Безкарність породжує нові злочини. Одна з афер під керівництвом Шандрика, яка залишила багато сімей військових моряків без квартир в Одесі / Заява Головному військовому прокурору

Безкарність породжує нові злочини. Одна з афер під керівництвом Шандрика, яка залишила багато сімей військових моряків без квартир в Одесі / Заява Головному військовому прокурору

Нещодавно ГО “Рада громадської безпеки” відправила заяву про судові розгляди щодо земельної ділянки в рекреаційній зоні, розташованому між провулками Дунаєва та Шампанський за адресою: Французький бульвар, 47. Містобудівні умови отримувало Південне регіональне управління Державної прикордонної служби України і компанія «Біном СТ» (компанія Шандрика) ще в кінці 2014 роки для зведення десятиповерхового багатоквартирного будинку з паркінгом на краю схилу. В якості документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою, прикордонники надали рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №08 від 11 лютого 1952 року Одеському Червонознаменному Прикордонному загону відведена земельна ділянка, площею 0,66 га, за адресою Французький бульвар, 47, було відведено під будівництво прикордонної застави. Але містобудівні умови передбачали зовсім інше використання земельної ділянки. Пункт №3 містбудумов обумовлював розміщення багатоквартирного десятиповерхового житлового будинку з паркінгом та адміністративними приміщеннями.
photo_2020-01-13_12-49-10
photo_2020-01-13_12-49-13

Ця афера з квартирами для військових була не перша. У жовтні 2007 року військовою прокуратурою Південного регіону України за результатами перевірки порушено кримінальну справу за фактом зловживання владою та службовим становищем військовими та іншими службовими особами Міністерства оборони України при укладенні та виконанні договору про будівництво житла у порядку пайової участі для військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей на території військових містечок № 2, 11 за адресою: м. Одеса, Італійський бульвар, 1, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 423 КК України.

Начальник Південного Управління капітального будівництва Міністерства оборони України, на той час це був В’ячеслав Шандрик, оскаржував постанову до суду і, посилаючись на відсутність у його діях складу злочину, просив скасувати її та відмовити в порушенні кримінальної справи проти нього.

Приводом до порушення кримінальної справи стали матеріали планової прокурорської перевірки додержання посадовими особами Південного управління капітального будівництва Міністерства оборони України законодавства про правовий режим майна, під час якої встановлено, що 23 червня 2003 року між військовою частиною А3842 та товариством з обмеженою відповідальністю «Істок-2001» було укладено договір № 620 про будівництво в порядку пайової участі житла для військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей.

За умовами вказаного договору товариство з обмеженою відповідальністю «Істок-2001» взяло на себе зобов’язання щодо фінансування будівництва групи житлових будинків по Італійському бульвару, 1, міста Одеси, загальною площею житла 14 800 м2 та передачі МО України до 2007 року 14% житлової площі, що становило 2 072 м2.

У липні 2006 року між МО України в особі Начальника Департаменту будівництва МО України та ТОВ «Істок-2001» було укладено додатковий договір № ДУ-1/620 СПЗ про додаткове виконання договірних зобов’язань шляхом передачі МО України 66-ти квартир загальною площею 4 052, 1 м2 у м. Миколаєві та 6-ти квартир загальною площею 350 м2 у м. Одесі.

Підставами до порушення кримінальної справи стало те, що при укладенні договору № 620 від 23 червня 2003 року посадові особи МО України, всупереч вимогам п.3 Положення про інвестування будівництва та придбання житла для військовослужбовців ЗС України», затвердженого Указом Президента України № 240/93 від 1 липня 1993 року, врахували частку житлової площі на користь МО України в розмірі лише 14%. Крім того, всупереч додатковому договору №ДУ-1/620 СПЗ від 25 липня 2006 року, Міністерству оборони України передано 66 квартир не у м. Миколаєві, як це зазначено в договорі та акті прийому-передачі житла, а у селі Полігон Жовтневого району Миколаївської області. У зв’язку з цим,  різниця ринкової   вартості   отриманих   квартир   у   селі   Полігон   та аналогічних квартир у межах міста Миколаєва складає понад 5 млн. грн.

Статтями 364, ч. 2 та 423, ч. 2 КК України встановлена кримінальна відповідальність за зловживання владою або службовим становищем, вчинене з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, якщо воно спричинило тяжкі наслідки.

Тоді суд м. Севастополь ухвалив: відмовити Шандрику у задоволенні скарги на постанову військового прокурора Південного регіону України від 24 жовтня 2007 року про порушення кримінальної справи за фактом зловживання владою та службовим становищем військовими та іншими службовими особами Міністерства оборони України. Матеріали зазначеної кримінальної справи повернути військовому прокурору Південного регіону України для відновлення досудового слідства.

Але, як зазвичай, пан Шандрик уникнув відповідальності та не потрапив за грати, а продовжував працювати на високих посадах. І вже після цієї історії мер Труханов призначив цю особу на місце віце-мера з будівництва.

Згодом, суспільство забуває про цю аферу. Але в 2016 році подарунок Ківана нагадав про вкрадені Шандриком квартири. Після того, як Ківан подарував військовим морякам 7 квартир у липні 2016 року, одесити були обурені, що квартир мало, повинно бути набагато більше – адже Ківан забудував саме ділянку ВМС ЗСУ, і за договором пайової участі військовим належали сотні квартир.

Аднан Ківан же придбав ділянку з уже мінімізованими Шандриком зобов’язаннями перед військовими. І, як бізнесмен, він нікому не повинен був давати багато більше квартир, ніж належить за документами.

«Нікто нікому нічого не винен».

photo_2020-01-13_14-22-59photo_2020-01-13_14-23-04
photo_2020-01-13_14-23-07

Поділитися статтею