За суди та виконавчі провадження ТОВ “Агро-Долина” мстить активним громадянам кримінальними справами / Заява Генпрокурору Рябошапці

За суди та виконавчі провадження ТОВ “Агро-Долина” мстить активним громадянам кримінальними справами / Заява Генпрокурору Рябошапці

Інформуємо Генерального прокурора України Рябошапку Р.Г.,  що в системі державних / правоохоронних органів на Одещині створено злочинне угруповання, яке покриває незаконну діяльність підприємства ТОВ «Агро-Долина». Зазначене злочинне угруповання пов’язане з кримінальним авторитетом Халідом Мусаєвим. Окремо звертаємо Вашу увагу на ймовірні корупційні дії, спрямовані проти активних громадян – мешканців Великодолинського та представників громадської організації “Рада громадської безпеки”. 

 

Надзвичайна ситуація, що склалась в смт Великодолинське Овідіопольського району Одещини внаслідок безперервних викидів забруднюючих речовин незаконним елеватором ТОВ «Агро-Долина» (ЄДРПОУ 38794412), триває 5 років поспіль. Протягом 4-х років місцеві мешканці скаржились на екологічне та шумове забруднення, що здійснювалось агропідприємством в безпосередній близькості до житлових будинків. Проте скарги залишались без реакції чиновників. Саме тому в червні 2018 року громадяни звернулись за підтримкою в громадську організацію “Рада Громадської Безпеки”. Завдяки спільній громадсько-правовій роботі вдалось документально зафіксувати порушення в сфері природоохоронного законодавства та в сфері містобудівної діяльності. Цей факт підтверджують два рішення суду, затверджені в апеляційних інстанціях.

 

  Наголошуємо: у громадськості є вагомі підозри, що представники ТОВ “Агро-Долина” дали хабар за поновлення фейкової справи проти громадських активістів з метою оскарження всіх судових рішень щодо агропідприємства-порушника. Зараз цю сфабриковану справу розслідує Департамент Стратегічних Розслідувань  – орган, що має розслідувати злочини організованих злочинних груп. Отже, все відбувається з точністю до навпаки, адже саме ОЗУ Мусаєва 5 років поспіль покриває незаконну діяльність ТОВ “Агро-Долина”. Але справу відкрито проти активних громадян, що захищали в правовий спосіб надані Конституцією права на здорове життя, відпочинок, право відстоювати інтереси громадським протестом та в суді. 

 

Інформуємо, що так званий злочин, який інкримінують місцевим мешканцям та активістам окремі так звані правоохоронці, це санкціонований мітинг, про який поліція була письмово поінформована заздалегідь. Під час акції, що проходила за адресою  Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Мізікевича, 58 А за присутності поліції, зібрались місцеві мешканці та громадські активісти. До людей представники ТОВ “Агро-Долина” не виходили, так само як їх ігнорували  протягом 5 років. Доведені до відчаю громадяни відкрили ворота та зайшли на територію, після чого стався невеликий конфлікт, який, “загасили” вогнегасником.  При цьому представники ГО “Рада громадської безпеки” забезпечували громадський контроль, щоб обурені мешканці Великодолинського не розтрощили завод. 

 

Після рішення суду “Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДОЛИНА» (код ЄДРПОУ 38794412), зупинити виконання робіт та/або надання послуг товариства до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами” від 12 лютого 2019 року минув майже рік. Намагання з боку керівництва агропідприємства-порушника корумпувати виконавчу службу майже весь цей час вдавались, і тільки завдяки суспільному резонансу, активності мешканців та громадськості, Прокуратурою Одеської області було відкрито кримінальне провадження щодо невиконання рішення суду. Для розслідування нереалізації виконавчого провадження щодо припинення  діяльності ТОВ “Агро-Долина” до отримання екологічних дозволів Прокуратурою Одеської області відкрито кримінальне провадження  № 12019160380001627. 

 

Також, в грудні 2019 року в обласну прокуратуру було надано чергові матеріали, що надають правові підстави для відкриття кримінального провадження з внесенням в ЄРДР щодо завдання товариством з обмеженою відповідальністю «Агро-Долина»  шкоди бюджету України у розмірі 681’170 грн, а також необхідності проведення розслідування щодо злочинних корупційних дій державних службовців Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби як структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції в Одеській області.  

 

Звертаємо Вашу увагу, що саме після відкриття  кримінального провадження  № 12019160380001627 відносно невиконання рішення суду за позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області до ТОВ “Агро-Долина” почалась нова фаза підкупу правоохоронців та фальсифікації справ проти активних громадян. Зокрема, 17 грудня 2019 року Овідіопольський райсуд Одеської області у складі  слідчого судді Кириченко П.Л. задовольнив клопотання слідчого СВ Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області Кардашової М.П., погодженого з процесуальним керівником прокурором Іллчівської місцевої прокуратури Ничипоренко О.А., про продовження строку досудового розслідування. Так, дві сфабриковані справи (Справа № 509/6766/19 , Справа № 509/6768/19) від 11.08.2018 року проти місцевих мешканців та громадських активістів були поновлені у грудні 2019 року. Очевидно, що рішення суду відносно ТОВ “Агро-Долина” та чисельні штрафи змусили керівництво агропідприємства-порушника корумпувати слідчих Овідіопольського ВП  ГУНП в Одеській області.  

 

 

З огляду на вищезазначене, інформуємо про факти та хронологію правової боротьби Великодолинського проти агрогеноциду “Агро-долини”

 

 

  •  Справа № 1540/4171/18 за позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області до ТОВ “Агро-Долина”

 

 

Рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 1540/4171/18 від 5.10.2018 р.: “Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області (65058, м. Одеса, пр.-т Шевченко, 12) до товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДОЛИНА» (67832, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Мізікевича, 58 А) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду – задовольнити частково. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО-ДОЛИНА» (код ЄДРПОУ 38794412), зупинити виконання робіт та/або надання послуг товариства за адресою: 67832, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Мізікевича, 58 А до отримання дозволу на спеціальне водокористування та дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.” – https://opendatabot.ua/court/76938104-42247040eed5a658b841b47cfd98edb3

 

Постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 12.02.2019 р. по справі № 1540/4171/18 : “Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2018 року по справі № 540/4171/18, – змінити, виключивши з його резолютивної частини словосполучення …дозволу на спеціальне водокористування та… .В решті, Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2018 року по справі № 540/4171/18, – залишити без змін. – https://opendatabot.ua/court/79785034-065cf43049f6391ff671148bde281dfb”. Таким чином, рішення апеляційного суду наступне: “Рішенням суду зупинено виконання робіт та/або надання послуг ТОВ “Агро-Долина”  до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.”  

 

   Далі етапи заходів Державної екологічної інспекції в Одеській області (далі – Інспекція), здійснених відносно порушника, виглядають наступним чином:

 

 28 лютого 2019 р. Інспекція звернулась до суду із заявою про видачу виконавчого листа і  25 березня 2019 р. виконавчий лист по справі № 1540/4171/18 був отриманий.

 

  27 березня Інспекція направила заяву про відкриття виконавчого провадження до Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області (далі – Овідіопольська Виконавча служба).

 

 16 квітня 2019 р. за вх. № 1218 на адресу Інспекції надійшло повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання. На думку державного виконавця Овідіопольської Виконавчої служби, виданий Одеським окружним адміністративним судом виконавчий лист не відповідав вимогам ст.4 ЗУ “Про виконавче провадження”, а саме не вказано заходи примусового виконання. Про це ГО “Рада громадської безпеки” писала в травні, після отримання відповіді Головного територіального управління юстиції в Одеській області – https://rgb-ua.com/zvity/16224/ , в  статті “ Вибіркова виконавча служба Мінюсту проти громадян України / Турецько-арабська “Агро-Долина” працює попри заборону суду “ (https://rgb-ua.com/zvity/16224/

 

  Не погодившись з висновками Овідіопольської Виконавчої служби, 26 квітня 2019 р. Інспекція звернулась з адміністративним позовом до Одеського окружного адміністративного суду, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання від 10.04.2019 р. за заявою Інспекції щодо прийняття до виконання виконавчого листа по справі № 1540/4171/18 та зобов’язати Овідіопольську Виконавчу службу розглянути заяву про примусове виконання судового рішення по справі № 1540/4171/18 та прийняти до виконання виконавчий лист по справі № 1540/4171/18 . 27 травня 2019 р. Одеським окружним адміністративним судом винесена Ухвала про прийняття до розгляду позовної заяви Інспекції. Відкрито провадження у адміністративній справі за позовною заявою Державної екологічної інспекції в Одеській області до Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області (вул. Портова, 2, смт Овідіополь, Одеська обл., 67801) про визнання протиправним та скасування повідомлення, зобов’язання вчинити дії.

