Коли очільник ДПСУ Цигикал надасть результати розслідування найбільшої контрабандної партії цигарок за всю історію України?

Коли очільник ДПСУ Цигикал надасть результати розслідування найбільшої контрабандної партії цигарок за всю історію України?

Протягом всієї передвиборчої кампанії 2019 нині вже діючий президент неодноразово заявляв, що рішуче почне боротьбу та врешті-решт за прикладом Геракла вб’є живучу гідру корупції. Активне громадянське суспільство, що зацікавлене в зміцненні держави, підтримуватиме порив новообраного гаранта та намагатиметься викривати нові й нові факти корупційних дій. ГО “Рада громадської безпеки” також протягом 5 років викривала корупційні правопорушення як місцевих чиновників, так і в центральному апараті влади. Проте, найбільше інформації щодо чиновницького свавілля нам надходило від мешканців Одеси та області. Отже, в перший день президентства Зеленського ми бажаємо повідомити антикорупційному президенту про свіжі знахідки у океані корупційних гідр.

Почнемо з того, що 13 травня Держприкордонслужба повідомила про велику контрабандну знахідку на території Одеської області. За офіційним повідомленням, 590 тис. пачок цигарок швейцарського виробництва без акцизних марок України були виявлені правоохоронцями на одній з автостоянок села Нерубайське. Оціночна вартість знахідки – майже 22 млн гривень. Також повідомлялось, що реалізуються заходи з метою встановлення шляхів потрапляння цигарок на територію України та причетних до вищезазначеного правопорушення осіб. А тепер оприлюднимо інформацію, що повідомили нам громадяни, що мають джерела в митно-прикордонних структурах. Отже, в певних колах широко відомо, що затриманий нелегальний вантаж належить Жене Крохмальщику (рос.).

В цьому ключі з’являється ще один цікавий факт: саме цей контрабандист був власником вантажу цигарок, що перевозились на баржі буксиром “Паралель” та 19 листопада 2018 р. внаслідок шторму з баржею був викинутий на берег поблизу Чорноморська. На місці прикордонники виявили близько 5 млн пачок цигарок – без акцизних марок, частина яких марки Marble швейцарського виробництва. Це була одна з найбільших контрабандних партій цигарок, що коли-небудь були виявлені в Україні. Держприкордонслужба ситуацію тоді прокоментувала настуним чином: “Офіційно буксир з баржею здійснював каботажне перевезення, тобто перевезення товару між двома внутрішніми морськими портами однієї держави. Буксир з баржею не проходили митного чи прикордонного оформлення, адже плавзасіб мав на меті просто перепливти з одного порту Херсонської області в інший. ” В той же час  експерти оцінювали чергову контрабандну справу по-іншому, припускаючи, що цигарки могли прямувати за кордон до однієї з держав ЄС, розташованих на Чорному морі. Також лунали припущення, що цигарки могли везти до ЄС з анексованого Росією Криму, куди перенесли контрабандне виробництво цигарок з Донбасу. Зазначимо, що навіть відкинувши усілякі припущення, використання українського судна вже тоді чітко сигналізувало про наявність великої схеми контрабанди.

Слідчі дії за справою цигарок з “Паралелі” почали розслідувати співробітники СБУ, ДПСУ та прокуратури. Кваліфікація: стаття 201 Кримінального кодексу – контрабанда в особливо великих розмірах.  З моменту відкриття справи – 20 листопада 2018 р. – минуло рівно півроку, проте інформація щодо результатів слідства в публічному просторі відсутня. При цьому зазначимо, що в той самий час тиждень тому знову через Херсон на Одещину потрапляє фура з тими ж таки швейцарськими цигарки, що також належать Жені Крохмальщику. В даній ситуації дивує, що найбільші контрабандні справи не хвилюють Державне бюро розслідувань, НАБУ та САП, до компетенції яких відносяться подібні справи.

 

Наразі очільники СБУ та прокуратури фактично звільнені з посад після написання заяв про відставку та згодом заяви вже діючого президента. Отже, в світлі нових подій, громадськість запитує:

  • чи розкрила Держприкордонслужба справу найбільшої контрабандної партії цигарок вартістю більше 100 млн гривень?
  • Чи перекрила ДПСУ канал Жені Крохмальщика? Якщо так (а судячи з нової партії, виявленої у Нерубайському, ні), просимо голову ДПСУ Петра Цигакала поінформувати президента та громадян України про результати розслідування.
  • Хто з високопосадовців ДПСУ пов’язаний з контрабандою цигарок?
  • В разі відсутності відповіді, ми запитаємо в президента Зеленського, коли ми побачимо відрубані руки куратора контрабандної схеми в лавах Держприкордонслужби?

 

 

10

12-прикорд

9

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею