Пожежі в Одесі – серія терористичних актів? / Просимо СБУ ретельно опрацювати версію терактів

Пожежі в Одесі – серія терористичних актів? / Просимо СБУ ретельно опрацювати версію терактів

Чергова пожежа з трагічними наслідками сталась 7 січня 2019 року в Одеській області. Зокрема, у вогні загинуло троє людей, що працювали на будівництві гуртожитку для військових в смт Чорноморське Лиманського району.

Нагадаємо, ми вже повідомляли про версію щодо можливої причини частих загорянь об’єктів  соціальної інфраструктури в Одесі. Ймовірно, що в нашому місті протягом декількох років відбувається реалізація серії терактів через підпал.   Йдеться про три масштабні пожежі протягом 2018-2019 років в Одесі  – дві пожежі в КП «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я», пожежі в готелі “Токіо-Стар” та Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. За рік внаслідок тільки цих пожеж загинуло 32 людини: 7 – у Психіатричній лікарні (друга пожежа протягом 2-х місяців), 9 – у “Токіо Стар”, 16 – в будинку на Троїцькій. Наскільки нам відомо, у жодному іншому місті України такої низки масштабних пожеж з великою кількістю жертв протягом останніх років не було.

За попередньою версією, здіймання вогню у коледжі почалось з подовжувача. Проте, навіть найгірший подовжувач з проводом 1.5 мм не загориться раптово від нагрівального приладу в 2 кВт. Провід буде довго грітися і смердіти, привертаючи увагу. В той же час, в психдиспансері, за версією поліції, був підпал. У готелі ж поліція відкинула версію підпалу після однієї експертизи. Але це була експертиза нафтопродуктів тільки з використанням одного зразка тканини з пральні. А якщо підпалювали без нафтопродуктів? Або підпалили в сусідньому приміщенні? Наразі, наскільки нам відомо, поліція не призначає додаткових експертиз з відбором інших зразків з декількох місць біля пральні. За даними поліцейської експертизи, пожежа в готелі почалась через коротке замикання проводу. У свою чергу, замикання було викликано тривалим нагріванням цього дроту через перевантаження. Але прачка б відчула запах горілого дроту. І головне, як могла виникнути перевантаження в дроті 4 мм, якщо до нього від пральної машини вів дріт 2.5 мм? Задовго до перевантаження (перегріву) товстого дроту, тонкий давно б згорів. За версією пожежників, вогонь почався в протилежному кутку приміщення – біля сушильної машини, під або за якою було знайдено тіло дівчинки. Отже, питання “хто правий, поліцейські експерти або пожежні”, наразі залишається відкритим.

 

Місця трьох масштабних пожеж з масовими смертельними наслідками – заклади охорони здоров’я, туризму, освіти. Три больові точки Одеси. Отже, ми продовжуємо шукати відповідь, чи пожежі в Одесі та області це фатальний випадковий збіг, або ж ретельне планування терористів?

 

Психдиспансер – саме той заклад охорони здоров’я, з якого не можуть вийти пацієнти. Готель – найбільший в Одесі, в ніч серпневого вікенду, коли в ньому знаходилось максимум людей. Коледж – саме той, в якому найзаплутаніша евакуація. Теж збіг, або професійне планування, спрямоване на створення максимального числа жертв? Пожежами займаються поліція і ДБР. А може час зайнятися СБУ? Особливо в світлі надзвичайного зацікавлення Одесою в країні-агресорі, що останнім часом проявляється навіть у створенні тематичних серіалів та зображенням альтернативної реальності.

Поділитися статтею