 

  04 червня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A. вирішив: “Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області – задовольнити частково. Визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого  документа стягувачу без прийняття до виконання від 10.04.2019 року за заявою Державної екологічної інспекції в Одеській області щодо прийняття до виконання виконавчого листа по справі №1540/4171/18, виданого 14.03.2019 року. Зобов`язати Овідіопольський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області повторно розглянути заяву Державної екологічної інспекції в Одеській області про примусове виконання виконавчого листа по справі №1540/4171/18, виданого 14 березня 2019 року Одеським окружним адміністративним судом та прийняти рішення у відповідності до приписів Закону України Про виконавче провадження з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні  https://opendatabot.ua/court/82192230-0776585691eb767b7d21cf66a4572545 

             

15 серпня 2019 р. на адресу ГО «Рада громадської безпеки» надійшла відповідь Офісу Президента України № 45-01/1251 від 08.08.2019 р.  щодо виконання рішень Одеського окружного адміністративного суду та П’ятого апеляційного адміністративного суду по справі № 1540/4171/18 . Як зазначається в листі,  “ Міністерство юстиції України відповідно до покладених на нього завдань організовує, контролює та здійснює ПРИМУСОВЕ виконання рішень у випадках, передбачених законом; здійснює державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про виконавче провадження, правильністю, своєчасністю та повнотою вчинення виконавчих дій державними виконавцями…”. З огляду на це, ОПУ направив звернення ГО «Рада громадської безпеки» №ІІ-656 від 16.07.2019 р. до Міністерства юстиції України. В свою чергу, громадська організація направила лист № II-676 від 15.08.2019 р.  Начальнику Головного територіального управління юстиції в Одеській області Сауляку Р.В. – https://rgb-ua.com/zvity/16690/ 

 

25 вересня 2019 р.  Державна екологічна інспекція в Одеській області направила Заяву (ПОВІДОМЛЕННЯ) про кримінальне правопорушення № 2823/02 від 25.09.2019 р. до Овідіопольського відділу поліції Головного управління поліції в Одеській області. В заяві йдеться про невиконання виконавчого провадження порушником, що є підставою для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст. 382 Кримінального кодексу України.

 

11 січня 2020 р. ГО “Рада громадської безпеки” направила заяву Слідчому СВ Овідіопольського ВП ГУНП в Одеській області Чабану О.В..  щодо стосується Ухвали Овідіопольського райсуду Одеської області від 9 січня 2020 року. Згідно ухвали у Справі № 509/75/20 Чабану О.В. надано доступ до документів виконавчого провадження  № 59605587 зі строком дії ухвали до 08.02.2020 р. Виконавче провадження стосується реалізації заходів державного нагляду (контролю) стосовно підприємства-порушника ТОВ “Агро-Долина”, а саме виконання рішення суду по справі №1540/4171/18, яке передбачає зупинення виконання робіт та/або надання послуг ТОВ “Агро-Долина” (ЄДРПОУ 38794412)  до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. 

 

Наголошуємо, що ТОВ «Агро-Долина» (ЄДРПОУ 38794412) продовжує здійснювати господарську / виробничу діяльність попри рішення суду та наявність виконавчих проваджень, що передбачають зупинку підприємства до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Цей факт підтверджується листом Державної екологічної інспекції в Одеській області № 3863/11 від 26.12.2019 р. до Іллічівської міської прокуратури Одеської області. Зокрема, повідомляється, що на підставі наказу Державної екологічної інспекції в Одеській області від 28.11.2019 року № 678 держінспекторами з охорони навколишнього природного середовища Одеської області був здійснений виїзд до ТОВ «Агро-Долина». Під час перевірки було встановлено, що на прилеглій території підприємства знаходились на стоянці автомобілі у кількості 14 (чотирнадцяти) одиниць, які стоять у черзі на розвантаження та завантаження зернової продукції. При спілкуванні з водіями вантажних автомобілів було отримано підтвердження, що ТОВ «Агро-Долина» працює. При візуальному огляді держінспекторами дійсно встановлено, що «Агро-Долина» здійснює господарську діяльність. В результаті держінспекторами було складено довідку про огляд території підприємства ТОВ «Агро-Долина». Вищезазначена довідка  від 20.12.2019 р. направлена до Іллічівської міської прокуратури Одеської області.   

