Банкір, що оголошений у федеральний розшук на території РФ має відношення до скандального будівництва в Одесі

Банкір, що оголошений у федеральний розшук на території РФ має відношення до скандального будівництва в Одесі

Узбережжя Чорного моря в Одесі є вкрай привабливим для забудовників. І хоча норми закону передбачають чимало заборон і обмежень при будівництві біля водойм, забудовників нерідко це не зупиняє, адже квадратні метри біля моря вартують чимало.

Більш того часто-густо забудовники мають міцне лобі у владних кабінетах, що дозволяє їм будувати, навіть порушуючи закон. При цьому покупці такого житла нерідко незастраховані від шахрайських афер.

ГО “Рада громадської безпеки” з відкритих джерел стало відомо про скандально відоме будівництво на узбережжі. На сайті Президента була опублікована петиція про незаконну забудову пляжів Одеси багатоповерхівками і оголошенні схилів Фонтана, траси здоров’я і решті прибережної території Одеси рекреаційною зоною, вільною від забудови (https://petition.president.gov.ua/petition/79366). У петиції йде мова про будівництво 14-ти поверхівки за адресою: Одеська обл., м. Одеса, вул. Золотий берег, 37, 37-а.

При цьому компанія-забудовник пов’язана з особами, які декілька років тому забудували приватними апартаментами рекреаційну зону на вулиці Дача Ковалевського. Зараз один з них проходить у суді за шахрайські дії з нерухомістю. Без грошей і житла залишились декілька людей.
Вочевидь, така ж доля може очікувати й на узбережжя 16-ї Фонтана.
capture-20200116-145250

«Однокомнатные квартиры у нас есть разных площадей, а также разной этажности. Первый – коммерческий, второй, третий и 14-й этаж – у нас забронированы под выкуп. Соответственно, в доступе можно смотреть с 4-го по 13-й. Однокомнатные варианты разные – например, от 45-и до 50-и квадратных метров. А если мы говорим о двухкомнатных, то есть категории VIP, с торцевой части здания, максимально приближенные к морю, с большой террасой. Они площадью 72 либо 78 квадратных метров… На 4-м этаже апартамент, максимально удаленный от моря, – это 1040 долларов за квадратный метр. А торцевой, который «смотрит на море» – это 1380», – такі пропозиції надає представниця компанії-забудовника, яка під видом об’єкту рекреаційного значення будує багатоквартирну висотку. Здати будинок в експлуатацію заплановано у другому кварталі 2021 року.

Головна перевага, повідомляють у рекламних роликах, – це близькість до моря, адже житловий комплекс «Aura apart» будується майже на пляжному піску. Всупереч інтересам громади і чинному законодавству – будівля знаходиться в прибережній захисній смузі, чим порушується стаття 88 Водного кодексу України, яка забороняє будувати ближче 100 метрів від водойми. 

capture-20200115-165439capture-20200116-135551

Знають про це і представники компанії забудовника, бо попереджають потенційних клієнтів: зареєструватися в новобудові неможливо, лише отримати право власності після введення будівлі в експлуатацію. Хоча сумнівно, що покупці отримують і право власності на придбані квартири, скоріш за все вони зможуть оформити лише інвестиційний договір.

Згідно з паспортом об’єкту, будується не багатоквартирна висотка, а пансіонат-профілакторій. Саме на це отримала дозвіл компанія «Пансіонат Золотий берег», виданий управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Одеси (дозвіл на проведення будівельних робіт від 16 серпня 2018 року №ОД112182280858).

Слід додати, що згідно з даними реєстру нерухомості, ця земля була взята в оренду у міста компанією «Пансіонат Золотий берег» під цільове призначення «будівництво та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення». Але, очевидно, що 14-поверховий житловий комплекс до таких об’єктів не відноситься.

ТОВ «Пансіонат Золотий берег» було зареєстровано в березні 2013 року. Власниками фірми зазначені Іван Колесников і Геннадій Свердленко.
При цьому компанія зареєстрована за цією ж адресою, де ведеться будівництво. Але ніякого офісу, окрім будівельного майданчику за даною адресою нема, тому поставити запитання, чому замість пансіонату на рекреаційній землі будують жилий будинок, нема кому. При реєстрації ТОВки телефон Свердленко й Колесников також не вказали.

Також, ГО “Рада громадської безпеки” направила заяву Начальнику Управління СБУ в Одеській області  щодо можливо незаконного перебування злочинеця, який ховається від правосуддя. Мова йде про Юрія Ободовського.

Слідчий комітет РФ оголосив у федеральний розшук бакіра Юрія Ободівського за підозрою в дачі хабарів колишньому заступнику голови управління «Т» Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС Росії Дмитру Захарченко. 

Ще, нам стало відомо, що Юрій Ободовський опосередковано має відношення до скандально відомого будівництва на узбережжі, а саме незаконного будівництва 14-ти поверхівки “Aura Apart” за адресою: Одеська обл., м. Одеса, вул. Золотий берег, 37, 37-а.

Юрій Ободовський

Юрій Ободовський

WhatsApp Image 2020-01-15 at 15.39.29

photo_2020-01-16_14-18-07photo_2020-01-16_14-18-07 (2)
photo_2020-01-16_14-18-06

 

Поділитися статтею