Веронська історія: як криминальный авторитет став недоторканним/ Зв’язок з ФСБ та найвищими держслужбовцями України

Веронська історія: як криминальный авторитет став недоторканним/ Зв’язок з ФСБ та найвищими держслужбовцями України

 

Вважаємо за необхідне терміново поінформувати Генеральну прокуратуру та Міністерство внутрішніх справ щодо подробиць однієї з спецоперацій, організованих ФСБ РФ проти України. Зокрема, йдеться про спільну спецоперацію ФСБ РФ, кримінального авторитета Х.Мусаєва та окремих високопосадовців. Як повідомлялось раніше, в Одесі діє організоване по етнічній ознаці злочинне угрупування, яке очолює Мусаєв Халід Абдулвахитович (Абдул-Вахитович). Ця особа всупереч Закону України з 2000 року має  подвійне громадянство (України та Російської Федерації), та 18 років поспіль шантажує і залякує громадян, чиновників та бізнес Одещини своїм ОЗУ та зв’язками з Рамзаном Кадировим.

Сценарій ворожої спецоперації передбачав викрадення предметів мистецтва в італійському музеї, перевезення їх через український кордон та зупинка російськими прикордонниками. Внаслідок виконання початкового плану повинен був здійнятись міжнародний скандал, де головним учасником постали б громадяни України. Спецоперація мала на меті дискредитувати вище керівництво країни, посилити позиції РФ в інформаційній війні проти України та зірвати надання Україні права безвізового в’їзду громадян в країни ЄС.

 

11 листопада 2015 р. з музею Кастельвеккіо (Верона, Італія) зловмисники викрадають 17 картин пензлів Рубенса, Карото, Пізанелло, Тінторетто, Мантен’ї. Страхова вартість картин складає 15 млн євро. Організаторами  викрадення став Халід Мусаєв, а безпосередньо викрадення здійснили члени його ОЗУ – Федор Гузей та Віктор Чакіра (в складі чеченського ОЗУ є також інші етнічні групи – українці, росіяни, молдавани, гагаузи). Після озброєного нападу злочинцям вдалось втекти, що свідчить про чітку підготовку та наявність посібників серед працівників музею. Згодом це підтвердилось італійським слідством.  

 

В разі здійснення початкового плану, за нашою інформацією, повернути картини Італії збирався В.Путін. В рамках цього плану передбачалось фізичне усунення всіх, хто володів інформацією – виконавців та, можливо, навіть організатора Х.Мусаєва. Ймовірно, саме загроза з боку ФСБ і змусила Мусаєва змінити план – картини на деякий час залишились в Одесі. Відомо, що поліція відслідковувала переміщення картин. Деякий час Мусаєв намагався їх продати, але впевнившись, що продати не вийде, він вирішив обміняти їх на посади, імунітет, тощо. Чи входило це у спецоперацію, нам невідомо.   Є інформація, що він звернувся до тих, хто знав про знаходження картин в Україні – тодішнього голови Департаменту оперативної роботи ДПСУ Петра Цигикала та його підручного, що безпосередньо допомагав ввезти картини, генерал-майора Артура Піменова (раніше обіймав посаду у ДПСУ на західному кордоні). Пропозиція Мусаєва Цигикалу була наступна: він повертає картини в обміна на повний імунітет як в цій справі, так і у інших кримінальних провадженнях, а також зняття всіх підозр у зв’язках з Кадировим та ФСБ.

 

Пропозицію кримінального авторитета Мусаєва Цигикал передав тодішньому голові ДПСУ В.Назаренку. Назаренко пристав на пропозицію, а згодом переконав у перевагах плану Президента або його оточення – наразі це невідомо, – де головним аргументом було покращення іміджу України на міжнародній арені. Отже, після домовленостей був розроблений план повернення картин. Назаренко, Цигакал та його помічник в Одесі Зюзько вирішили організувати “дивовижну” знахідку на острові Троїцький, поблизу Придністров’я. Це було зручно для виконавців, адже Мусаєв та Зюзько знаходились в Одесі, а картини виконавці пограбування В.Чакіра та Ф.Гузей зберігали або в своєму автомобіли (Мерседес S-класу з молдавськими номерними знаками, сірого кольору) або в помешканні ЖК “Жемчужина” в Аркадії. В результаті втілення нового плану прикордонники Назаренка після доби пошуків 6 травня 2016 р. знайшли заховані картини, які за цей час зазнали пошкоджень як внаслідок погодних умов, так і необережних дій прикордонників. За результативну роботу у пошуках відзначили ДПСУ та СБУ.  Після того, як Президент урочисто передав коштовні витвори мистецтва італійській стороні, у Вероні Петра Порошенка призначили почесним громадянином.

 

Після повернення картин у музей Кастельвеккіо, італійська поліція запросила матеріали справи для свого розслідування. Проте, враховуючи факт безпосередньої участі в спецоперації найвищих посадовців ДПСУ, українська сторона нічого по суті відповісти не змогла. Безумовно, це викликало занепокоєння італійської сторони, про що свідчить як різкі антиукраїнські заяви міністра МВД Італії М.Сальвіні, так і позбавлення 20 вересня 2018 р. П.Порошенка звання почесного громадянина Верони.   

 


 Враховуючи вищезазначені факти корупції, ознаки кримінальних правопорушень та державної зради, просимо:

 

  1. Ініціювати незалежне та неупереджене розслідування з метою збереження позитивного іміджу Держави та упередити вплив ФСБ РФ на державні структури України

 

  1. Забезпечити ефективне розслідування кримінальних проваджень у відношенні ОЗУ Мусаєва Халіда

Про вжиті заходи просимо терміново повідомити ГО  «Рада Громадської Безпеки»

Поділитися статтею