Справа Токіо Стар – розслідування чи фікція? / Вимагаємо розслідувати, чому судять адміністратора Ірину Паровик, а не дійсно винних осіб

Справа Токіо Стар – розслідування чи фікція? / Вимагаємо розслідувати, чому судять адміністратора Ірину Паровик, а не дійсно винних осіб

Звертаємось до Генерального прокурора Рябошапки Р.Г., Міністра внутрішніх справ Авакова А.Б., директора Державного бюро розслідувань Труби Р.М. та Виконуючої обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації  Шаталової С.М. з приводу розслідування резонансного злочину – пожежі в готелі «Токіо Стар» в Одесі, що сталась вночі 17 серпня, в  результаті чого дев’ять осіб загинуло та ще десять отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. 

 

Нагадаємо, в той самий день, зранку, Президент В.Зеленський оприлюднив обурливий пост в соціальній мережі Фейсбук, де зразу ж обрав винуватців трагедії. “Одеса. «Токіо Стар». Уночі ми втратили вісім людських життів. Десять людей постраждали, четверо з них – у критичному стані. І це не через війну та обстріли. А через злочинне недбальство та ігнорування елементарних норм протипожежної безпеки, через зверхнє ставлення до людського життя. Цьому буде покладено край. Відповідатимуть не лише безпосередні винуватці пожежі. Відповідатиме Вадим Чорний, власник так званого готелю. Особисто простежу, щоб покарання відповідало нормам закону та вимогам справедливості. Адже не можна ставити власний прибуток вище за людські життя. Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблих. Дякую рятувальникам і поліції. Окреме спасибі одеситу, який прихистив урятованих постояльців цього «готелю».” – йшлося у заяві. Таким чином, з заяви першої особи держави стає зрозуміло, що Президенту не потрібні слідство та суд для виявлення винних. Як виявилось згодом, Прокуратура Одеської області та Київський районний суд м.Одеси здійснили все можливе та неможливе, щоб результати їхньої роботи повністю збігались із заявою Президента. Нагадаємо, станом на 30.09.2019 р. винуватцями пожежі обрані один з співвласників готелю Вадим Чорний та адміністратор Ірина Паровик, які знаходяться у слідчому ізоляторі. 

 

В той же час варто наголосити, що в матеріалах кримінального провадження № 12019160500004375 від 17.08.2019 р. фактично відсутні докази, які б свідчили про професійно проведене розслідування. Зокрема:  

 

  • відсутній Висновок пожежної служби  (ДСНС в Одеській області), який повинен містити матеріали розслідування пожежників та безпосередньо висновок щодо дійсних причин пожежі

 

Зазначимо, що матеріалах справи  є тільки Акт про пожежу, де вказана ймовірна причина пожежі.  Таким чином, двом особам  оголошено підозру без наявності висновку щодо фактичної причини пожежі.  

 

  • протягом місяця в матеріалах справи не фігурує головний інженер Генс Ігор Ілліч 21.03.1982 р.н., який в першу чергу повинен володіти інформацією щодо стану протипожежної техніки

 

  • відсутні пояснення, чому сигнал про пожежу, що надійшов на пульт охоронної фірми, не був переданий до пожежної служби

 

  • відсутнє обґрунтування, на якій підставі оголошено підозру адміністратору Ірині Паровик, якщо немає жодного документу з її підписом, де йдеться про відповідальність за пожежну безпеку 

 

Більше місяця минуло з моменту трагедії в «Токіо Стар», що сколихнула всю країну. В перші дні в ЗМІ з’являлась маса публікацій, висловлювались Президент, прем’єр-міністр, чиновники, депутати, тощо. Протягом декількох днів топ-чиновниками було зроблено гучні заяви про корупцію, недбалість, жадібний бізнес, швидке покарання винних, тощо.

 

 Проте, на превеликий жаль, не було жодної відповідальної заяви про чесне розслідування. Стандарти швидкого покарання будь-кого, що могли стати результатом блискавичного “розслідування” Президента та запитом суспільства на швидкі зміни, дали негативний результат. Чи покарання невинної жінки та повне ігнорування ґрунтовної експертизи, аналізу першопричин та порушень на рівні дозвільної документації, виявлення халатності з боку контролюючих  органів (ДАБІ, профільні департаменти Одеської міської ради, ДСНС в Одеській області) та інші відсутні слідчі дії це і є чесне розслідування, яке взяв особисто під контроль Президент?  

 

Наразі громадськість констатує, що Ірина Паровик обрана найслабшою ланкою, на яку безпосередні та непрямі винуватці пожежі вирішити скерувати свою відповідальність. Одним з кричущих прикладів є оголошення підозри головному інженеру Генсу Ігорю Іллічу, зроблене невчасно. При цьому результатом службової недбалості (або свідомих дій) слідчих поліції та прокуратури головний інженер готелю мав змогу уникнути відповідальності шляхом втечі, адже підозру йому оголосили тільки через місяць після трагедії, заочно, а саме 19 вересня 2019 року, за ознаками ч.2 ст 172,  ч.2 ст 270 КК України.  Зазначимо, що досі немає жодної інформації, чи відповідала будівля державно-будівельним нормам. Це, перше та найбільш кричуще порушення, не було прийняте до уваги, хоча чиновники робили абсолютно обурливі заяви про те, що начебто вони не знали та не повинні знати про функціонування готелю в будівлі реконструйованого трамвайного депо. Також залишається білою плямою, наскільки вчасними та вірними були дії пожежників, а відсутність Висновку пожежної служби тільки посилює підозри про халатність співробітників ДСНС в Одеській області. 

 

Ще раз акцентуємо увагу: адміністратору Ірині Паровик без будь-яких обґрунтувань була пред’явлена підозра за  ч.2 ст 270 КК України. Судді Київського районного суду м.Одеси, що виносили рішення про тимчасове затримання та переміщення Ірини Паровик в слідчий ізолятор, навіть не розбирались в матеріалах справи. У суддів, як раніше у прокурорів, не викликало запитань відсутність у фабулі підозри будь-якого обґрунтування, а також відсутність мотиву та способу скоєння злочину зокрема. При так званому судовому розгляді справа не була розглянута по суті, про що свідчить текст рішення, абсолютно ідентичний тексту прокуратури.   

 

Враховуючи вищезазначене, просимо: 

1Здійснити розслідування щодо халатності (або свідомих дій ) посадових осіб – співробітників поліції та прокуратури, чиї дії були спрямовані на проведення фейкового розслідування

2.Здійснити розслідування щодо халатності (або свідомих дій ) посадових осіб  з числа контролюючих органів – ДАБІ, ДСНС.

3.Про вчинені заходи  повідомити згідно чинного законодавства в максимально стислий термін

 

В.о. голови ООДА просимо створити комісію з розслідування резонансного злочину – пожежі в готелі Токіо Стар, та підкомісії з розслідування злочинів, скоєних працівниками поліції і прокуратури, пов’язаних зі спробою посадити абсолютно невинну людину Ірину Паровик.

 

 

4

 

1

 

5

 

2

 

3

 

6

 

7

Беседа с адвокатом Ирины, Светланой Телешевской

 

 

 

Поділитися статтею