Інформуємо презедента про спецоперацію ФСБ з викраденням веронських картин за участі кримінального авторитета Мусаєва та генерала Держприкордонслужби

Інформуємо презедента про спецоперацію ФСБ з викраденням веронських картин за участі кримінального авторитета Мусаєва та генерала Держприкордонслужби

Вважаємо за необхідне терміново повідомити Верховному головнокомандувачу Збройних сил України, презеденту України Зеленському В. О. про масштабну контрабанду цигарок та справу викрадення картин з музею Кастельвеккіо (Верона, Італія), де задіяні окремі високопосадовці Державної прикордонної служби України.   

 

Протягом всієї передвиборчої кампанії 2019 ви, нині вже діючий президент, неодноразово заявляли, що рішуче почнете боротьбу та врешті-решт за прикладом Геракла вб’єте живучу гідру корупції. Активне громадянське суспільство, що зацікавлене в зміцненні держави, підтримує ваш порив, тому інформуємо вас про поточний стан корупції в митно-прикордонних структурах. Почнемо з того, що 13 травня Держприкордонслужба повідомила про велику контрабандну знахідку на території Одеської області. За офіційним повідомленням, 590 тис. пачок цигарок швейцарського виробництва без акцизних марок України були виявлені правоохоронцями на одній з автостоянок села Нерубайське. Оціночна вартість знахідки – майже 22 млн гривень. Також повідомлялось, що реалізуються заходи з метою встановлення шляхів потрапляння цигарок на територію України та причетних до вищезазначеного правопорушення осіб. В той же час джерела повідомляють, що затриманий нелегальний вантаж належить особі, відомій в контрабандній сфері як Женя Крохмальщик.

 

В цьому ключі з’являється ще один цікавий факт: саме цей контрабандист був власником вантажу цигарок, що перевозились на баржі буксиром “Паралель” та 19 листопада 2018 р. внаслідок шторму з баржею був викинутий на берег поблизу Чорноморська. На місці прикордонники виявили близько 5 млн пачок цигарок – без акцизних марок, частина яких марки Marble швейцарського виробництва. Це була одна з найбільших контрабандних партій цигарок, що коли-небудь були виявлені в Україні. Держприкордонслужба ситуацію тоді прокоментувала настуним чином: “Офіційно буксир з баржею здійснював каботажне перевезення, тобто перевезення товару між двома внутрішніми морськими портами однієї держави. Буксир з баржею не проходили митного чи прикордонного оформлення, адже плавзасіб мав на меті просто перепливти з одного порту Херсонської області в інший. ” В той же час  експерти оцінювали чергову контрабандну справу по-іншому, припускаючи, що цигарки могли прямувати за кордон до однієї з держав ЄС, розташованих на Чорному морі. Також лунали припущення, що цигарки могли везти до ЄС з анексованого Росією Криму, куди перенесли контрабандне виробництво цигарок з Донбасу. Зазначимо, що навіть відкинувши усілякі припущення, використання українського судна вже тоді чітко сигналізувало про наявність великої схеми контрабанди.

 

Слідчі дії за справою цигарок з “Паралелі” почали розслідувати співробітники СБУ, ДПСУ та прокуратури. Кваліфікація: стаття 201 Кримінального кодексу – контрабанда в особливо великих розмірах.  З моменту відкриття справи – 20 листопада 2018 р. – минуло рівно півроку, проте інформація щодо результатів слідства в публічному просторі відсутня. При цьому зазначимо, що в той самий час декілька тижнів тому знову через Херсон на Одещину потрапляє фура з тими ж таки швейцарськими цигарками, що також належать Жені Крохмальщику. В даній ситуації дивує, що найбільші контрабандні справи не хвилюють Державне бюро розслідувань, НАБУ та САП, до компетенції яких відносяться подібні справи.

 

Наголошуємо на важливості розслідування українською стороною спільної спецоперації ФСБ РФ, кримінального авторитета Халіда Мусаєва та чиновників високих рангів у лавах Держприкордонслужби ( https://rgb-ua.com/zvity/16207/ ). Зокрема, в неодноразових зверненнях до уповноважених органів ГО “Рада громадської безпеки” надавала відомості, що в Одесі діє організоване злочинне угрупування, очолюване Мусаєвим Халідом Абдулвахитовичем. Правоохоронцям була надана зібрана інформація, що сигналізує про протиправні дії вищезазначеної особи, факти шантажу/ залякування / нападів на громадян, держслужбовців та бізнесменів Одещини, погрожуючи розправою ОЗУ та Кадирова.

 

Окремо правоохоронці були поінформовані стосовно наявних відомостей відносно пограбування музею Кастельвеккіо (Верона, Італія), викрадення 17 коштовних картин (Рубенса, Пізанелло, Карото, Тінторетто, Мантен’ї) та окремих деталей ворожої спецоперації. Нещодавно надійшла відповідь Генеральної прокуратури на заяви ГО “Рада громадської безпеки” від 25.04.2019 р. щодо  спецоперації, організованої ФСБ РФ проти України шляхом так званої Веронської історії. В листі повідомлялось, що Генпрокуратура передала отримані відомості Військовій прокуратурі Південного регіону задля ініціювання досудового розслідування за фактом можливої причетності посадовців Держприкордонслужби до контрабандного переміщення через державний кордон України культурних цінностей. В той же час такий розподіл компетенції викликає великі сумніви, адже навряд чи місцева військова прокуратура уповноважена розслідувати справу за участі голови ДПСУ генерала Петра Цигикала.

 

Враховуючи вищезазначене, просимо вас:

 

  1. Ініціювати оприлюдення Держприкордонслужбою результатів розслідування справи найбільшої контрабандної партії цигарок вартістю більше 100 млн гривень?
  2. Ініціювати розслідування причетності голови ДПСУ П.Цигикала до контрабандного ввозу 17 викрадених картин з італійського музею Кастельвеккіо
  3. Про вжиті заходи та результати просимо терміново повідомити ГО  «Рада Громадської Безпеки», надіславши відповідь на електронну адресу rgbodessa@gmail.com  та поштову адресу м. Одеса, вул. Жуковського, буд.36 оф.27.

 

100

 

101

Поділитися статтею