Як одеський митник Сльозкін на новому АвтоХабі старі схеми зберіг

Як одеський митник Сльозкін на новому АвтоХабі старі схеми зберіг

Громадській організації “Громадської безпеки” стала відома інформація щодо одного зі співробіників Одеської митниці Державної фіскальної служби. Справа стосується діяльності  старшого державного інспектора Сльозкіна Максима Юрійовича (1989 р.н.). Зокрема відомо, що починаючи з листопада 2017 р. тривало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 1 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ст. 366-1 (Декларування недостовірної інформації), ч. 2 ст. 364 КК України.

2

 

40

 

 

В грудні 2015 р. старший державний інспектор Енергетичної митниці ДФС отримав довідку про позитивні результати перевірки, передбаченої законом України “Про очищення влади” – http://od.sfs.gov.ua/data/files/135333.pdf. І хоча вже тоді було широко відомо, що люстраційна кампанія провалилась, бувалі та юні корупціонери практично в повному складі продовжили “служити на користь держави”. Згодом Сльозкін зайняв посаду вже на Одеській митниці ДФС. Ймовірно, кар’єра молодика на митниці не обійшлась без протекції родички –  Сльозкіної Олени Іванівни, яка до 03.03.2017 р. була керівником ТОВ “МІЖНАРОДНА АГЕНТСЬКА КОМПАНІЯ”  (кінцевий бенефіціарний власник – Урбанський Ігор Анатолійович) – https://opendatabot.ua/c/38572573

 

декл1

 

 

 

декл2

 

5

 

у

 

 

 

Нагадаємо, що 8 вересня 2017 р. Прем’єр-міністр Гройсман та голова Одеської ОДА Степанов урочисто відкрили АвтоХаб на території вантажного комплексу Євротермінал, де в режимі єдиного вікна почали надавати послуги з розмитнення б/в іноземних автівок. За задумом режим єдиного вікна передбачав, що зразу сім профільних державних органів будуть оперативно виконувати окремі дії з реєстрації без жодних затягувань. По факту ж деякі ділки з числа митників навіть в нових умовах спромоглись створити нову схему особистого збагачення. В той же час наявність АвтоХабу з єдиним вікном не завадили інспекторам митниці направляти власників авто оформлювати документи в спеціально створених митниками фірмах. Якщо ж клієнт не був готовий сплатити 800 дол одній з запропонованих фірм, зразу ж створювались перепони та затягування процесу розмитнення під вигдядом різних бюрократичних приводів.

 

1

 

picturepicture_150489342390592992198281_74088

 

Роль Сльозкіна в роботі “оновленої” митниці була наступна: користуючись службовим становищем, інспектор митного поста «Спеціалізований» Одеської митниці ДФС, Сльозкін М.Ю. створив корупційну схему одержання неправомірної вигоди від фізичних та юридичних осіб за безперешкодне митне оформлення в режимі «імпорт» транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Зокрема, інспектор Сльозкін вимагав та отримував неправомірну вигоду у розмірі 50 доларів США з кожного транспортного засобу, що надходили з країн ЄС та США. Стільки коштувало нестворення штучних перешкод штучних перешкод у вигляді проведення митних доглядів та затягування процесу митного оформлення з боку співробітників Одеської митниці ДФС.

 

Поки тривало розслідування, офіційно бідний як церковна миша Максим Сьозкін продовжував збагачуватись (https://declarations.com.ua/declaration/nacp_9800a1ef-395a-4359-ac9f-57aae57ca07c). Вчергове на гарячому горе-митника затримали 18 січня 2019  р. під час отримання хабаря у сумі 200 дол. США за безперешкодне розмитнення 4-х автомобілів. Також Сльозкін М.Ю. через посередника отримав від заявника 1100 доларів США.

Найближчим часом відбудеться судове засідання за головуванням судді Джулай, в якому ст.інспектор Сльозкін М.Ю. намагатиметься зберегти посаду та відкинути всі докази щодо створення корупційної схеми. РГБ слідкуватиме за справою.

 

Довідка

 

Ст. 368 Ч.3  Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

 

Стаття 364. Ч.1  Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, –

карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

  1. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, –

карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Стаття 366-1  Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України “Про запобігання корупції”, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації –

караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею