Хто винен у пожежі одного з корпусів Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я? / Заява Прокурору Одеської області

Хто винен у пожежі одного з корпусів Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я? / Заява Прокурору Одеської області

     Звертаємось до Прокурора Одеської області Вихора з приводу резонансної трагедії, що трапилась 10 червня 2019 р.  – масштабна пожежа в одному з корпусів Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я ( КНП “ООМЦПЗ”ООР” єдрпоу 38644773), розташованому за адресою: вул. Воробйова, 9, внаслідок якої загинуло п’ять пацієнтів та медична сестра.

      Як відомо з відкритих інтернет-джерел, Поліція Одеської області на своїй сторінці в соцмережі фейсбук ще в червні опублікували наступне: “За фактом пожежі в Одеському обласному медичному центрі психічного здоров’я розпочаті кримінальні провадження. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за пунктами 1 та 5 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Відповідно до акту рятувальників, попередня причина загоряння – занесення вогню ззовні.” Але чомусь справа не набула резонансу всеукраїнського масштабу, як в випадку з пожежами в дитячому таборі “Вікторія” та готелю “Токіо-Стар”, хоч і мала аналогічні  трагічні наслідки. Ця справа в інфопросторі пройшла майже непоміченою, і зараз вже ніхто й не цікавиться, хто винен у тій страшній трагедії та наразі немає ніякої інформації про стан розслідування чи може вже відкрито судову справу.

      Хочемо зазначити,  що це була вже не перша пожежа в Одеському обласному медичному центру психічного здоров’я, розташованому за адресою: вул. Воробйова, 9.     В квітні 2019р. в цієї лікарні сталася пожежа в чоловічому відділенні, але на щастя тоді обійшлося без жертв. А вже через два місяці нова пожежа й людські жертви (  10 червня 2019 р). Проаналізувавши інформацію на відкритому інспекційному порталі https://inspections.gov.ua/ , стало зрозуміло, що протягом 2019р а ні планової, а ні позапланової перевірки КНП “ООМЦПЗ”ООР” єдрпоу 38644773, контролюючим органом Державна служба України з надзвичайних ситуацій, нами не знайдена. А згідно Порядку проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки,  затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.11.2015 р. № 1337, підстави для здійснення позапланової перевірки є в тому числі настання аварії, іншої небезпечної події, що була пов’язана з діяльністю суб’єкта господарювання.

  Звертаємо Вашу увагу, що  дві пожежі протягом двох місяців свідчать на незадовільний стан щодо протипожежної безпеки в лікарні. По швидкості поширення вогню та наявності жертв, одесити порівнюють пожежу у психіатричній лікарні із трагедією у дитячому таборі “Вікторія” та готелю “Токіо-Стар”. А пожежна сигналізація не працювала в лікарні так само як і у “Вікторії”. Але колишній прокурор Одеської області Олег Жученко повідомив, що в цьому відділенні нещодавно провели ремонт і встановили пожежну сигналізацію. “Чи був укладений договір на її обслуговування, яку сигналізація встановлено — все це будемо з’ясовувати”, — зазначив тоді Жученко, в своєї відповіді журналістам.  Тому у громадськості виникає багато питань та претензій до ДСНС в Одеській області, щодо службової  халатності, яка призводить до людських жертв. А також багато запитань до прокуратури і правоохоронних органів, а саме:

– на якій стадії розслідування зараз і чи існують ще взагалі,  кримінальні провадження, про які було проінформовано суспільство ще в червні 2019р? https://od.npu.gov.ua/news/zvichajni-novini/za-faktom-pozhezhi-v-odeskomu-oblasnomu-medichnomu-czentri-psixichnogo-zdorov-ya-rozpochati-kriminalni-provadzhennya/?fbclid=IwAR3P8Mqkjbr1w8pFxMS6Jd1H02Q1Zw73WG3BSXqzCHCeDO9elJVgI2s5B1I 

– чи встановлено факт наявності пожежної сигналізації та її працездатності, а також наявність договора на її обслуговування? В разі відсутності, хто має нести відповідальність?

     Відповідно до ст. 34 Конституції України, ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання» та ст. 5 Закону України “Про інформацію” кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації. Згідно зі ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію. Стаття 19 цього Закону визначає право запитувача звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Також, відповідно до ч.3 статті 22 закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.  

       Враховуючи все вищезазначене, просимо:

  1. Повідомити, чи внесено до ЄРДР кримінальне провадження та за яким номером реєстрації щодо пожежі в психіатричної лікарні (КНП “ООМЦПЗ”ООР”), розташованої за адресою: вул.Воробйова,9, що сталася 10 червня 2019 р., в  результаті який загинуло шестеро людей.
  2. Чи визначені підозрюванні, з вини яких загинули люди? Чи пред’явлені їм звинувачення? В якому статусі вони знаходяться під час досудового слідства (СІЗО, домашній арешт, застава, порука та ін.)
  3. Прокоментувати з посиланням на законодавчі норми щодо відсутності позапланової перевірки, яка б мала бути проведеною внаслідок пожежі й загибелі людей, представниками ДСНС України. Чи можна це трактувати як службову халатність й порушення законодавчих норм з боку ДСНС.    
  4. Просимо ініцюювати й провести досудове розслідування стосовно службовій халатності працівників та керівництва ДСНС в Одеській області, яка призвела до людських жертв.

 

photo_2019-11-29_12-28-36photo_2019-11-29_12-28-37photo_2019-11-29_12-28-38

псих 2психушкапсихB1190D08-4FAD-48FE-9DF3-BFA386FD0A55_w650_r1_s

Поділитися статтею