий раз підтверджується кругова порука незаконних підприємств з окремими корумпованими правоохоронцями. У цьому ж листі Великодолинське міліціонери в новій поліцейській формі підтверджують цілковиту свою бездіяльність, повідомляючи, що протягом 2016-2018 рр Овідіопольським відділенням поліції з приводу порушень ТОВ «Агро-Долина» від жителів Великодолинське надійшло і було зареєстровано 7 звернень громадян, а повторні звернення вищевказаним відділенням поліції не приймались у зв’язку з відсутністю порушень. (Які спеціалізовані експертизи могли бути проведені Овідіопольськими «правоохоронними» органами, складно навіть припустити). Параліч правоохоронної системи Овідіопольського району Одеської області засвідчений підписом В.о. начальника відділу поліції Афанасьєва, який на той момент заміщав Герасименко – “Запит до ДУ “Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України” / Просимо надати акти перевірок ТОВ “Агро-Долина”” https://rgb-ua.com/zvity/15011/.

 

Разом з порушеннями в аспекті екології – шумове забруднення і викиди забруднюючих речовин – РГБ виявило порушення в сфері містобудівних норм. Заява з повідомленням про незаконно / з порушеннями зведених об’єктів було направлено до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (далі – ДАБІ). Керівництво будівельної держінспекції було поінформоване, що відповідно до Наказу МОЗ «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» елеватори відносять до класу IV. Але відповідний клас не був наданий у зв’язку з ухиленням керівництва ТОВ «Агро-Долина» від отримання дозвільні документи для об’єкта категорії підвищеної складності – агропідприємство документувало свої основні фонди виключно як складські приміщення. У той же час, в мережі YouTube розміщений промо-ролик ТОВ «Агро-Долина», де повідомляється про наявність елеватора у селищі Великодолинське – “Agro – Dolina”,

Опубліковано: 15 лютого 2016 р., автор Ilya M. – https://www.youtube.com/watch?v=nLwoa_A_clE  . З огляду на безпосередню близькість елеватора до житлових будинків, в листі РГБ містилося нагадуванням інспекторам обласного ДАБІ, що для споруд IV класу складності санітарно-захисна зона повинна становити 100 м, в той час як фактична відстань від елеватора ТОВ «Агро-Долина» до розташованих поблизу житлових будинків місцями становить близько 20 м.

 

11.07.2018 р – Про порушення будівельних норм РГБ листом № II-418 повідомляє ДАБІ – “Заява про проведення перевірки ТОВ “Агро-Долина” направлена в ДАБІ, прокуратуру Овідіопольського району та Одеської області

” – https://rgb-ua.com/zvity/zayava-pro-provedennya-perevirky-tov-agro-dolyna-v-dabi-prokuraturu-ovidiopolskogo-rajonu-ta-odeskoyi-oblasti/. Спочатку ДАБІ в якості відповіді надсилала формальні відписки. В цей час Великодолинська селищна рада листом № 07 / 6-628 від 12 липня 2018 р повідомляє, що не є компетентною (!) в питанні розміщення і регулювання діяльності підприємства, що перебуває на її території. У цьому ж листі селищна рада повідомляє про наявність Генплану, поєднаного з планом зонування смт Великодолинське (рішення № 143-VII від 05.05.2016 р), згідно з яким Великодолинська селищна рада встановила санітарно-захисну смугу в розмірі 50 м. Таким чином, поки ДАБІ ігнорував наявність незареєстрованих споруд, а місцева влада і поліція – факти забруднення селища неіснуючим за документами елеватором, все та ж місцева влада в особі Великодолинське селищної ради зареєструвала зручну для ТОВ «Агро-Долина» санітарно-захисну смугу для «складських приміщень» – https://rgb-ua.com/zvity/14634/.

 

Вищевикладені факти дають можливість простежити корупційну схему, в реалізації якої задіяні всі ланки місцевої влади, поліції та обласних контролюючих служб. Відзначимо, що комплекс кричущих порушень, який роками реалізується у великому селищі Одеської області, був би неможливий без покровительства кадирівця Халіда Мусаєва та завербованих ним окремо взятих місцевих чиновників. Але, якщо  громадяни здійснюють планомірні дії в правовому полі, все ж можна встановити закон, що і було доведено в суді. На жаль, поки що верховенство закону залишається на папері.

