Громада Великодолинського зустрілась з головним прокурором Одещини (ВІДЕО) / Незаконне ТОВ “Агро-Долина” має виконати рішення суду

Громада Великодолинського зустрілась з головним прокурором Одещини (ВІДЕО) / Незаконне ТОВ “Агро-Долина” має виконати рішення суду

 

28 січня громадськість смт Великодолинське відвідала Прокуратуру Одеської області з метою привернення уваги правоохоронних органів до свавілля ТОВ «Агро-Долина», що роками створює екологічну загрозу та нестерпні умови життя.

Протягом року не виконуються судові рішення і надалі відбувається системне порушення прав мешканців селища. Невиконання рішень суду відносно заходів реагування у сфері державного нагляду стосовно викидів забруднюючих речовин спровокувало чергову хвилю обурення громади. Наразі активні громадяни, що протягом 5 років потерпають від знищення їх прав та фактично життів, після доведення злочинів ТОВ “Агро-Долина” в суді протягом року не бачать втілення законних рішень суду та державних екологічних служб. Обурення громадськості також викликає переслідування активних громадян, відкриття проти мешканців Великодолинського та громадських активістів сфабрикованих кримінальних справ. Саме про це розповіли присутні на акції представники громади прокурору Одеської області Максиму Вихору. Також на зустрічі був присутній прокурор Іллічівської місцевої прокуратури Стоєв Андрій Якович. 

Великодолинці розповіли та наочно продемонстрували, що на даний момент відбувається в селищі. Прокурорам нагадали про перебіг справ та головні етапи правової боротьби, а саме, що після рішення суду “Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ТОВ «АГРО-ДОЛИНА», зупинити виконання робіт та/або надання послуг товариства до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами” від 12 лютого 2019 року минув майже рік, але завод-порушник й надалі працює без жодних намагань виконати норми законів. Нагадаємо, факт продовження  роботи та продукування забруднюючих речовин / безперервного шумового забруднення  підтверджено Державною екологічною інспекцією в Одеській області листом № 3863/11 від 26.12.2019 р. саме до Іллічівської міської прокуратури Одеської області, яка наразі знаходиться під керівництвом старшого радника юстиції Стоєва А.Я.

Акція “Зупиніть свавілля Агро-Долини” біля обласної прокуратури була розпочата о 14:30, проте попасти на прийом до головного прокурора області мешканцям тієї ж області вдалось тільки близько 17.30. Це пояснюється щільним графіком прокурора та наявністю великої кількості громадян, що записані на прийом – здебільшого одеситам, яким простіше дістатись та комунікувати з представниками обласної прокуратури з огляду територіального розташування. Нажаль, для мешканців області порядок той самий, що створює суттєві незручності, особливо для літніх людей та громадян з дітьми. Отже, з огляду на недосконалість системи комунікації та взаємодії представників влади з мешканцями віддалених від обласного центру населених пунктів, люди з Овідіопольського району були вимушені півдня очікувати зустрічі з приводу справи, про деталі якої раніше були направлені десятками документів та заяв. Сподіваємось, після плідного спілкування та розгляду справи прокурори Одещини будуть більш уважно дослухатись до мешканців області, адже саме ці громадяни є одними з найбільш незахищених з боку держави.

Підсумовуючи результати зустрічі, перш за все висловлюємо вдячність прокурору Вихору за продовження часу прийому та віднайдення можливості зустрітись з великодолинцями. Максим Анатолійович доручив прокурору Іллічівської міської прокуратури  Андрію Стоєву детально вивчити матеріали справи та доповісти про результати на наступній зустрічі з громадою Великодолинського. Головний прокурор Одещини пообіцяв організувати наступну робочу зустріч через два тижні, прокурор Іллічівської міської прокуратури запевнив, що детально розбереться у справі.

Далі буде, боротьба за виживання триває!

 

20200128_154105

 

20200128_172811

 

20200128_153428

 

20200128_150935

 

20200128_184230

 

20200128_150131

 

20200128_172346

 

 

 

Поділитися статтею