Башарову та Колеснікову, що підтримали збройну анексію Криму Росією, заборонити гастролі в Україні / Заяви очільникам ДПСУ та СБУ

Башарову та Колеснікову, що підтримали збройну анексію Криму Росією, заборонити гастролі в Україні / Заяви очільникам ДПСУ та СБУ

  ГО «Рада Громадської Безпеки» стало відомо, що з 20 по 26 січня 2020 року в шести містах України, а саме: Харкові, Дніпрі, Києві, Одесі, Миколаєві та Полтаві, планується вистава “Ідея фікс” за участю російських акторів Марата Башарова та Сергія Колеснікова, на яку вже продаються квітки найбільшим оператором квітків в Україні Concert UA (https://concert.ua/ru/event/ideja-fiks-odessa). 

        Звертаємо Вашу увагу на той факт, що вищевказані актори підтримали анексію Криму російськими військами.  Висловлювалися вони на цю тему вкрай обережно. Наприклад, Сергій Колесніков в 2015 році говорив про необхідність “почистити” Крим після України, а також, що, далі цитата: “будет наполнен туристами и под российским флагом”, у чому можна пересвідчитися на цьому короткому відео: https://www.youtube.com/watch?v=MjXGnArKaCE

Марат Башаров же, посилаючись на свою приналежність до татарської національності, мовлячи “я татарин”(рос.) яка не має нічого спільного з народністю кримські татари (дивись вікіпедію https://ru.wikipedia.org/wiki/Татары  та https://ru.wikipedia.org/wiki/Крымские_татары ), даючи інтерв’ю під час перебування на гастролях в окупованому російськими військами Криму, робить акцент “Крим наш”  

(див.посилання https://www.youtube.com/watch?v=xMoQ4v-YuEk ). 

         Також, хочемо зазначити, що за свідоме порушення Державного кордону України та незаконну гастрольну діяльність на території окупованого Росією Криму, актор Башаров Марат Алімжанович потрапив  до бази «Миротворець», де можна детально ознайомитися з хронологією його порушень законодавства України, стосовно перетину кордону (див.посил 

https://myrotvorets.center/criminal/basharov-marat-alimzhanovich/ 

        З огляду на те, що вистави за участю  вищевказаних осіб в Україні не скасовані, громадські активісти Одеси та інших міст, та безпосередньо представники ГО “Рада Громадської Безпеки” вважають, що концертна та театральна діяльність російських акторів, котрі підтримали окупацію та фактично війну РФ проти України, є неприпустимою. До речі, ажіотаж навколо теми в’їзду Башарова в Україну триває вже декілька років. В квітні 2016р, в Києві активісти вже блокували Жовтневий палац, де мала бути вистава за участю Башарова й вимагали заборонити Марату Башарову в’їзд до України (див.посилання 

 https://ru.krymr.com/a/news/27662822.html ). В той же час нагадуємо про відповідальність Башарова щодо незаконного перетину кордону, а саме: кримінальну – стаття 332-1 КК України та адміністративну – статті 204-1, 204-2 Кодекса України про адміністративні правопорушення, порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї – тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

 

            Виходячи з соціальної значущості цього питання, а також враховуючи напружену обстановку в суспільстві, яка останнім часом ще була підживлена інцидентом з російською блогеркою та обурення суспільства інцидентом з в’їздом в Україну шведського співака  Dr.Alban, який теж незаконно відвідував окупований Крим, вважаємо:

  1. Категорично неприпустимо є те, щоб заплановани вистави за участю російських акторів Сергія Колеснікова та Марата Башарова відбулися, до того ж це може бути небезпечно для життя самих акторів, враховуючи суспільну напругу;
  2. Сергію Колеснікову та Марату Башарову повинно бути заборонено в’їзд в Україну!
  3. Вважаємо, що,  отримавши цю інформацію заздалегідь до анонсованого туру,  співробітники СБУ зможуть сумлінно виконати свою роботу та  запобігти виникненню конфліктної ситуації в суспільстві, яка склалась, наприклад, 8 грудня 2016 року в Українському театрі м.Одеси під час запланованого концерту  російської «православної співачки і поетеси» Світлани Копилової. 

 

    Наполегливо просимо Вас в оптимально стислі терміни проінформувати нас про прийняте рішення. Ми дуже сподіваємося, що Ваша продуктивна професійна діяльність допоможе уникнути громадянського протистояння та суспільного конфлікту в шести містах України, а саме Харкові, Дніпрі, Києві, Одесі, Миколаєві та Полтаві. 

 

 

1

 

2

 

4

 

3

 

2AB80247-7275-426D-99A9-72E007CE08A3_w987_r1_s

В 2016 році кримські активісти та журналісти, що стали вимушеними біженцями через окупацію Криму владою РФ, вже пікетували гастролі Башарова. “В Киеве крымские журналисты потребовали объяснений от Генпрокуратуры, СБУ и Государственной пограничной службы Украины по поводу предстоящих гастролей в стране российских артистов Марата Башарова и Николая Добрынина, которые ранее выступали на аннексированном Крыме.

Копия запроса, подписанного руководителем газеты «Кримська світлиця» Виктором Мержвинским и редактором информационного агентства «Голос Крыма» Людмилой Щекун, обнародована 21 октября на сайте ИА «Голос Крыма».

Авторы документа просят разъяснить, почему государственные органы «не препятствуют свободному гастролированию по Украине тех актеров, которые не признают территориальную целостность нашего государства и пренебрегают ее законами, и публично гастролируют по городам аннексированного Крыма без предоставленных на то официальных разрешений Украины» “.

Сподіваємось, нинішні очільники СБУ та ДПСУ виправлять помилки попередників.

Поділитися статтею