Адмінсуд визнав протиправним неприйняття до виконання Виконавчою службою рішення суду по ТОВ “Агро-Долина”

Адмінсуд визнав протиправним неприйняття до виконання Виконавчою службою рішення суду по ТОВ “Агро-Долина”

Нещодавно отримали відповідь Державної екологічної інспекції в Одеській області на лист ГО “Рада громадської безпеки” № II-607 від 16.05.2019 р. щодо невиконання  Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області рішення суду стосовно зупинки роботи ТОВ “Агро-Долина” ( https://rgb-ua.com/zvity/16224/ ).

В листі екологічної служби викладені всі етапи заходів, здійснених відносно порушника.

 

Етап I. Початок справи – на підставі звернення громадянина України від 27.07.2018 р.  та на виконання Наказу  Державної екологічної служби № 558 від 13.08.2018 р. здійснено виїзд для проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря при здійсненні господарської діяльності ТОВ “Агро-Долина”. При цьому зазначається, що державні інспектори не були допущені на об’єкт проведення перевірки, без законних на те підстав ім було відмовлено у проведенні перевірки, про що складено відповідний акт. 

Етап II. Враховуючи багаточисельні скарги мешканців смт Великодолинське та перешкоджання з боку агро-підприємства роботідержавних інспекторів з метою здійснення функцій державного нагляду (контролю) Державна екологічна інспекція (далі – Інспекція) звернулась до Департаменту екології та природних ресурсів ООДА з проханням надати інформацію відносно наявності у ТОВ “Агро-Долина” дозвільних документів. Виявилось, що ані дозволу на спеціальне водокористування, ані дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, ані висновку державної екологічної експертизи, ані висновку з оцінки впливу на довкілля або висновку з екологічної експертизи ТОВ “Агро-Долина” не надавалися. Отже, Інспекція фіксує порушення ст.11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Етап III. Інспекція звертається до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до ТОВ “Агро-Долина” (код ЄДРПОУ 38794412), а саме Винести Постанову , якою зупинити господарську діяльність ТОВ “Агро-Долина” шляхом зупинки виконання робіт та/або надання послуг, накладення арешту на все майно та всі наявні розрахунки до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та дозволу на спеціальне водокористування.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 р. по справі № 1540/4171/18 адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області (65058, м.Одеса, пр-т Шевченка, 12) до ТОВ “Агро-Долина” (67832, Одеська обл., Овідіопольський р-н, смт Великодолинське, вул.Мізікевича, 58 А) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду – задоволнено частково. Застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до ТОВ “Агро-Долина” (код ЄДРПОУ 38794412). Рішенням суду зупинено виконання робіт та/або надання послуг товариства за адресою: 67832, Одеська обл., Овідіопольський р-н, смт Великодолинське, вул.Мізікевича, 58 А   до отримання дозволу на спеціальне водокористування та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Етап IV. Не погодившись з зазначеним Рішенням суду, ТОВ “Агро-Долина” було подано апеляційну скаргу.  12 лютого 2019 р.  П’ятий апеляційний адміністративний суду постановив Апеляційну скаргу ТОВ “Агро-Долина” – задовольнити частково.  Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2018 р. по справі № 1540/4171/18, – змінити, виключивши з його резолютивної частини словосполучення “… дозволу на спеціальне водокористування та …”. Таким чином, рішення апеляційного суду наступне: “Рішенням суду зупинено виконання робіт та/або надання послуг ТОВ “Агро-Долина”  до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.”

Етап V.   28 лютого 2019 р. Інспекція звернулась до суду із заявою про видачу виконавчого листа. 

25 березня 2019 р. Інспекція отримала Виконавчий лист по справі № 1540/4171/18.

Етап VI.    27 березня Інспекція направила заяву про відкриття виконавчого провадження до Овідіопольського ройонного відділу державної виконавчої служби Головного управлянні юстиції в Одеській області (далі – Овідіопольська Виконавча служба).

16 квітня 2019 р. за вх. № 1218 на адресу Держекоінспекції надійшло повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання. На думку державного виконавця Овідіопольської Виконавчої служби, виданий Одеським окружним адміністративним судом виконавчий лист не відповідає вимогам ст.4 ЗУ “Про виконавче провадження”, а саме не вказано заходи примусового виконання. Про це ГО “Рада громадської безпеки” писала в травні, після отримання відповіді Головного територіального управління юстиції в Одеській області – https://rgb-ua.com/zvity/16224/ , в  статті Вибіркова виконавча служба Мінюсту проти громадян України / Турецько-арабська “Агро-Долина” працює попри заборону суду .

Етап VII.   Не погодившись з висновками Овідіопольської Виконавчої служби, 26 квітня 2019 р. Інспекція звернулась з адміністративним позовом до Одеського окружного адміністративного суду, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 10.04.2019 р. за заявою Інспекції щодо прийняття до виконання виконавчого листа по справі № 1540/4171/18 та зобов’язати Овідіопольську Виконавчу службу розглянути заяву про примусове виконання судового рішення по справі № 1540/4171/18 та прийняти до виконаннч виконавчий лист по справі № 1540/4171/18 . 

2 травня 2019 р. Одеський окружний адміністративний суд залишив позов Інспекції без руху та надав час для усунення недоліків позовної заяви, а саме належним чином засвідчених додатків до позовної заяви та сплати судового збору. Ухвала була виконана Інспекцією частково та надано клопотання про відстрочення сплати судового збору. Клопотання суддею було задоволено та продовжено строк для усунення недоліків.

27 травня 2019 р. Одеським окружним адміністративним судом винесена Ухвала про прийняття до розгляду позовної заяви Інспекції. Відкрито провадження у адміністративній справі за позовною заявою Державної екологічної інспекції в Одеській області до Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного управляння юстиції в Одеській області (вул. Портова, 2, смт Овідіополь, Одеська обл., 67801) про визнання протиправним та скасування повідомлення, зобов’язання вчинити дії.

Справа буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Судове засідання для розгляду справи по суті було призначене на 3 червня 2019 р.

 

04 червня 2019 року м. Одеса Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A. ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області – задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчою документа стягувачу без прийняття до виконання від 10.04.2019 року за заявою Державної екологічної інспекції в Одеській області щодо прийняття до виконання виконавчого листа по справі №1540/4171/18, виданого 14.03.2019 року.

Зобов`язати Овідіопольський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області повторно розглянути заяву Державної екологічної інспекції в Одеській області про примусове виконання виконавчого листа по справі №1540/4171/18, виданого 14 березня 2019 року Одеським окружним адміністративним судом та прийняти рішення у відповідності до приписів Закону України Про виконавче провадження з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні – https://opendatabot.ua/court/82192230-0776585691eb767b7d21cf66a4572545.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею