Екс-віце-мер Шандрик прийняв 16-поверховий будинок на Фонтані з порушенням протипожежних норм

Екс-віце-мер Шандрик прийняв 16-поверховий будинок на Фонтані з порушенням протипожежних норм

Колишній заступник міського голови Г.Труханова з питань будівництва ( 2014-2016 рр) В’ячеслав Шандрик до високої посади в мерії теж керував будівничими процесами. Зокрема, він також був директором одеського філіалу ДП «Укрдержбудекспертиза». Проте в даному матеріалі ми розміщуємо інформацію про службовий злочин Шандрика на посаді начальника Південним управлінням капітального будівництва Міністерства оборони України.

 

Нещодавно нам стало відомо про аферу Міністерства оборони України та ТОВ “Істок-2001” на суму 5 млн.грн.  Групу компаній, що входять в ТОВ “Істок-2001”, контролював колишній віце-мер Одеси Шандрик В.І. який під час реалізації цієї афери керував Південним УКБ МО України. В його управлінні перебували всі будівельні проекти Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

23 липня 2003 р. ТОВ “Істок-2001” та військова частина А3842 уклали договір про будівництво житла військовим Збройних сил України та їх членам сімей за адресою м.Одеса, Італійський бульвар, 1,  загальною площею житла 14 800 кв. м. За договором ТОВ “Істок-2001” зобов’язувалося до 2007 р. передати 14% житлової площі (2 072 кв.) Міністерству оборони України.

У липні 2006 р. між ними було укладено додатковий договір згідно якого ТОВ “Істок-2001” бере зобов’язання передати Міністерству оборони України 66-ти квартир загальною площею 4 052, 1 м2 у м. Миколаєві та 6-ти квартир загальною площею 350 м2 у м. Одесі.

Але ж Шандрик В.І. та ТОВ “Істок-2001” вже мали досвід у махінаціях в будівництві, тому йому вдалось всупереч договору передати замість 66 квартир у м.Одеса 66 квартир у с. Полігон Миколаївський обл. Різниця ринкової вартості цих квартир дорівнювала 5 млн грн, які отримали шахраї за рахунок держави та платників податків.

Військовою прокуратурою Південного регіону України було порушено кримінальну справу за фактом зловживання владою та службовим становищем при будівництві ТОВ “Істок-2001” в порядку пайової участі житла для військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей, що підтверджується ухвалою суддів військового апеляційного суду Військово-Морських від 8 квітня 2008р.

Зауважимо, що ТОВ “Істок-2001” досі має державну реєстрацію та має можливість продовжувати свої шахрайські дії у сфері будівництва.

Подібна афера з військовим житлом було здійснена Шандриком також з нерухомістю за адресою м.Одеса, Фонтанська дорога, 16/8. Між МО та ТОВ ТОВ “Істок-2001” було укладено угоду про будівництво 12-16 поверхового 5-ти секційного житлового будинку на земельній ділянці, що належала міністерству. За угодою було передбачено будівництво 200 квартир, а 10 % від житлового фонду повинно було перейти у розпорядження військового відомства. Дозвіл на виконання будівельних робіт був виданий ДАБІ м.Одеси 5 травня 2006 р. (№ 212/06). Як і було заплановано, завершення робіт відбулось у 2009 р., проте за час будівництва метраж проекту зріс. Завершене будівництво налічувало вже 250 квартир, але МО отримало частку з обумовлених спочатку 200, тобто близько 20 квартир.

У схемах комерційного шахрайства Шандрика з військовою землею все зрозуміло. Але найбільше обурення викликає той факт, що будинки були здані з порушенням протипожежних норм.

З Акту огляду технічного стану і комплектності житлового будинку по вул.  Фонтанська дорога, 16/8 щодо протипожежної системи (Додаток 16) відомо про наступні недоліки:

система автоматичного включення витяжки і припливу повітря при пожежі, які забезпечують примусове видалення диму з палаючого поверху і створює підпір повітря в шахту ліфта, світлова та звукова сигналізація про пожежу в ліфтових холах першого поверху, а також видачі сигналу пожежі на міський пост центрального спостереження комплексно не перевірена, тому що система не до кінця укомплектована, працює тільки в ручному режимі.

У квартирах, в ліфтах, в сміттєкамері на стелі відсутні датчики димовидалення.

На перших поверхах відсутні звукові оповіщувачі про пожежу;

Не завершено обладнання пожежних шаф на поверхових площадках (арматура кріплення шлангів, приєднувальні цапки, полки, тримачі);

Відсутні написи (наклейки з написами) на поверхових пожежних шафах.

Висновок: стан не придатний до експлуатації

З Акту огляду технічного стану і комплектності житлового будинку по вул.  Фонтанська дорога, 16/8 щодо  пожежної насосної станції (Додаток 18)  відомо про наступні недоліки:

 

̶  протипожежна насосна установка не працює в автоматичному режимі;

̶  в приміщенні насосної відсутні продухи (наскрізна припливно-витяжна вентиляція);

̶  відсутня вентиль для зливу води з трубопроводів на випадок ремонту поверхових вентилів.

 

В той же час такі порушення пожежної безпеки не завадили Голові приймальної комісії В.І. Шандрику вважати об’єкт закінченим та прийняти рішення про ввід у експлуатацію. Ще раз зазначимо, це 12-16 поверховий 5-ти секційний житловий будинок з вбудованими офісними приміщеннями.  Отже, поки мешканці будинек перебувають у сумнівній пожежній безпеці, Шандрик успішно переховує свої хабарі.

 

63d5c01ebbbaa66cba31ce29e0f3fc09

 

 

13

12

 

10

 

 

11

 

Vjacheslav_shandrik (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися статтею