10 грудня одесити проведуть акцію для привернення уваги прокуратури до злочинів керівництва одеської ДСНС

10 грудня одесити проведуть акцію для привернення уваги прокуратури до злочинів керівництва одеської ДСНС

 ГО “Рада Громадської Безпеки” вчергове інформує Генерального прокурора та Прокурора Одеської області про службові злочини, вчинені начальником ГУ ДСНС в Одеській області,  генерал-майором служби цивільного захисту Федорчаком Віктором Васильовичем. Зокрема, нам стало відомо, що у 2018 році одеська ДСНС придбала за 33 мільйони гривень пересувний пункт управління, завищивши вартість щонайменше в 10 разів. При цьому обладнання, яке так і не використовується під час гасіння масштабних пожеж в Одесі та області, знаходиться у Переяславі (раніше –  Переяслав–Хмельницький) Київської області. 

 

З матеріалів ЗМІ відомо наступне: “Замовлення Державної служби України з надзвичайних ситуацій виконав одеський завод « Телекарт-прилад». Підприємство обладнало найсучасніший і поки єдиний в Україні пересувний пункт управління. Кореспондент видання «Думська» зміг ознайомитися з цим шедевром інженерної думки. У великому заводському ангарі йдуть останні приготування до здачі незвичайного об’єкта. Навколо 14-метрового червоного причепа з написом «Державна служба України з надзвичайних ситуацій» метушаться робітники й інженери. Всі основні компоненти зв’язку для майбутнього пересувного штабу вже встановлені і випробувані, залишилося встановити побутову техніку – це не тільки холодильник і кавоварка, але навіть кулер і посудомийна машина! У штабного причепа досить незвичайна конструкція. Він складається з центральної частини і двох секцій – правої і лівої, – які висуваються за допомогою гідравлічної системи і майже вдвічі збільшують внутрішню площу штабу. Цей трейлер за спецзамовленням виготовила для ДСНС турецька компанія Optima Technic. Він оснащений системами життєзабезпечення у вигляді резервного дизель-генератора, кондиціонерів, бака для води на 500 літрів і туалету з душовою кабіною. За задумом ДСНС, сідельний тягач повинен доставляти причіп безпосередньо в зону надзвичайної ситуації або стихійного лиха. Усередині нього протягом декількох діб може працювати штаб по ліквідації, що складається з 25 співробітників. Всю електроніку – телефони, радіорелейний зв’язок, телефонну станцію, дисплеї, супутникову тарілку і інше – надав і змонтував «Телекарт-прилад». Тендер на більш як 33 мільйона гривень завод виграв у вересні цього року. Устаткування забезпечує супутникову, радіо і радіорелейний зв’язок, проведення відеоконференцій і відеотрансляцій з місця події в режимі онлайн. Також передбачена можливість ведення повітряної розвідки з використанням безпілотного літального апарату. Зараз київська комісія посилено тестує виріб. Можливо, на остаточну приймання та передачу об’єкта замовнику приїде глава МВС Арсен Аваков.” (Джерело: стаття від 26.12.2018 р.,  https://dumskaya.net/news/telekart-pribor-vypolnil-zakaz-dsns-razdvizhnoy-093822/)

 

За інформацією різних джерел,  лобіював дане придбання ДСНС України начальник ГУ ДСНС України в Одеській області Віктор Федорчак, якого називають «смотрящим» в ДСНС від керівництва МВС. Повідомляється, що Федорчак В.В. через власних протеже контролює ДСНС в декількох регіонах з кадрових та фінансових питань.

 

Технічні характеристики причепу та обладнання  під час проведення тендеру були прописані під конкретних виробників, які і стали переможцями. Один із виконавців – ТОВ «Телекарт-Прилад» – підприємство в Одесі, відоме своїми фінансовими проблемами, неконкурентоспроможністю на ринку та спрямованістю тільки  на виконання державних замовлень за допомогою нечистих на руку чиновників.

 

На теперішній час пересувний пункт управління за 33 млн грн знаходиться у Переяславі, на виставках техніки представлено не було. При спробах використання було виявлено багато недоліків, які і досі не усунуті виробниками.  Навчання для роботи з новим обладнанням співробітники ДСНС не проходили, навичок використання не мають. Отже, рік потому використання обладнання за призначенням все ще неможливе.

 

Окремо варто зазначити, що необхідність придбання ДСНС України вищезазначеного спецобладнання викликає багато сумнівів, оскільки пересувні штаби для ліквідації надзвичайних ситуацій на базі тягача МАЗ 537 вже створені та обладнані всім необхідним у всіх регіонах України. Практики застосування пересувних штабів в нашій країні практично не існує, адже Україна є густонаселеною, тому штаби з ліквідації надзвичайних ситуацій зазвичай розташовують в будівлях самоврядування, в яких набагато зручніше виконувати функції управління гасінням чи усунення інших надзвичайних ситуацій. 