 

  1. Справа № 1540/4342/18  за позовом ТОВ “Агро-Долина” проти Департаменту архітектурно-будівельною інспекцією в Одеській області.

 

Рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 1540/4342/18 від 26.11.2018 р., Постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 06.03.2019 р. по справі № 1540/4342/18.

 

26 листопада 2018 р. в Окружному адміністративному суді Одеси відбулося судове засідання за позовом (апеляція) ТОВ «Агро-Долина» скасувати рішення про проведення позапланової перевірки Департаментом архітектурно-будівельною інспекцією в Одеській області. Агропідприємство судову апеляцію програло – “ТОВ “Агро-Долина” програла суд проти ДАБІ, що оштрафував порушника за самовільне будівництво майже на 700 тис. грн” https://rgb-ua.com/zvity/15411

 

20 грудня 2019 р.  інспектори ДАБІ в Одеській області провели позапланову перевірку щодо дотримання підприємством за адресою Одеська область, Овідіопольський район, смт Великодолинське, вул.Станційна (Мізікевича), 58А  вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об’єкті з будівництва цеху грануляції . Після проведених заходів посадовими особами було встановлено, що ТОВ “Агро-Долина” здійснює експлуатацію об’єкта закінченого будівництва, не прийнятого в експлуатацію. Таким чином було зафіксовано порушення ч.8 ст.39 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Результати проведеної перевірки мають документальне підтвердження, а саме складено Акт позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 20.12.2019 року, Протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 20.12.2019 року, Припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 20.12.2019 року. За виявлене порушення законодавством передбачена відповідальність  п.4 ч.2 ст.2 Закону України “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності” з накладенням штрафу у розмірі 777’740 гривень.

 

10 січня 2020 року відбулось засідання Департаменту архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо винесення постанови про накладення чергового штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності стосовно ТОВ “Агро-Долина”, про що стало відомо з листа вищезазначеного органу на адресу ГО “Рада громадської безпеки” № 1015-05/1-11288 від 24.12.2019 р.

 

Зазначимо, раніше штраф у розмірі 681’170 грн Департаментом ДАБІ в Одеській було накладено після позапланової перевірки в 2018 році. При цьому ТОВ “Агро-Долина” намагалась оскаржити наказ обласного ДАБІ від 13.07.2018 № 118П  про проведення позапланової перевірки, внаслідок якої винесена  постанова про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.08.2018 № 79/1015-05/1-7899 розміром 681’170 гривень. Після розгляду справи 26 листопада 2018 року Окружний адміністративний суд м.Одеси залишив наказ ДАБІ без змін. Як стало відомо з листа від від 24.12.2019 р., 27.11.2019 року обласним Департаментом  ДАБІ було повторно направлено постанову про накладення штрафу на ТОВ “Агро-Долина” за правопорушення у сфері містобудівної діяльності № 79/1015-05/1-7899 (штраф у розмірі 681’170 грн) до органів виконавчої служби для примусового виконання. Про це РГБ публікувала матеріал “ДАБІ оштрафував ТОВ “Агро-долина” загалом на 1,5 млн, але в бюджет кошти не надійшли через вибірковість державної виконавчої служби” (  http://rgb-ua.com/zvity/17446 )

 

В ході зустрічі в обласному Департаменті ДАБІ 10 січня 2020 р. головний інспектор будівельного нагляду Віктор Макарук повідомив про перешкоджання з боку адміністрації ТОВ “Агро-Долина” та намагання запевнити інспекторів, що підприємство опломбоване та не працює. На резонні запитання інспекторів, чому довкола стільки виробничого бруду, керівництво розповідає нісенітниці про сміття, що принесло вітром. Окремо було зазначено, що виконавча служба повертала ДАБІ постанови без виконання під різними абсурдними приводами – не там поставлена кома, не розшифрована абревіатура ТОВ, тощо. Так, попередню постанову про порушення містобудівної діяльності, винесену в 2018 році на суму 681’170 грн, Овідіопольський відділ Державної виконавчої служби ГУ юстиції в Одеській області повертав без виконання, що ДАБІ доводилось оскаржувати в суді. 

