Пікет у стінах Державної екологічної інспекції в Одеської області щодо невиконання рішення суду та продовження роботи елеватора ТОВ “Агро-Долина”

Пікет у стінах Державної екологічної інспекції в Одеської області щодо невиконання рішення суду та продовження роботи елеватора ТОВ “Агро-Долина”

Сьогодні представники ГО “Рада громадської безпеки” та ГФ “Самооборона Одеси” провели пікет у стінах Державної екологічної інспекції в Одеської області щодо невиконання рішення суду та продовження роботи елеватора ТОВ “Агро-Долина” в смт. Великодолинське Овідіопольського району Одеської області.

12 лютого 2019 р.  П’ятий апеляційний адміністративний суд розглянув цивільну справу за апеляційною скаргою ТОВ «Агро-Долина» на Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області ТОВ “Агро-Долина” про застосування заходів реагування . Суд постановив апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Долина» задовольнити частково, а саме: «Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 з справі № 540/4171/18, – змінити, виключивши з його резолютивної частини словосполучення« … дозволу на спеціальне водокористування та … ». В іншому Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 р. по справі № 540/4171/18 – залишити без змін. »- http://reyestr.court.gov.ua/Review/79785034. 

14 травня 2019 року ГО “Рада громадської безпеки” отримала відповідь Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області № 09.2-394 від 11.05.2019 р. щодо стану виконавчого провадження відносно порушника ТОВ “Агро-Долина”. Зокрема, повідомляється, що до Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області надходив виконавчий лист № 1540/4171/18 від 14.03.2019, виданий Одеським окружним адміністративним судом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до ТОВ “Агро-Долина”, зупинення виконання робіт до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Зазначається, що стягувачем за вказаним виконавчим провадженням є Державна екологічна інспекція в Одеській області.

Окремо варто зазначити, що відповідь Управління юстиції в Одеській області містить наступне: “10.04.2019 р., керуючись пунктом 7 частини четвертої статті 4 Закону, державним виконавцем відділу прийнято рішення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання”. Отже, рішення українського суду, що предписує припинення робіт підприємства ТОВ “Агро-Долина”, яке щоденно здійснює екологічний геноцид громадян України, не є підставою для належної роботи української виконавчої служби?

Сьогодні керівництво екологічної інспекції повідомило нам, що Державна екологічна інспекція в Одеській області виконала все в рамках чинного законодавстваа саме Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області проявляє недбалість та не виноную рішення суду. Державної екологічної інспекції в Одеській області написала скаргу до суду  щодо саботажу виконання рішень Одеського окружного адміністративного суду / П’ятого апеляційного адміністративного суду та вже отримали ухвалу і очікують виконавчий лист.

Ми тримаємо цю справу під контролем і зараз зрозуміло лише те, що супротив йде як від винуватців багаторічного забруднення навколишнього середовища, так і від чиновників, які не нехтують додатковим заробітком. Але: “Борітеся – поборете…”.

Поділитися статтею