Майстер-клас начальника Держслужби з лікарськимх засобів Ляшенко-Щербакової “Як вовк охоронятиме овець”

Майстер-клас начальника Держслужби з лікарськимх засобів Ляшенко-Щербакової “Як вовк охоронятиме овець”

Представники громадської організації “Рада громадської безпеки” відвідали Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Одеській області та поспілкувались з новим Начальником служби Ляшенко-Щербаковою Валерією Валеріївною. Як повідомлялось раніше, Екс-директор мережі аптек та директор великих фармакологічних компаній стала Начальником Держслужби з лікарських засобів з третьої спроби . Детальна інформація щодо конфлікту інтересів та деталей конкурсу, умови якого мінялись після невдалих для Ляшенко-Щербакової спроб, направлена до Міністерства охорони здоров’я та НАБУ.

Зустріч з новою очільницею та представниками РГБ відбулась 14 серпня. Озвучену активістами інформацію чиновниця заперечувала та відкидала, заявляла про бажання викликати міліцію (так, чомусь саме міліцію, а не поліцію, яка діє на території України). Коли Ляшенко-Щербакову попросили прокоментувати ризики лобіювання фінансових інтересів індійських компаній, в яких вона раніше працювала на посаді директора, активісти отримали доволі цікаву відповідь. “С индийскими компаниями я была связана лет 5 назад” – виважено й стримано заявила начальник  Держслужби, доповнивши сказане невербальним жестом демонстрації долоні з 5 пальцями. Надзвичайно переконлива відповідь дійсно змусила б повірити у абсолютну прозорість наданої держслужбовцем інформації, проте ще в попередній публікації ми посилались на декларацію Ляшенко-Щербакової В.В. за 2018 рік  (https://declarations.com.ua/declaration/nacp_308fe72f-ac8d-4225-ab98-32554801a550), де в пункті 11 “Доходи, в тому числі подарунки” джерелом доходу вказані:

  • Юридична особа, зареєстрована за кордоном Найменування (англійською): SMS “Hels”Найменування (українською): СМС “Хелс” – https://clarity-project.info/edr/32782574/relations-map
  • Юридична особа, зареєстрована в УкраїніНайменування: ТОВ “Імуно-Фарм”
  • Юридична особа, зареєстрована за кордономНайменування (англійською): LLC “Oris-Pharm”Найменування (українською): ТОВ “Орис-Фарм” – https://clarity-project.info/edr/41149416/history

В той же час, роблячи висновок з риторики нового Начальника Держслужби Ляшенко-Щербакової, немає проблеми у тому, що до державної служби вона працювала у великих фармацевтичних компаніях та тепер може лобіювати їх інтереси, посилаючись на наявність інших співробітників, у яких конфлікту інтересів немає. Але тоді незрозуміло, навіщо начальник державної служби робить заяви з використанням відверто неправдивої інформації, адже іноземною компанією LLC “Oris-Pharm” / ТОВ “Орис-Фарм” Ляшенко-Щербакова В.В. керувала до 30.10.2018 р. Таким чином, не минуло і року після роботи на керівних посадах у великих фармацевтичних компаніях, в тому числі й іноземних. Варто додати, що одним із засновників ТОВ “Імуно-Фарм” є РАВІНДЕР ПАЛ СІНГ (https://clarity-project.info/person/ca9cf816c0d2806669de5923858f468d , ) 

 

Отже продовжуємо слідкувати за роботою державного відомства з нагляду за ліками та наркотиками в Одеській області та складаємо нові заяви до антикорупційних служб. 

 

4

1

3

 

2

 

 

Поділитися статтею