Дії голови Одеської ТЕЦ Мішиної ставлять теплопостачання під загрозу / Заяви Прем’єр-міністру, АМКУ, Держаудит

Дії голови Одеської ТЕЦ Мішиної ставлять теплопостачання під загрозу / Заяви Прем’єр-міністру, АМКУ, Держаудит

З відкритих джерел нам стало відомо, що в сфері надання послуг централізованого теплопостачання населенню у місті Одеса впроваджена корупційна злочинна схема, що несе загрозу дестабілізації у ключовому місті Півдня України. Наразі чинне керівництво державної Одеської ТЕЦ фактично блокує спроби постачальника послуг центрального опалення населенню знизити тарифи і навести порядок в теплопостачанні.

 

Як відомо, в сфері теплопостачання в Одесі діють дві компанії – комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» та державне підприємство АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ОДЕСЬКА ТЕЦ”. Процес надання послуг теплопостачання відбувається наступним чином:   АТ “Одеська ТЕЦ” виробляє теплову енергію, а подачу тепла до кінцевого споживача здійснює КП ТМО. Окрім надання інфраструктури для транспортування теплової енергії, КП ТМО здійснює всі розрахунки з абонентам централізованого міського опалення за спожите тепло. 

 

Зазначимо, що поточні тарифи ТЕЦ за вироблену теплоенергію не є доступними для більшості громадян. Рахунки, що виставляє ТЕЦ комунальному підприємству ТМО, роками заводили останнє в стан збитковості.  Заборгованість перед Одеською ТЕЦ, підпорядкованою Фонду держмайна, накопичується донині. Критичний стан ситуації довершує той факт, що за відсутності альтернативного джерела теплової енергії для центральної частини міста ТЕЦ фактично є монополістом.

 

Нагадаємо, команда Президента неодноразово наголошувала на необхідності зниження  тарифів на тепло, що знайшло продовження в звіті прем’єр-міністра Гончарука щодо планового зменшення цін на тепло для населення з грудня 2019 року.  Очевидно, що позитивні зміни в тарифній політиці повинні були втілити нові очільники Одеської ТЕЦ та КП ТГО. Новому керівництву ТМО вдалось узгодити реструктуризацію заборгованості перед всіма кредиторами, враховуючи НАК Нафтогаз, що вже найближчим часом допомогло б налагодити роботу системи міського теплопостачання та знизити тарифи для населення.  

 

Звертаємо увагу, що нове керівництво “Одеська ТЕЦ” саботує процес врегулювання соціально значущого питання. Зокрема,  на наступний день після розблокування роботи КП “Теплопостачання міста Одеси” Одеська ТЕЦ накладає новий арешт на рахунки ТМО з вимогою про примусове списання коштів з рахунків комунального підприємства, спираючись на рішення суду у справа № 916/1573/13 від 19.05.2014 року. Зазначимо, що подібні дії компанії, що перебуває у державній власності, є деструктивним актом у відношенні як до громадян, так і до органів державної влади. 

 

 Наголошуємо, що саботаж реалізації рішень Кабміну та загрозу нормалізації ситуації з теплопостачанням для мешканців Одеси здійснює нове керівництво Одеської ТЕЦ, а саме Мішина Ганна Миколаївна. Зазначимо, що посаду керівника Одеської ТЕЦ  Мішина Г.М. обіймає з 27.05.2019 р. Протягом 2014-2015 рр Мішина Г.М. була членом правління АО “Одеська ТЕЦ”, а у 2016 р. – начальником фінансово-економічного відділу. Таким чином, діюча очільниця міської ТЕЦ має безпосереднє відношення до фінансово-економічної політики, що протягом років штовхала одне з найбільш соціально значущих комунальних підприємств Одеси у боргову яму. Вважаємо, що підвищення Мішиної Г.М. є спробою приховати сліди багаторічних оборудок корупціонерів, виконавцем яких була вищезазначена особа на посаді начальника фінансово-економічного відділу та члена правління АО “Одеська ТЕЦ”

 

Враховуючи загрозу дестабілізації в Одесі через вивід з ладу системи теплопостачання та ризики невиконання запланованої державної програми в сфері тарифної політики, звертаємось до Прем’єр-міністра України  Гончарука О. В., Начальника Південного офісу Держаудитслужби Муратова О.М., Голови Одеського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України Корчака Д.В. Просимо:

 

– Зупинити саботаж та корупційні схеми АО “Одеська ТЕЦ” на чолі з Мішиною Г.М.

 

– Звільнити Мішину Ганну Миколаївну з займаної посади

 

– Провести аудит фінансово-економічної діяльності АО “Одеська ТЕЦ” та виявити  масштабні схеми богаторічной корупції

 

 

83562654_1378377625667481_5194106359976558592_n

 

83106889_194931238316741_4525623450865238016_n

Поділитися статтею