 

16 серпня 2018 р. – Представники територіальної громади, мешканці смт Великодолинське Одеської області звертаються до Прокуратури та ГУНП із заявою про вчинення злочинів проти довкілля, екологічної безпеки посадовими особами ТОВ «Агро-Долина» (67832, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Мізікевича, 58 А, код ЄДРПОУ: 38794412), директором якого є Маринов Ілля Миколайович.

 

Мешканці селища вважають, що в діях посадових осіб ТОВ «Агро-Долина» наявний склад наступних злочинів проти довкілля: порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України); забруднення атмосферного повітря (ст.241); порушення правил безпеки під час використання робіт з підвищеною небезпекою (ст. 272); проектування чи експлуатація споруд без систем захисту довкілля (ст. 253); порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель (ст.275).

 

Законодавство відносить такі види діяльності та об’єкти до джерел підвищеної екологічної небезпеки. Особи, які володіють джерелами підвищеної екологічної небезпеки, зобов’язані компенсувати заподіяну шкоду громадянам та юридичним особам, якщо не доведуть, що шкода виникла внаслідок стихійних природних явищ чи навмисних дій потерпілих – “Заява про вчинення кримінального правопорушення ТОВ Агро-Долина / Мешканці Великодолинського звертаються до ГУНП та прокуратури Одеської області” – https://rgb-ua.com/zvity/zayava-pro-vchynennya-kryminalnogo-pravoporushennya-tov-agro-dolyna-meshkantsi-velykodolynskogo-zvertayutsya-do-gunp-ta-prokuratury-odeskoyi-oblasti

 

5 жовтня 2018 р. – Після 4-х місяців написання заяв, проведення акцій і публікацій в ЗМІ, Одеський Окружний адміністративний суд прийняв рішення зупинити діяльність ТОВ «Агро Долина» до моменту отримання висновків експертів в сфері спецводокористування та викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Так, подавши позов і вигравши судову справу, Державна екологічна інспекція в Одеській області виконала законні вимоги місцевих жителів Великодолинського – “Великодолинці та екологи за підтримки РГБ виграли суд у справі агрогеноциду ТОВ “Агро-Долина””https://rgb-ua.com/zvity/15022/, “Суд призупинив діяльність “ТОВ Агро-Долина”

” https://www.youtube.com/watch?v=l3SJXb7YYW4&,  “Рішення суду у справі агрогеноциду ТОВ “Агро-Долина”

” https://rgb-ua.com/zvity/rishennya-sudu-u-spravi-agrogenotsydu-tov-agro-dolyna/, “Великодолинці та екологи за підтримки РГБ виграли суд у справі агрогеноциду ТОВ “Агро-Долина”https://www.youtube.com/watch?v=VHTUXJXUH48& / .

 

Далі, вимога проведення планової / позапланової перевірки, які ніколи раніше фактично не проводились, була направлено до Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів – “Вимагаємо перевірки планової діяльності ТОВ “Агро-Долина”” https://rgb-ua.com/zvity/15027/. Таку заяву було звернуто в департамент МЕПР після відповіді Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів в Одеській області, а саме в тій частині, що відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності »цією службою направлено запит № 4895/04/18 від 15.06.2018 р на адресу Міністерства охорони здоров’я України, з проханням отримання згоди на здійснення позапланового заходу державного нагляду (до нтроля) щодо суб’єкта господарювання ТОВ «Агро-Долина» – “Очікуємо згоди МОЗ на позаплановий захід держ.нагляду відносно елеватору ТОВ “Агро-Долина”, щодо шкідливих викидів та шуму в заборонених межах у смт Великодолинське” https://rgb-ua.com/zvity/14642/. Відзначимо, що МОЗ про прийняте рішення громадськість не інформувало.

