Ізмаїльська РДА закуповує продукти для навчальних закладів у місцевого торговця майже в 2 рази дорожче / Заява Прокурору Одеської області

Ізмаїльська РДА закуповує продукти для навчальних закладів у місцевого торговця майже в 2 рази дорожче / Заява Прокурору Одеської області

З відкритих джерел ГО “Рада Громадської Безпеки” стало відомо, що 19-20 грудня 2019 року відділ освіти Ізмаїльської РДА закупила продукти харчування для навчальних закладів у ФОП Юрія Берова за завищеною ціною на загальну суму 1 млн 141 тис. 991 грн.

Відділ освіти Ізмаїльської райдержадміністрації уклав три договори з місцевим підприємцем Юрієм Беровим на закупівлю продуктів харчування для навчальних закладів дорожче середньої оптової ціни в два, а то і в три рази. Чиновники Ізмаїла закуповували картоплю по 18,60 грн./кг, коли оптова ціна складає 9 грн./кг. 

Згідно з даними сайту закупівель ProZorro 19 грудня відділ освіти Ізмаїльської РДА оголосила тендер на закупівлю 23 950 кг картоплі на суму 507 тис. 740 грн. На участь в торгах подавалися три підприємця: Олена Шевчук, Юрій Беров і Марія Маламен. Найменшу ціну запропонувала Олена Шевчук – 316 тис. 140 грн., Але її пропозиція була відхилена через відсутність необхідних документів. Перемогла пропозиція ізмаїльського ФОП Юрія Берова з ціною 445 тис. 470 грн. Відповідно, 1 кг картоплі Ізмаїл закупить по 18,60 грн./кг. На сьогоднішній день роздрібна ціна картоплі в магазині складає 12,40 грн./кг., А оптова – 9 грн./кг. З цього виходить, що Ізмаїльський відділ освіти переплатить за картоплю приблизно 229 тис. 920 грн. (на 50% більше).

Тоді, 20 грудня, Ізмаїльська РДА проводила тендер на закупівлю низки свіжих овочів і фруктів, а також додаткову закупівлю консервованих продуктів харчування. На участь в торгах подавалося два підприємця: Марія Малам і Юрій Беров. В обох закупівлях переміг ФОП Юрій Беров, так як його ціна була більш економічно вигідною. Загальна сума двох закупівель склала 696 тис. 521 грн.
таблица

Виходячи з даних в таблиці, можна побачити, що не вдалося проаналізувати вартість деяких продуктів через відсутність в договорі інформації про те, якої марки або сорту закуповувався товар, а саме: апельсини, яблука, сухофрукти, повидло. Такі дії є явним порушенням. Згідно з наказом Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель» замовник зобов’язаний вказувати конкретне найменування або асортимент товару, а не загальну назву для величезної категорії товарів.

Як виявилося, обидва конкурента Юрій Беров і Марія Маламен, які подавалися на участь в торгах у всіх трьох вищевказаних закупівлях, є пов’язаними між собою. Раніше в контактних даних Олени Берової був вказаний номер телефону, який збігається з номером телефону Василя Маламена – дружина Марії Маламен.
номер-телефона-беровой-елены-vert

Враховуючи вищезазначене, просимо відкрити кримінальне провадження за ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем).  


photo_2020-01-10_12-34-07
photo_2020-01-10_12-34-08

Поділитися статтею