Суддя одеського адмінсуду Токмілова могутніша за Зе? / Заяви у Вищу раду правосуддя та Зеленському

Суддя одеського адмінсуду Токмілова могутніша за Зе? / Заяви у Вищу раду правосуддя та Зеленському

З відкритих джерел нам стало відомо, що відсторонений начальник Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу поновився на посаді через суд.

Нагадаємо, Олександр Ставнійчук був відсторонений від зазначеної посади в рамках відкритого дисциплінарного провадження. Про це повідомив глава інспекції Єгор Фірсов (першоджерело – видання «Порти України») після проведення круглого столу в Одеській обласній державній адміністрації, що відбулось 12 грудня 2019 р. Головний еколог пояснив, що детальний розбір роботи Держекоінспекції Кримсько-Чорноморського округу стану був спричинений широким масивом інформації про діючі схеми поборів в портах. «Місцеві еконоінспектори терміново придумували якусь перевірку або порушення, щоб під цим приводом затримати корабель в порту на кілька днів. Найчастіше вирішували брати на аналіз так звані баластні води, тобто звичайну морську воду, яку суду набирають прямо з моря для збільшення осадки поки стоять в порту, а потім зливають назад перед тим, як відплисти. Як правило, баластні води набираються в спеціальні ізольовані танки, тому ніякого забруднення їх не відбувається ». При цьому, один день простою торгового судна іноді обходився в 100 тис. доларів США, а тому власники суден воліли просто «вирішити питання» з екоінспекцією за менші суми. За інформацією Фірсова, інспектори отримували від 20 до 50 тис. доларів і після цього дозволяли судну слідувати далі.

Згодом керівник Держекоінспекції Кримсько-Чорноморського округу Олександр Ставнійчук оскаржив в суді своє відсторонення від займаної посади. Рішення призупинити дію наказу голови Держекоінспекції України Фірсова про відсторонення Ставнійчук виніс Одеський окружний адміністративний суд. Дія наказу призупиняється до розглядом судом по суті позову про визнання даного наказу незаконним, який подав Ставнійчук. Також суд призупинив дію наказів про відкриття відносно Ставнійчук дисциплінарного провадження, на підставі яких і було винесено рішення про його відсторонення.

Хто ж виніс таке справедливе рішення? Хто з суддів повинен носити звання відданого захисника голови чорноморської Держекоінспекції? 

В  Одеському окружному адміністративному суді працює суддя Токмілова Любов Миколаївна. Саме ця поборниця прав чиновників з корупційною репутацією нещодавно допомогла агропідприємству ТОВ “Агро-Долина” виграти суд проти Виконавчої служби, що виконувала рішення суду № 1540/4171/18 за позовом Державної екологічної інспекції в рамках захисту прав на здорове життя мешканців Великодолинського (громадян України), яке 5 років поспіль отруює забруднюючими викидами арабсько-турецьке підприємство-порушник. 

Нагадаємо, згідно Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05.10.2018 року та Постанови П’ятого апеляційного адміністративного суду від 12.02.2019 р. по справі № 1540/4171/18 предписано: Зупинити виконання робіт та/або надання послуг ТОВ “Агро-Долина” до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.  – https://opendatabot.ua/court/79785034-065cf43049f6391ff671148bde281dfb”.

27 березня 2019 р.  Держекоінспекція в Одеській області (далі – Інспекція) направила заяву про відкриття виконавчого провадження до Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області (далі – Овідіопольська Виконавча служба). Далі виконавча служба почала дії з саботажу виконання провадження, спричинені корупційним зв’язком з керівництвом ТОВ “Агро-Долина”. Зокрема, 16 квітня 2019 р. за вх. № 1218 на адресу Інспекції надійшло повідомлення про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання. Не погодившись з висновками Овідіопольської Виконавчої служби, 26 квітня 2019 р. Інспекція звернулась з адміністративним позовом до Одеського окружного адміністративного суду. 04 червня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A. вирішив: Визнати протиправним та скасувати повідомлення про повернення виконавчого  документа стягувачу без прийняття до виконання від 10.04.2019 року.

08 серпня 2019 р. головний державний виконавець Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеської області Єрусланова О.О. здійснила перевірку виконання виконавчого листа. За результатами перевірки було складено Акт, який засвідчує, що ТОВ “Агро-Долина” не виконує рішення суду.

14 листопада 2019 року суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши адміністративну справу за позовом ТОВ “АГРО-ДОЛИНА” до Овідіопольського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області, про скасування постанов державного виконавця, – винесла рішення: Адміністративний позов ТОВ “АГРО-ДОЛИНА”- задовольнити. Скасувати постанову головного державного виконавця.  

А у січні 2020 р. суддя Токмілова Л.М, що розтоптала надію мешканців Великодолинського на достойне здорове життя, поновила на посаді ТОП-корупціонера з прейскурантом відкатів з одного судна в інтервалі 20- 50 тис  доларів США. Співпадіння? 

Інформація про суддю Токмілову Л.М зі ЗМІ :

  1. “Одесская судья купила Range rover за три копейки и прорывается в Антикоррупционный суд”

https://www.048.ua/news/2179145/odesskaa-suda-kupila-range-rover-za-tri-kopejki-i-proryvaetsa-v-antikorrupcionnyj-sud-foto ;

  1. “Кандидат в судьи Антикоррупционного суда Любовь Токмилова приобрела за подаренные мамой 149 тыс. грн Range Rover, купленный в прошлом году семьей местного депутата за 740 тыс. грн” https://censor.net.ua/photo_news/3090094/kandidat_v_sudi_antikorruptsionnogo_suda_lyubov_tokmilova_priobrela_za_podarennye_mamoyi_149_tys_grn

 

Враховуючи загальну тенденцію винесення суддею Одеського окружного адміністративного суду Токміловою Л.М. рішень на користь чиновників-корупціонерів та підприємств, що порушують закони України та корумпують державні органи, просимо:

  • Застосування Вищою радою правосуддя заходи дисциплінарного покарання відносно судді Одеського окружного адміністративного суду Токмілової Л.М. 
  • Взяти на контроль справу застосування заходів дисциплінарного покарання відносно судді Токмілової Л.М. 

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

Поділитися статтею