 

З огляду на вищезазначене наголошуємо, що станом на грудень 2019 р. одеські пожежники їздять на іржавих автомобілях, з лисими шинами, в автомобілях мінімум пального, є нестача драбин, обладнання та кваліфікованих кадрів. Звертаємо увагу, що все це є результатом багаторічної діяльності керівництва центральної та одеської ДСНС, спрямованої виключно на особисте збагачення – https://rgb-ua.com/zvity/17268/

 

Наведемо лише декілька матеріалів журналістських розслідувань та публікацій ЗМІ

 

20.11.2017 р. – Пожежна небезпека: справжні причини Одеської трагедії /// Наші гроші №194 (2017.11.20) – https://www.youtube.com/watch?v=K55lGjvI_-I

 

21.11.2017 р. – “Керівник ДСНС Одещини, підлеглі якого закрили очі на безпеку в «Вікторії», причетний до бізнесу на пожежній сигналізації”

http://nashigroshi.org/2017/11/21/kerivnyk-dsns-odeschyny-pidlehli-yakoho-zakryly-ochi-na-bezpeku-v-viktoriji-prychetnyj-do-biznesu-na-pozhezhnij-syhnalizatsiji/

 

22.11.2017 р. – “Родина очільника ДСНС Одеської області Віктора Федорчака заробляє на протипожежних послугах, а сину пожежника декілька тижнів тому 86-річна бабуся подарувала Land Cruiser 200” – https://bihus.info/rodina-golovi-dsns-odeskoi-oblasti-zaroblae-na-pozeznii-signalizacii-ta-otrimue-milionni-podarunki 

 

17.01.2019 –  ДСНС Чечеткин Федорчак причины некомплекта в службеhttp://ord-ua.com/2019/01/17/dsns-chechetkin-fedorchak-prichinyi-nekomplekta-v-sluzhbe/ 

 

“Незважаючи на зріст некомплекту осіб рядового та начальницького складу у багатьох підрозділах м. Одеса некомплект пожежних складає 30%, водіїв 50%, в районах області інспекторів 100%, начальників караулів 50%, заступників начальників частин 40%. Час від часу в багатьох підрозділах виникає ситуація, коли немає пожежних для несення служби в чергової зміні, або є пожежні та немає водіїв пожежних автомобілів. Пожежні не можуть вчасно піти у чергову відпустку, їх постійно заставляють працювати не в режимі сутки троє, а через сутки, або сутки двоє, що є порушенням законодавства. Професія пожежного та водія пожежних автомобілів складна і потребує навчання і стажування на протязі 3-4 місяців, але для того, щоб тебе зарахували до лав ДСНС в Одеській області, потрібно погодження зазначених посадових осіб. Якщо раніше для того щоб прийняти на роботу пожежного, водія було потрібно 1-2 місяці часу, термін залежав від надання кандидатом на посаду довідок на спеціальні перевірки та інших документів, то зараз терміни сягають від 6 до 10 місяців, на офіцерські посади люди влаштовуються роками — без хабара, або дзвінка зверху влаштуватися неможливо. Прийом на роботу на атестовані посади вагітних жінок, більшість, за збігом, уродженки м. Кропивницький, доньки та невістки впливових посадовців, які і місяця не працювали , 6-7 місяців знаходились на лікарняному і після народження дитини, з усіма виплатами з бюджету, пішли у декретну відпустку. Фадеев А.О. влаштував на роботу до головного управління дві дружини, діючу і колишню, яких ніхто не бачив на робочому місці. Буря О.К. влаштував на роботу дружину на атестовану посаду, з присвоєнням спеціального звання, без відповідної освіти, документи були підроблені, до АРЗСП, яка теж дуже рідко відвідує місце служби. Кількість таких «мертвих душ» та осіб, які виконують роботу не за призначенням – як приклад начальники Київського та Суворовського райвідділів — особисті водії та порученці начальника ГУ та інші, у Одеському гарнізоні вже йде на сотні, а тим часом інші працівники та службовці змушені виконувати свою роботу та роботу даних осіб отримуючи низьку заробітну платню з мінімальною премією, без надбавок за виконання додаткових обов’язків . Вважаю, що дії даних осіб призводять до втрати державою значних коштів, як на утримання особового складу , так і від зростання збитків від надзвичайних ситуацій та пожеж, на які скоро нікому буде реагувати.”