 

Засновником ТОВ «Агро-Долина» (ЄДРПОУ 38794412) є компанія ТРАНС-АТЛАНТІК ГРУП ДМСС (Адреса засновника: ДУБАЙ, ДЖУМЕЙРА ЛЕЙКС ТАУЕРС, ДІЛЯНКА JLTE-PH2-BB1, МАЗАЯ БІЗНЕС АВЕНЮ ВВ1, ОФІС №2221-В, ОБ’ЄДНАНІ АРАБСЬКІ ЕМІРАТИ), кінцевими бенефіціарами є ХАКАН БАХЧЕДЖИ, ВАТАН ОНУР (Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати), а кришування незаконного елеватору ТОВ “Агро-Долина” здійснює кримінальний авторитет Халід Мусаєв. Про це ми раніше повідомляли у матеріалах: –  Звернення Голові Одеської обласної державної адміністрації Степанову та Заступнику голови Одеської обласної державної адміністрації стосовно ТОВ “Агро-Долина” від 7.02.2019 р. (https://rgb-ua.com/zvity/zvernennya-golovi-odeskoyi-oblasnoyi-derzhavnoyi-administratsiyi-stepanovu-ta-zastupnyku-golovy-odeskoyi-oblasnoyi-derzhavnoyi-administratsiyi-stosovno-tov-agro-dolyna/ ) – Як привести судові рішення по агрогеноциду ТОВ «Агро-Долина» в дію? (листи Президенту та Прем’єр-міністру від 23.02.2019 р.   https://rgb-ua.com/zvity/16024  )

 

Станом на 13 січня 2020 року, підприємство-порушник продовжує працювати попри Рішення суду, що в дійсності означає наступне:

 

  • 5 років здійснюється геноцид мешканців смт Великодолинське, а скарги у всі контролюючі органи та правоохоронні органи по суті залишаються без належного реагування, та тільки завдяки суспільному резонансу розглядаються

 

  • 11 місяців не виконується рішення суду щодо зупинки шкідливого підприємства, що спричиняє хвороби та нестерпне життя людей

 

  • ДЕСЯТКИ законів та рішень суду, що захищають права громадян та інтереси держави, цинічно не виконуються, або виконуються тільки на папері

 

 Наразі держава має збитки розміром мінімум 1,5 млн гривень – несплачені штрафи, які порушник намагається відмінити. Тим часом мешканці Великодолинського продовжують жити у цілодобовому жахітті без перерви на сон та вихідні, адже начебто опломбоване підприємство працює безперервно (окрім годин відвідування державних чиновників). Так, в ніч з 22 на 23 грудня 2019 р., з неділі на понеділок, місцеві мешканці викликали поліцію, та буквально вмовляли прийняти заяву про правопорушення – спочатку поліцейський, що не дозволив себе знімати, радив звертатись в Овідіополь, аргументуючи тим, що не він це підприємство відкривав. Зазначимо, про продовження роботи “опломбованого” ТОВ “Агро-Долина” – цілодобової, у будні та вихідні дні – було поінформовано Прокуратуру Одеської області у заяві № II-813  від 8.01.2020 р.

 

Враховуючи вищезазначене, просимо: 

 

  • Провести службові перевірки відносно кримінальних справ проти мешканців та громадських активістів, які були поновлені. 

 

  • Надати відповідь, хто та на якій підставі ініціював поновлення кримінальних справ проти місцевих мешканців та громадських активістів

 

  • Ініціювати відкриття  кримінальних проваджень у відношенні посадових осіб, причетних до легалізації та покривання протиправних дій ТОВ «Агро-Долина» під протекцією  ОЗУ Халіда Мусаєва 

 

83275489_314738822752132_4206988554548543488_n

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

Поділитися статтею