 

9 жовтня 2018 р – РГБ звернулася в ДАБІ в Одеській області із запитом № ІІ-471 про надання копії Наказу № 118П від 13.07.2018 р і Постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 79 / 1015-05 / 1 -7899 у відношенні ТОВ «Агро-Долина». Проте, в порушення ст. 3 Закону «Про доступ до публічної інформації», заступник директора Департаменту ДАБІ в Одеській області Гайворонський С. відмовив громадської організації в задоволенні запиту, мотивуючи відмову листом (!) ТОВ «Агро-Долина» від 03.09.2018 р .. № 03 / 09-3, в якому викладено прохання підприємства-порушника не розголошувати інформацію про вчинені стосовно даного підприємства заходи державного архітектурно-будівельного контролю». Після отримання відповіді з кричущим невиконанням обов’язків розпорядника публічної інформації та законодавства в цілому, 7 листопада РГБ направила скаргу до Прокуратури – “Скарга на безпідставну відмову у задоволенні запиту на інформацію” https://rgb-ua.com/zvity/skarga-na-bezpidstavnu-vidmovu-u-zadovolenni-zapytu-na-informatsiyu. У свою чергу, 8 листопада громадськість анонсувала пікетування ДАБІ з метою залучення уваги ЗМІ до приховування фактів порушень з боку ТОВ «Агро-Долина». У підсумку, в день анонсованої акції документ постанови дивним чином знайшовся (!)

 

8 листопада 2018 р. – ДАБІ в Одеській області надає РГБ копію наказу від 13.07.2018 № 118П за підписом нового директора Департаменту В. Буюклі про позапланову перевірку ТОВ «Агро-Долина» і Постанову «Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» № 79 / 1015-05 / 1-7899 від 10.08.2018 р.

 

Після проведення перевірки ДАБІ (Департамент) встановив:

 

Посадовими особами Департаменту здійснено виїзд за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт Великодолинське, вул.Мізікевича, 58А, за результатами якого встановлено, що за вищевказаною адресою ТОВ “Агро-Долина” самовільно збудовано невиробничу будівлю з улаштованими до неї восьми баштами. Про факт самовільно збудованих споруд свідчить відсутність інформаціх про них у паспорті технічної інвентарізації від 14.02.2017, який виготовлено ЮК “AS LEGAL”, також інформація про вказані споруди відсутня в Інформаційній довідці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстрацію права власності на нерухоме майно … Відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 “Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва” вищевказані споруди відносяться до класу наслідків СС2. Зазначимо, до цієї ж категорії відносяться ємкості для нафти і нафтопродуктів та військові склади https://licenzia.org.ua/budivelna-litsenziya-klas-naslidkiv-ss2/ .

 

Окремо варто відзначити, що ТОВ “Агро-Долина» порушує також вимоги п.27 Порядку виконання підготовчих і будівельних робіт, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 та ст.37 Закону України «Про регулювання будівельної діяльності» – згідно з даними єдиного реєстру документів, що надають право на виконання підготовчих і будівельних робіт та свідчать про прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів будівництва, відомостей про повернення на доопрацювання, відмова у видачі, скасування і ан улірованія зазначених документів (далі – Єдиний реєстр) відсутня інформація про видачу або реєстрації документів дозвільного характеру за вищевказаною адресою.

 

Після закінчення 5 місяців громадсько-правової роботи громада Великодолинське і РГБ отримали постанову ДАБІ, які листом від 03.09.2018 р. № 03 / 09-3 ТОВ «Агро-Долина» просила (!) не розголошувати. Отже, згідно з постановою № 79 / 1015-05 / 1-7899 від 10.08.2018, Департамент ДАБІ в Одеській області постановив:

 

Визнати ТОВ «Агро-Долина» винним у скоєнні правопорушення, передбаченого абз. 1 п.3 ч.2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», і накласти штраф у розмірі 681’170 грн.

 

Далі відбувається наступне: АГРО-ДОЛИНА подає апеляції, судові засідання постійно переносяться, справа навмисне затягується.

 

17 жовтня 2018 р. – Заплановане судове засідання в Одеському окружному адміністративному суді за позовом ТОВ «Агро-Долина» до ДАБІ в Одеській області. Після появи в суді громадськості, судове засідання переноситься на 26.11.2018, суддя Тарасішіна О.М. – https://adm.od.court.gov.ua/sud1570/gromadyanam/cases…. Суть позову: ТОВ «Агро-Долина» просить визнати незаконним наказ № 118 П від 13.07.2018 р Нагадаємо, саме цей наказ після звернення РГБ і резолюції ООДА послужив початком позапланової перевірки, в ході якої були виявлені порушення в формі самовільного зведення невиробничого будівлі з влаштованими до нього 8 (вісьмома) вежами і відсутність інформації про видачу або реєстрації документів дозвільного характеру за вищевказаною адресою.