 

26.02.2019 р. –  Бандота в ДСНС Одессы :Федорчак и Вовк: про надзор и контрольhttps://ord-ua.com/2019/02/26/bandota-v-dsns-odessyi-fedorchak-i-vovk-pro-nadzor-i-kontrol-/

 

“Все помнят резонансный пожар высотки Гагарин – Плаза , горело горючее утепление стен , на котором пожарные получили травмы , а Вовк и Федорчак получили от учредителя 2 квартиры, за невыполнение своих функциональных обязанностей при разбирательстве причин и условий возникновения данного пожара. Такая же ситуация и по лагерю «Виктория»: под следствием находятся сотрудники , которые по сути выполнили свою работу нормально — проверили лагерь , вручили руководству предписывающие документы с недостатками по пожарной безопасности для устранения перед открытием лагеря и проинформировали о недостатках ,выявленных во время проверки и руководство города Одесса, и свое руководство. Во время следственных действий подельники крутились, как ужи на сковородке, дескать никто из них не знал, и подчиненные им не докладывали о ситуации, хотя все они знали и бездействовали, было не интересно- просто деньги на социальных объектах рубить нельзя . ГСЧС негодяи превратили в службу исполнения собственных желаний : — сбор , вымогательство денег с предпринимателей при проверках; — развитие личного бизнеса (давление на предпринимателей , чтобы заключали договора с личными фирмами , которые предоставляют противопожарные услуги по завышенным ценам)”

 

8.12.2019 р. – Стан техніки ДСНС в Одеській області під керівництвом Федорчака –

 https://www.youtube.com/watch?v=MFjwAK0emRQ

 

Вот чем заставляет заниматься рядовых спасателей генерал-мародёр Федорчак – 

https://www.youtube.com/watch?v=hHpGI69S8FE

 

9.12.2019 р. – У згорілому коледжі в Одесі не було пожежної сигналізації – ДСНС – https://gordonua.com/ukr/news/localnews/-u-zgorilomu-koledzhi-v-odesi-ne-bulo-pozhezhnoji-signalizatsiji-dsns-1478403.html

 

Нагадаємо, що 6 грудня під час міжвідомчої наради в Одеській ОДА щодо ситуації з пожежею у Коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, з’ясувалося, що інспектори ДСНС не перевіряли пожежну безпеку в коледжі починаючи з 2014 р., що підтвердив начальник ГУ ДСНС в Одеській області Віктор Федорчак. За словами очільника обласного рятувального відомства, під час останньої перевірки 5-річної давнини було виявлено низку порушень та виписані приписи на їхнє усунення, про контроль за виконанням далі ніхто не здійснював.

 

У громадськості Одеси та України загалом викликають обурення  факти службової недбалості обласної ДСНС під керівництвом Федорчака, що протягом останніх 2-х років призвели до нових і нових трагедій зі щоразу більшою кількістю жертв. 3 дітей у таборі “Вікторія”, 7 людей у Психіатричній лікарні, 9 людей у “Токіо Стар” і вже 16 людей в будинку на Троїцькій, 25. Під час останньої пожежі також травмовано 32 людини, а серед загиблих є рятувальник. Станом на ранок 9 грудня 2019 р. знайдено 10 тіл загиблих, 2 постраждалих померли у лікарні, а пошуки тіл 4 людей продовжуються. 

 

З огляду на велику кількість жертв при пожежі у 6-поверховому будинку, постає питання, чому задля спасіння людей не була використана єдина в Одесі 50-метрова автодрабина пожежна АЛ-50 (КамАЗ 533229), що стоїть на балансі одеської ДСНС. Відповідь на це питання вражає: інсайдери повідомляють, що начальник ГУ ГСЧС в Одеській області Федорчак та його команда створили такі умови для співробітників, які вміли працювати на цій техніці, що вони звільнились.   Результат – драбина не знаходиться в розрахунку і не може виконувати свої функції протягом тривалого часу. Експерти зазначають, що керівництво ДСНС – Чечоткін і компанія військових пенсіонерів – не могло не знати про такий стан справ – https://rgb-ua.com/news/pochemu-na-pozhare-ne-ispolzovalas-edinstvennaya-v-odesse-50-metrovaya-avtolestnitsa-avtolestnitsy-pozharnoj-al-50-kamaz-533229/

 

 Враховуючи вищезазначене, просимо відкрити кримінальне провадження відносно посадових осіб ГУ ДСНС України в Одеській області та  ГУ ДСНС України. 

 

5

 

al-50_kamaz_niz_01

 

78418997_745985059246510_2566521462219341824_n78683290_481427929167263_3806901046572220416_n

 

picturepicture_154567445242287243244131_61916

 

105

 

maxresdefault (1)

 

90

 

Відкрити кримінальну справу щодо дій начальника одеської ДСНС Федорчака / Заява у Прокуратуру області7878844537_1475133622644528_4232480770293235712_n

 

tile-1

 

79293955_566936167465072_4439766719610748928_n

 

 

79291221_606182643524299_5205495427834576896_n

 

2

 

3

 

4

Поділитися статтею