“Муніципальні” тарифи монополіста “Інфоксводоканал” / Заяви в АМКУ

“Муніципальні” тарифи монополіста “Інфоксводоканал” / Заяви в АМКУ

Вважаємо за необхідне повідомити голові Антимонопольного комітету України Терентьєву Юрію Олександровичу та голові Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Корчаку Дмитру Володимировичу, що з початку 2019 року і дотепер одеський монополіст водопостачання «Інфоксводоканал» спричиняє тиск на місцеві підприємства, використовуючи необґрунтовані нові тарифи. З огляду на заміну державних правил скидання стічних так званими муніципальними, бізнес, підприємства державної та комунальної власності висловили аргументоване обурення жорсткими неконтрольованими тарифами. Варто зазначити, що реалізацію чергового порушення державних нормативів на користь монополіста наприкінці 2018 р. затвердив Виконком Одеської міської ради.

В результаті ось уже чотири місяці поспіль точиться боротьба одеських підприємств з місцевим водопостачальником. Ключові зміни – це нові місцеві правила водовідводу, що не просто суперечать державним правилам, які діють для всієї України, але й встановлюють для споживачів максимально жорсткі норми, які фактично вимагають, щоб стічні води були з показниками ледь не питної. Отже, внаслідок безконтрольності монополіста за підтримки міської ради – саме за ініціативи «Інфоксводоканал» було прийнято правила – компанії масово штрафують за викид стічних вод, нормативи очищення яких відповідають загальнодержавним стандартам, водночас не відповідаючи місцевим. Результатом нововведення монополіста стало отримання штрафів 85% одеських підприємств. До протестів також приєднались портовики – одеська філія Адміністрації морських портів України та Асоціація стивідорних компаній Одеського морського порту направляли звернення до Антимонопольного комітету та міського голови.

Наразі створюється негативна тенденція неконтрольованості монополіста, тож на ситуацію відреагувала міська влада. 14 травня у Одеській міській раді пройшла нарада за участі міського голови та представників «Інфоксводоканал». Проте все ж незрозуміло, яким чином перемовини з міською владою можуть вплинути на монополіста відмінити нерегульовані державою нововведена, адже це є безпосереднім завданням Антимонопольного комітету та його місцевих представництв.

Враховуючи вищезазначене, просимо:

  • Дати правову оцінку діям «Інфоксводоканал» та повідомити про вжиті раніше заходи для контролю тарифної політики монополіста
  • Вжити заходів задля припинення фінансового тиску на одеські підприємтсва з боку «Інфоксводоканал»

 

1

 

2

Поділитися статтею