Нахабство та свавілля органів місцевого самоврядування. Відбулось чергове засідання у справі будівництва на Французскому бульварі, 1/5

Нахабство та свавілля органів місцевого самоврядування. Відбулось чергове засідання у справі будівництва на Французскому бульварі, 1/5

В Одеському окружному адміністративному суді сьогодні відбулось чергове засідання за позовом ГО “Рада громадської безпеки” до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, Одеської міської ради, треті особи Прокуратура Одеської області, товариство з обмеженою відповідальністю «ВАРДА ПЛЮС», Обслуговуючий кооператив «Сейнт Барс», в якому просила суд:

– визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради №01-06/195 від 08.08.2019р., яким затверджено містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва «Яхт-клуб з рятувальною станцією, кімнатами відпочинку, місцями для заняття спортом, закладом громадського харчування та елінгом»;

– визнати протиправним та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт №ОД 112192452146 від 02.09.2019р., виданий Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради;

– визнати протиправною бездіяльність Одеської міської ради щодо невжиття заходів з контролю за діяльністю Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради, Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради з питання дотримання зазначеними органами вимог законодавства при видачі містобудівних умов та обмежень, затверджених наказом  №01-06/195 від 08.08.2019р., та дозволу на виконання будівельних робіт №ОД 112192452146 від 02.09.2019 р. із порушенням режиму використання водоохоронної зони і прибережної захисної смуги  щодо земельної ділянки площею 0,6844 га, розташованої за адресою: м.Одеса, бульвар Французький, 1 / 5, кадастровий номер 5110137500:48:001:0010, цільове призначення «для експлуатації та обслуговування яхт-клубу», та зобов`язати Одеську міську раду вжити відповідні заходи щодо скасування вказаних дозвільних документів.

На засідання з’явились майже всі представники сторін. Без пояснення причин не з’явився лише представник Управління державного архітектурно-будівельного контроля. Представник третьої особи Обслуговуючого кооперативу «Сейнт Барс», він же є представником ТОВ “ВАРДА ПЛЮС”, подав клопотання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом ГО «Рада громадської безпеки». В обґрунтування якого представник третьої особи зазначає, що будь-яких доказів очевидного порушення прав, свобод та інтересів позивача надано не було, оскільки позивач не є стороною правовідносин, що виникли на підставі наказу Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради № 01-06/195 від 08.08.2019 року та дозволу на виконання будівельних робіт № ОД 112192452146. Наявність очевидних ознак протиправності рішення суб`єкта владних повноважень немає і не доведено реальність загрози прав та інтересів позивача. Представник третьої особи, також, зазначає, що на сьогоднішній день проект землеустрою з організації та встановлення меж прибережної захисної смуги уздовж Чорного моря, Куяльницького та Хаджибейського лиманів на території м. Одеси, ще не затверджений.
Представники Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради та Одеської міської ради підтримали клопотання аргументуючи це тим, що позивачі не мають права оскаржувати містобудівні норми та обмеження, оскільки це є актами індивідуальної дії, які стосуються безпосередньо прав та обов’язків особи, якій ці акти направлені.
Представник позивача подав заперечення на клопотання. Індивідуальний акт дійсно виданий конкретним особам, тобто забудовникам, але наслідки, які він за собою тягне порушує права і законні інтереси інших осіб. Правовідносини, які виникають на підставі цього акту – це будівництво об’єкту нерухомості. І це будівництво стосується земельної ділянки, яка належить Територіальній громаді міста Одеси. Також, це стосується забудови земельної ділянки, яка має особливий статус, оскільки це є прибережна смуга – зона загального користування, вільний доступ до якої мають всі громадяни України. Якщо уважно вивчити проектну документацію стає зрозуміло, що це будівництво великого готельного комплексу з паркінгом. Відповідно, це будівництво “відріже” шматок Траси здоровья. Вже зараз ця земельна ділянка відокремлена парканом, який теж встановлено незаконно, та не дає змогу спуститись до узбережжя моря. Все це свідчить про те, що порушено законний інтерес, який громадська організація має право захищати в судовому процесі.

Повернувшись з нарадчої кімнати суд ухвалив відмовити у задоволенні клопотання Обслуговуючого кооперативу «Сейнт Барс».

Представник Одеської міської ради надав суду договір оренди землі про передачу ТОВ “ВАРДА ПЛЮС” у строкове, платне володіння, користування земельну ділянку комунальної власності Територіальної громади міста Одеси за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 1/5.  А також, рішення від 20.03.2019 р. №4457-VII Одеської міської ради “Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0,6844 га, за адресою: м. Одеса, Французький бульвар, 1/5, та надання її в оренду ТОВ “ВАРДА ПЛЮС””. Суд на місті ухвалив приєднати до матеріалів справи надані документи.

photo_2020-02-28_15-41-35photo_2020-02-28_15-41-36 (7)

Поділитися статтею