Ліквідатор заводу Міноборони в Одесі навмисне загнав підприємство в борги фірмам з «ЛНР»

Ліквідатор заводу Міноборони в Одесі навмисне загнав підприємство в борги фірмам з «ЛНР»

407435

407438

Ліквідатор, що перебуває у веденні Міноборони Одеського заводу будматеріалів Василь Ракул в порушення закону взяв 20-мільйонний кредит у сумнівною одеської фірми з корінням в «ЛНР» і розтратив кошти.

Все почалося з того, що відповідно до наказу «Про ліквідацію державного підприємства Міністерства оборони України «Одеський завод будівельних матеріалів» Міноборони головою ліквідаційної комісії заводу призначили в.о. директора ДП «Укрспецконверсія» Василя Ракула, і той розгорнув там бурхливу, але несанкціоновану діяльність.

photo_2020-04-19_10-56-34

моракул

Діючи від імені заводу і не маючи дозволу Міноборони, Ракул уклав в 2019 році з одеським ТОВ «СК«Інтехбуд» договір про отримання кредиту в розмірі 20 млн гривень під заставу основних фондів заводу. ТОВ «СК«Інтехбуд» зареєстрованого на мешканку, що знаходиться на даний момент у складі невизнаної «ЛНР» Красного Луча Галину Кучерінову, яка раніше працювала в адміністрації ДП «Донбасантрацит», яке зараз за деякими даними контролює Сергій Курченко. При цьому, згідно з даними держреєстру, ТОВ «СК«Інтехбуд» не мало права давати заводу гроші в кредит – у неї не оформлений відповідний вид економічної діяльності.
На цьому справа не закінчилася – Ракул в листопаді 2019-го з грубими порушеннями закону про державні закупівлі без всяких конкурсних процедур уклав договори поставки будматеріалів з ТОВ «Вінтер Ленд» на суму 11 млн гривень та з ТОВ «Ренус Трейд» на суму 14 млн гривень . У листопаді-грудні завод перерахував їм в якості передоплати 20 млн гривень, маючи при цьому заборгованість по виплаті заробітної плати, непогашені борги перед постачальниками комунальних послуг та несплачені податки і збори.
Уже в січні 2020 року суд відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ «Вінтер Ленд» – підприємство ніяких будматеріалів заводу не поставило і гроші не повернуло. Більш того, згідно з КВЕД, воно на це і не мало права. З ТОВ «Ренус Трейд» абсолютно та ж ситуація – торгівлі будматеріалами немає в переліку видів діяльності фірми і на даний момент в її відношенні теж відкрита процедура банкрутства. Одеське ТОВ «Вінтер Ленд» зареєстровано на мешканця Луганська Сергія Кисіля, а одеське ж ТОВ «Ренус Трейд» – на луганчанина Ігоря Гаркавченко.
При цьому, з листа Головного управління майна і ресурсів Міноборони слід, що дозвіл на отримання кредиту Василь Ракул не отримував, на раптову закупівлю будматеріалів – теж, і, по суті, завдав бюджету збитків в 20 млн гривень, поставивши при цьому перебуваючий в стадії ліквідації завод у вкрай незручне фінансове становище і створивши передумови для відчуження його майна.

ГО “Рада громадської безпеки” написала заяву Міністру оборони України з проханням надати відповіді на такі питання:

  1. Хто призначив Ракула на посаду тво директора у ДП “Укрспецконверсія”?
  2. Хто був безпосереднім начальником Ракула Василя Миколайовича та здійснював контроль над ним?
  3. Яка доля Одеського заводу будівельних матеріалів, яке було цілеспрямовано збанкручено? 
  4. Яким чином Міністерство оборони України намагається ліквідувати або мінімізувати наслідки цього злочину, які нанесені державі паном Ракулом? 

photo_2020-04-22_16-06-02photo_2020-04-22_16-06-06

Поділитися статтею