 

Але, навіть після другого рішення суду на користь громади Великодолинське, незаконний елеватор продовжив роботу.

 

31 жовтня 2018 р. – Одеський Окружний адміністративний суд оприлюднив документ судового рішення, що зобов’язує зупинити діяльність ТОВ «АГРО-ДОЛИНА» (ЄДРПОУ 38794412) до отримання висновків експертів в сфері спецводокористування та викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин – “Рішення суду у справі агрогеноциду ТОВ “Агро-Долина”

https://rgb-ua.com/zvity/rishennya-sudu-u-spravi-agrogenotsydu-tov-agro-dolyna

 

19 листопада 2018 р. – РГБ звернулася із заявою до начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області щодо виконання рішення Одеського Окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з справі № 1540/4171/18 (виробництво П / 1540/4426/18), а саме вжити заходів реагування в сфері державного нагляду у відношенні ТОВ «Агро-Долина» (ЄДРПОУ 38794412), зупинити виконання робіт і / або надання послуг товариства за адресою: 67832, Одеська область, Овідіопольський район, смт Великодолинське, вул. Станційна (Мізікевича), 58 А до отримання дозволу на спеціальне водокористування та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – “Заява щодо виконання рішення Одеського Окружного адміністративного суду у справі агрогеноциду

https://rgb-ua.com/zvity/zayava-shhodo-vykonannya-rishennya-odeskogo-okruzhnogo-administratyvnogo-sudu

 

26 листопада 2018 р. – В Окружному адміністративному суді Одеси відбулося судове засідання за позовом (апеляція) ТОВ «Агро-Долина» скасувати рішення про позапланової перевірки Департаментом архітектурно-будівельною інспекцією в Одеській області. Агропідприємство судову апеляцію програло – “ТОВ “Агро-Долина” програла суд проти ДАБІ, що оштрафував порушника за самовільне будівництво майже на 700 тис. грн”  https://rgb-ua.com/zvity/15411.

 

7 лютого 2019 р. – Відкрита заява Голові Одеської обласної державної адміністрації щодо незаконної (після 3-х рішень суду) діяльності турецько-українського підприємства ТОВ «Агро-Долина» – https://www.facebook.com/RadaGB/posts/2204533236441459 , яке «кришує» кадировський емісар Мусаєв Халід Абдулвахітовіч (Абдул-Вахітовіч) – Звернення Голові Одеської обласної державної адміністрації Степанову та Заступнику голови Одеської обласної державної адміністрації стосовно ТОВ “Агро-Долина” https://rgb-ua.com/zvity/zvernennya-golovi-odeskoyi-oblasnoyi-derzhavnoyi-administratsiyi-stepanovu-ta-zastupnyku-golovy-odeskoyi-oblasnoyi-derzhavnoyi-administratsiyi-stosovno-tov-agro-dolyna

, https://www.facebook.com/RadaGB / posts / 2361274050767376

 

12 лютого 2019 р. – П’ятий апеляційний адміністративний суд розглянув цивільну справу за апеляційною скаргою ТОВ «Агро-Долина» на Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області ТОВ “Агро-Долина” про застосування заходів реагування . Суд постановив апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Долина» задовольнити частково, а саме: «Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з справі № 540/4171/18, – змінити, виключивши з його резолютивної частини словосполучення« … дозволу на спеціальне водокористування та … ». В іншому Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 р. по справі № 540/4171/18 – залишити без змін. »- http://reyestr.court.gov.ua/Review/79785034

 

21 лютого 2019 р. – Порушник екологічних та будівельних норм, законів України, порушник конституційних прав громадян, підприємство, що спеціалізується на агрогеноциді громадян України під прикриттям кадирівця Халіда Мусаєва – ТОВ «Агро-Долина» – продовжує незаконну діяльність і збагачення ціною життя звичайних громадян. Документи, рішення судів, відео доступні також за посиланням “Хронология борьбы граждан, жителей Великодолинского, с незаконной работой «Агро-Долины», крышуемой кадыровцем Мусаевым”  https://rgb-ua.com/news/15994/?lang=ru .

 

Враховуючи вищезазначене, просимо найвищих посадовців держави в межах повноважень забезпечити реалізацію розслідування порушень ТОВ «Агро-Долина»  Слідчим управлінням ГУНП в Одеській області та реалізацію прийнятих судових рішень.

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

Поділитися статтею